İçeriğe Yönlendir

Focus II renkli angel

Oktay Toker

Recommended Posts

Oktay Toker
(düzenlendi)

İlk başta far karartma olarak başlandı sonradan Angel yapalımla devam ettik.İlk çalışmalarımın sonucu hüsran olmuştu.Sonra tümleşik led halkası her şeyi değiştirdi ve sonuç gerçekten çok güzel oldu.

Gözleri olmayan focus.

Farların dagınık hali.

Boyalı hali.Boya ısıya dayanıklı siyah siprey boya.

İlk angel halkaları.Jaluzi çubuklarının içi dolu olanından ledler için delik delerek ve cubugun arkası tek tek belli aralıklarla hafif kesilerek ışık dagıtma amaçlı işlemden sonra en iyi halleri bu oldu.

Bu hali uzun sürmedi söküldü.Sonra yeni dizayn için çalışmaya başladım oldukca uzun sürdü yaklaşık 3 haftamı aldı ama değdi.

İçi boş jaluzi çubuklarını fırında ısıtarak belirlediğim bir kalıpta büktüm çok basit bir işlem oldu.

İçine yerleştirdiğim ledlerin ve izalasyonlu halleri.Bayaz tümleşik her biri 50miliamper olan 2chipli beyaz smd ledlerin arasına turuncu normal her halkaya 12 adet ve seri baglantılı olarak smd ledleri yerleştirmek çok uzun süremi aldı çok zahmet verdi 3 defa sök tak yaptırdı ama sonunda ideal oldu.

Turuncu hali

Beyaz hali

Buda geçiş rolesi.Turuncu parklar açıkken yanıyor.Beyazlar kontak açılınca yanıyor.Öncelik beyazlarda tabiki sonra park aktif edilince turuncuya geçiyor.Araç içine bir on off düğme ile İstenirse direk beyaz halede alınabiliyor.

Araç üzerindeki görünüş halleri.

Resim linkleri çalışmanın son halleri ile yenilendi.

0_HMl_K.jpg

1280308.jpg

image.jpg

d_Xev.jpg

focus2.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

image.jpg

4k014.jpg

4k01z.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Çok başarılı ve ciddi emek isteyen bir çalışma.Eline,emeğine sağlık Oktay abi.

Yorum bağlantısı
Uğur Kamil

Çok güzel olmuş Oktay abi, özellikle çift renk olması çok hoşuma gitti. Çift renk oldugunu bilmiyordum turuncu halinden sonra beyaz yanarken resmini görünce, turuncu güzel olmuştu niye beyaza döndüler demiştim :)

Oktay abi aynısını böyle yarım halka değilde tam yuvarlak halka olarak yapmak mümkünmü?

Yorum bağlantısı
Mustafa Bağseven

Abi o jaluzi çubuklarını nerden buldun?Açık adresini yazar mısın onu satan yerin

Yorum bağlantısı
Musa Can Koca

Çok güzel cidden, tebrikler, keşke açılmışken mercekde takılsaymış daha da güzel olurmuş

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum.Jaluzi perde parçası satan her yerde bulabilirsiniz.Perdeyi açıp kapamaya yarayan uzun çubuk.

Araç sahibi Fordclub'ten Erkan Uludağ arkadaşımızın.

Angel halkayı istenilen her şekilde rahatca yapılabilir fakat 2 renk olunca bu iş biraz zorlaşıyor.

Karabük oto güzellik yarışmasında 1.lik ödülü ile.

Resim linkleri yenilendi.

1280308.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Aykan Samet Uzun

Çok güzel olmuş elinize sağlık :)

Bende focus'un parklarını turuncu yapmak istiyorum.Şöyle güçlü yanan Led'de olabilir normal ampulde.Nerden bulabilirim acaba.Yardımcı olursanız sevinirim

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Murat Niziplioğlu

oktay bey benimde hoşuma gitti bu projeniz bende uygulamak istiyorumda bişi sorucam ledleri 2 beyaz 1 sarı olarakmı yerleştirdiniz ? ve birde beyazlar yandığı zaman tane tanemi görünüyor yoksa homojen bir dağılımmı gösteriyor acaba ?

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Beyaz ve turuncu olarak ayrı ayrı çalışıyor.Turuncular beyaz ledin şeridinin aralarına yerleştirdim.Aralık ve tane sizin tercihiniz olur.:Beyazlar çokta tane tane görünmüyor yakından yine belli tabiki ledde homojen olması için kullandıgın parça uygun olmalı ki led görünmeyecek şekilde yerleştirmen gerekiyor tarifi uzun fırsatın varsa Audi Wv araçların gündüz farını incele daha net kavrarsın. :good1: İş reflektör kısmında bitiyor.

Yorum bağlantısı
Murat Niziplioğlu

yok ben tane tane görünmesini istemiyorum .acaba çubuğu zımparalasak nasıl olurdu belki denemişsinizdir diye soruyorum

birde kullandığınız şerit ledmi acaba

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

yok ben tane tane görünmesini istemiyorum .acaba çubuğu zımparalasak nasıl olurdu belki denemişsinizdir diye soruyorum

birde kullandığınız şerit ledmi acaba

Plexiglass çubuğu zımparalarsanız ışık yansımasını kaybedersiniz,uygulama yapılan alan ne kadar parlaksa ışıkda o kadar güçlü ve homojen yansıma yapar ;)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Beyaz ledler notebooklarda kullanılan ledlerden,Turuncu smd ledleri şerit ledlerden sökerek kullandım.Tane tane görünmesini istemiyorsanız çok iyi bir çalışma ile yapılır fakat bu içi boş çubukta çok zor olacaktır ama yapılır.Bu çubukların üst yüzeyinden delikler açıp ledler yerleştirilir ledlerin geldiği yerler izole edilir.Son derece homojen görüntü alınabilir.Led aralıkları sıkı olmak zorunda.Pleksi türü parçalar zımparalanırsa loş ışık alırsınız.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Mercekler takıldı ve işte angel halkanın son görünüşü.

Bu defa angel halkaları komple yeniden sabitledim.Sök tak yapılırken deforme olan bütün kablolama,izole için kullandıklarımı yeniledim temizledim ve son derece saglam şekilde yerleştirdim ve işte sonunda çok iyi oldu dediğim resim.

24.jpg

Angel halkaların görünümü.

17.jpg

18.jpg

15.jpg

16.jpg

St üzerindeki ilk görünümü.

22.jpg

23.jpg

Siyah boyalı şapkada olunca angel halkaların ışıgı daha iyi yansıdı.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Siyah zeminde sarı ışık daha hoş durmuş on numara Abi :bravo: Ama yandaki orj.sinyaller amerikan park olarak yanmasa dikkat dağıtıyor ve angel ları boğuyor ... :unknw:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...