İçeriğe Yönlendir

Honda NC700x power led gündüz farı + Halojen delici sis farı + röle + konnektör

Can Ekin

Recommended Posts

Oktay Toker
(düzenlendi)

Direnç ne amaçla kullanılacak?Neye ek yapacaksın?Led için anlıyorum ama direnç ekleme ışığı kısar burda dikkat etmen direnç degerin ledlerin çalışacagı akımı gerekli şekilde düzenlemesi.

Ledlerin sırası 1 er cm aralıklar ile ve en az 4 ise dereceli lens işini görür.45 derece yeterli olur.Arka için 60 iyi.Tırıtıklı lens arkaya kullan.Ön tarafa şeffaf kullan.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Can Ekin
Direnç ne amaçla kullanılacak?Neye ek yapacaksın?Led için anlıyorum ama direnç ekleme ışığı kısar burda dikkat etmen direnç degerin ledlerin çalışacagı akımı gerekli şekilde düzenlemesi.

Ledlerin sırası 1 er cm aralıklar ile ve en az 4 ise dereceli lens işini görür.45 derece yeterli olur.Arka için 60 iyi.Tırıtıklı lens arkaya kullan.Ön tarafa şeffaf kullan.

Direnci sadece stop için düşündüm.

Çalışma enerjisini kısmak için.

Ama önce 60 derece tırtıklı lensi deneyeyim.

Öne yinede şeffaf diyorsunuz.Tırtıklı olursa fark edilirliği mi azalır gündüz?

Açıları aynı olsa da şeffaf ile tırtıklı lens in kullanım/çalışma amacında ayrım nedir? Neye göre şeffaf yada tırtıklı seçiyoruz?

İlgi ve yardımlarınız için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Tırtıklı daha hamojen ışık verir bu arka taraf için ideal olur.ama önde keskin ışık lazım yani uzun hüzme tipinde olmalı ki görünebilirlik olsun.Tırtıklı bence işe yaramaz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Can Ekin

Çok ama çok teşekkürler.

Son bir soru sormak istiyorum ;

-Mevcut lenslerin kaç derece olduğunu anlamanın bir yolu var mıdır?

Tekrar teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Karanlıkta ledi Beyaz duvara doğru tutup baktığında oluşan görüntünün çapı sana fikir verir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...