İçeriğe Yönlendir

Mercedes konsept led farı

Ufuk Kaya

Recommended Posts

Mahmut Akbulut

Tek kelimeyle muhteşem,MB ve BMW led tasarımlarıyla AUDI nin tahtını sallamaya devam ediyor,bakalım bu rekabetin sonu nereye varacak :unknw:

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Sonu olmayan bir rekabet oldugunu düşünüyorum.Led tasarımlar ciddi boyutta tasarım çılgınlıgına kapı açıyor.Daha bunlar basitleri gibi geliyor bana.

Yorum bağlantısı

Led işi sana göre değil.. :D

Kime göre değil ? Ne çabuk unuttun led parklarını Selçuk'un :)

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Birde kesilme çizgisini görsek 10 metre uzaktan :biggrin:

Ustam fara baksana egri bügrü kesin benim gibi kötü çizgi yapmışlardır. :lol: :lol:

Ha birde kadın gözüne benzemiş hiç sevmedim.Bana görede değil.Ama ledlerini verseler hayır demem. :biggrin::fiuw:

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Ha birde kadın gözüne benzemiş hiç sevmedim.Bana görede değil.Ama ledlerini verseler hayır demem. :biggrin::fiuw:

Mercedes :wub: bayan ismi ya abi belki tasarımcıya esin kaynağı bu olmuştur :happy:

Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
Gökhan Çalışkan1679652607

abi o led leri biraz kenara çeker araya hella mercek morimoto balastı yerleştirdinmi tamam,ozaman rahat rahat çık uzun yola korkma :)

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

abi o led leri biraz kenara çeker araya hella mercek morimoto balastı yerleştirdinmi tamam,ozaman rahat rahat çık uzun yola korkma :)

Hella ya morimoto :nea: benzinli araca dizel yakıt koymak gibi bir şey olur bu ;)

Yorum bağlantısı
Erman Pehlivan1679652601

Mercedes :wub: bayan ismi ya abi belki tasarımcıya esin kaynağı bu olmuştur :happy:

Zaten Mercedes fransız bir bayanın ismi.. 1897 'de Avusturalyalı tüccar Emil Jellinek Daimler fabrikasını ziyaret eder ve o zamanların spor otomobillerinden bir tane alır. 1899 'da bir yarışa katılırken arabasına kızının adı olan Mercedes 'i verir ve o yarışta birinci olur. Bu büyük sükseden sonra arabaya talipler çoğalır ve arabanın aynısından 36 tane daha sipariş verir. Siparişlerini yapması için Daimler 'e bu arabanın adını Mercedes koyacaksın diye şart koşar.

Bu olaydan ve aldığı siparişlerden sonra 1901 yılında Daimler firması ürettiği arabaların ismini Mercedes koyar ve aynı sene bu ismin patentini alır.

Mercedes'in amblemi de; şirket kurucularından Karl BENZ 'in evinin üzerine yaptırdığı bir yıldızdır. Bu yıldız şimdiki Mercedes 'in amblemidir. Evinin üzerine yıldızı yaptırdığında, bir gün bu yıldızın gücü ve başarıyı temsil edip fabrikasının üzerinde parlayacağını karısına mektuplarında yazmış. Anlamı ise havada, karada ve suda olarak tanımlanıyor.

Bir çok kaynakta, Karl BENZ 'in kızının ismi olduğu yazılır, aslında Karl BENZ 'in kızının adı değildir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...