İçeriğe Yönlendir

Ford C-Max 1 (2003-2010) ledli gündüz farı

Oktay Toker

Recommended Posts

Volkan Özenç

Nedenini bulamadım ama özel mesaj sistemini kullanamıyorum. Yöneticiye mail attım cevap bekliyorum.

Resim ekleyemedim, kelimelerle tarif etmeye çalışayım.

Gündüz farının yerleştirelebileceği yerler;

1. Sis farlarının altına düz ledler şeklinde

2. Siz farlarının etrafına V şeklinde

3. Ön panjurundaki ızgaraların arasına düz ledl şeklinde.

4. Farın altına, dıştan eğimli bir çizgi şeklinde

5. Farın içine sıralı led, eğimli.

6. Farın içine neon-flex benzeri, oem vw veya mercedesler olan şeriltlerden.

Açıkçası en çok istediğim belki de hayal olan 6ncı seçenek. Çünkü hem örneğini diğer konularda göremedim hem de tasarımını kafamda tam canlandıramadım.

ayırca bir de modül ile kısalar yandığında %30 kısma ve sinyal verildiğinde yanıp sönme gibi fonksiyonları olursa 4/4 olur bence.

Kendim yapabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Forumumuzda özel mesaj sistemi yok.İmza kısımlarında iletişim bilğileri mevcut.

Şıkların hepside yapılabilir.Kısma işlemide rahatlıkla yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Elektronik bilğiniz ve el beceriniz var ise ve en önemlisi bu konuda kendinize güveniniz var ise yapabilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

4. şık zaten güzel olmaz, 6. şıktaki malzemeyi de bulmak çok zor hatta imkansız gibi bir şey. diğerlerini de Oktay Abi çoğu araca uyguladı ondan bilgi alabilirsiniz...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Özenç

Forumu incelediğim kadariyla 6nci secenek hic yapilmamis.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

6 seçenek hem maddi boyutta hem uyarlanacak malzemelerin temini olarak zor bir seçenek olunca yapılması ertelenen bir yol diyeyim,yada vazgeçilen bir seçenek diyeyim.

6.Seçenek çalışması focus 2.5 farına insignia gündüz farı uyduruldu,yanılmıyorsam birde Emmi'nin ve Servet ustamında çok beğendiği İlker Kemal arkadaşımız yaptı diye biliyorum yeni tip Golf farının alttaki sinyal kısmına uydurarak yaptıgı çalışma var ama bunun konusu tam detay olmasada Fordclubtr de vardı burada varmı hatırlamıyorum.Benim forumlarda kayıp olduğum bir dönem yapılmıştı.

Resimde belirlediğim bölümlere uygun lensler ve power ledler kullanılarak çalışmalar yapılabilir.Dahada çeşitlenecek fikirler ile projelendirebilirim.

En uygun ve hiç bir delme kesme sökme işlemi yapılmadan uygulanacak gündüz farı çalışması Servet ustamın tasarladığı uzun hüzme ampulünü dimleyerek yaptığı çalışma olur diyebilirim.

1_zpsa6f303cd.jpg

Emmi diyebildim mi? :biggrin:

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

En alttaki ızgarada güzel durabilir. Kendiniz yapacaksanız hazır olan gündüz farlarından kullanın. Ledlerin teker teker ayarlanması, sürülmesi vb. tecrübe isteyen şeyler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Volkan Özenç

Bu fotograf amerikadaki hibrit versiyob fotografidir. O yüzden panjur yapısı farkli. Kendim yapabilirim ama ankarada uygun malzemeleri nerden alabilirim yada internetten?

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

PAnjur değişik diye hemen eledin yahu. :lol: Amacım fikir verebilmekti.

Ankarada çeşit bulman zor.İnternette power led yazınca epeyce firma çıkıyor.Seçenekler oldukca fazla.

Yorum bağlantısı
  • 4 yıl sonra...
Mustafa Yanar

Aracım 2009 c max titanyum x paket.Orjinal günfüz farı nasıl bilmiyorum.Far soketi kablo demeti üzerinde ucu boş soketler var.Bunlar sanırım gündüz farı için.Bunları nasıl kullanabilirim öneriniz nedir?

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Orijinal gündüz farı yanılmıyorsam bi-xenon olandada yok.Kaş şeklinde çubuk tip park aydınlatması var.

Şu anki far soketi pinlerinin hepsi dolu ise mercekli far alınırsa sokette bazı adaptasyon işlemlerinin yapılması şart.Arçata otomatik yükseklik ve dönüş versiyonu var ise bunlara ait sensör yapıları olmadığı için sade şekilde kullanılabilir.Manuel yükseklik motoru çalışmaz.

Gördüğünüz kablolar haricen boşta ise aydınlatma grubuna ait olmayabilir.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Abi farlar bi xenon d1s otomatik yükseklik ayarlı.parklar dediğiniz gibi.Kablo demeti üzerinde boş soket var.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Kabloya bakarak şudur demek çok zor.Lokman abimizde aynı araçtan mevcut.Mutlaka fikri vardır.Okuyunca yazacaktır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Teşekkür ederim Lokman Abiyi otoclubden biliyorum ona danışayım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...