İçeriğe Yönlendir

Osram Xenarc 4300K ve 5500K Cool Blue Intense (CBI) farkı

Ahmet Erçiro

Recommended Posts

Murat Orhan

merhaba. karşılaştırma amaçlı koydum. sabit ayarlarda çektim.

d2s nightbreakerı türkiyede bulmak ve almak zulüm. osramla dahi konuştum ama nafile. en sonunda almanyadan aldım.

sonuç bu. kış ve yağış için süper.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

far ayarınız çok güzel, karşılaştırma da çok güzel. fakat sanki sol taraf sağdan daha iyi aydınlatıyor gibi veya bana öyle gelmiş de olabilir..

D2S CBI ve NB ikisini de bulmanız zor.

CBI5000K olması lazım peki NB nin kelvin değeri nedir? yazar mısınız? - güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

NB 4300K standart yani. Kesinlikle tercihim 4300K olurdu.

Yorum bağlantısı
Murat Orhan
far ayarınız çok güzel, karşılaştırma da çok güzel. fakat sanki sol taraf sağdan daha iyi aydınlatıyor gibi veya bana öyle gelmiş de olabilir..

D2S CBI ve NB ikisini de bulmanız zor.

CBI5000K olması lazım peki NB nin kelvin değeri nedir? yazar mısınız? - güle güle kullanın.

teşekkürler. NB 4350K. şuan yeni olduğu için biraz daha renk beyazlaması olur heralde. kullandığım tüm osramlarda oldu.

evet sağ taraf nedense daha az yanıyor. reflektör gidici sanırım :(

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Selçuk Buğra

arkadaslar aranıza yeni katıldım.Adana dan katılıyorum.

aracıma bi xenon mercek takıcam ama renk konusunda kararsız kaldım

orjinal xenonlar 4300k ama sarımsı geliyor bana 5000k almayı düşünüyorum

osram d2s 5000k ampul alıcam ama rengini merak ediyorum osram veya phılıps 5000 veya 5500k kullanan arkadaslar resim atarlarsa sevinirim

internetdeki karşılaştıırmalar pek gerçekci değil o yüzden istiyorum

Yorum bağlantısı
Erkan Kahya

Merhaba hoş geldin. Fotoğraflarda tam olarak belli olmuyor. Gerçekte aralarında oldukça fark var. Osram d1s CBI kullandım beyaza yakın tonda aydınlatma sağlıyor. Forumda konusu vardı onu incelersen daha iyi yardımcı olur.

Yorum bağlantısı
Barış Sözüak

Osram CBI olanlarda 5500K ' ya kadar deniyor kutusunda ama ortalama 4800K olduğu belirtiliyor katalogunda.

Yorum bağlantısı
Selçuk Buğra

kafam çok karıştı osram alıcam ama 5000 mi alsam 5500 mü bilemedim denemek lazm yoksa olmicak heralde

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

4300/5000 ideal. Yukarısı pek mantıklı değil.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Ben 4300 aldım iki adet 40 günde geldi. Biri ilk açılışta flaş gibi patlayıp yanmıyor 2 3 deneme sonrası gitti. Siz hangi kullanıcıdan alıyorsunuz? D2s lazım bana.

Yorum bağlantısı
Selçuk Buğra

Ben 4300 aldım iki adet 40 günde geldi. Biri ilk açılışta flaş gibi patlayıp yanmıyor 2 3 deneme sonrası gitti. Siz hangi kullanıcıdan alıyorsunuz? D2s lazım bana.

türkiyede 5000k bulamadım ama sipariş verdikten 1-2 gün sonra sahibindende bir ilanda sanki görmüştüm iyice araştırmak gerek ben aliexpressten getirtiyorum

Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Bahri Bayram1679652635

türkiyede 5000k bulamadım ama sipariş verdikten 1-2 gün sonra sahibindende bir ilanda sanki görmüştüm iyice araştırmak gerek ben aliexpressten getirtiyorum

onu ben aldım işte. h7 sokete adaptörle takıp kullanmak istedim. 2-3 gün kullandım bi müddet sonra ampuller sönüyor. sanırım balast sorun yaptı.

Yorum bağlantısı
Selçuk Buğra
(düzenlendi)

onu ben aldım işte. h7 sokete adaptörle takıp kullanmak istedim. 2-3 gün kullandım bi müddet sonra ampuller sönüyor. sanırım balast sorun yaptı.

olabilir balast çin malımıydı yoksa oem ürünümüydü ve başka bir ampülle denedizmi sorun ampüldede olabilir

tarihinde Selçuk Buğra tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
  • 1 ay sonra...
Erkan Göregen

Merhaba

Aracımdaki osram d1s ampullerden bir tanesi pembe yanmaya başladı :)

Çift olarak değiştirmek istiyorum.

osram 66140 serisi yani 4300 k olanlardan alacağım.Ebay aliexpres,amazon gibi sitelerde bolca sahte ürün var.

Sizlerden ricam Türkiye'de veya yurtdışı sitelerde güvenerek alabileceğim orjinal ürün satan bildiğiniz bir yer var mı?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Ebay de feedback i %98 99 olan satıcıları tercih edin , replikası en yaygın marka Philips ondan uzak durun , GE ve Bosch un bilinen replikası yok . 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On ‎12‎.‎02‎.‎2016 at 20:18, Erkan Göregen yazdı:

Merhaba

Aracımdaki osram d1s ampullerden bir tanesi pembe yanmaya başladı :)

Çift olarak değiştirmek istiyorum.

osram 66140 serisi yani 4300 k olanlardan alacağım.Ebay aliexpres,amazon gibi sitelerde bolca sahte ürün var.

Sizlerden ricam Türkiye'de veya yurtdışı sitelerde güvenerek alabileceğim orjinal ürün satan bildiğiniz bir yer var mı?

Ben internetten alışveriş yapmadım ama firmayı biliyorum. http://www.reyondanal.com

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Enes Karagül
(düzenlendi)

Merhabalar

Bugünlerde aracımın(Bmw e46 2005 3.16i) ışıklarında tekrar bi zayıflama oldu. Bosch bi xenon mercekler, Philips d2s 4300k xenonlar var. Sürekli uzun yol yaptığım için geceleri baya problem olmaya başladı. Bana 400 lira'ya kadar xenon ampül ne önerirsiniz? Bir de uzun farlar halojen, artık onları da değiştirmek istiyorum xenonlarla uyumlu olsun. Uzun far değiştirince arıza ışığı yanıyormuş diye duymuştum onu nasıl yapacağız? Yani hem xenon ampülleri hem de uzun far ampülünü değiştirmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

image.thumb.jpeg.1f11f2b8ff15253dc4cfea012c59fd82.jpeg

image.thumb.jpeg.ad80c1c4755ce65bda71f541d1031885.jpeg

image.thumb.jpeg.bf1b980f6b3b1f6d9cb93544495c222d.jpeg

tarihinde Enes Karagül tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On ‎07‎.‎05‎.‎2016 at 23:10, Enes Karagül yazdı:

Merhabalar

Bugünlerde aracımın(Bmw e46 2005 3.16i) ışıklarında tekrar bi zayıflama oldu. Bosch bi xenon mercekler, Philips d2s 4300k xenonlar var. Sürekli uzun yol yaptığım için geceleri baya problem olmaya başladı. Bana 400 lira'ya kadar xenon ampül ne önerirsiniz? Bir de uzun farlar halojen, artık onları da değiştirmek istiyorum xenonlarla uyumlu olsun. Uzun far değiştirince arıza ışığı yanıyormuş diye duymuştum onu nasıl yapacağız? Yani hem xenon ampülleri hem de uzun far ampülünü değiştirmek istiyorum. Şimdiden teşekkür ederim.

Merceklerde islenme/kararma olma ihtimali yüksek. Değişmesi gerek. Ampullerde zayıflama olduğunu sanmıyorum. Ama yine de değiştirmek aynı ampulle devam edebilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...