İçeriğe Yönlendir

Yeni nesil Visteon bi-xenon mercek ...

Mahmut Akbulut

Recommended Posts

Mahmut Akbulut

Volkswagen Tiguan da kullanılıyor Hella da olduğu gibi ampul tutucusu ile D1S ve D2S kullanılabiliyor .Boyut olarak Valeo dan biraz küçük :) bence bu mercek en çok Oktay abinin hoşuna gidecek :yes:

co4w.jpg

jr8x.jpg

79cp.jpg

wxdo.jpg

0p80.jpg

fzgt.jpg

mpdi.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Bunların reflektör kısmı metal olsa idi diyeceğim sanırım bundada resimlerden plastik olarak alğıladım.Resimdekininde ampul giriş kısmının dibinde erimeler var gibi.Ford farlarından çıkanada çok benziyor ama o vakit kesme çizğisini ve özellikle ışık toplamasını sevememiştim.Tek güzel yanı tutucu ve boyut ama bunda tutucuyuda ayrıyeten satarlar ise cıks sevemem.

Elimde 1 takım bu kısımları erimiş visteon yatıyor.Rabbim nasip ederse bişilerde kullanacağım ama kendim için.Başka arkadaşlara asla.

Seni hayal kırıklığına uğratmak istemezdim. :biggrin:

Benim açımdan tek kullanılabilir far 2 tekerli motor farları olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Haklısın abi visteon nedense reflektör de kullandığı bu malzemeden vazgeçmiyor , tek açıklaması var maliyet ama boyutlarından dolayı küçük farlarda tercih edilebilir ve sadece akşam kullanılırsa farlar reflektör uzun süre korunabilir diye düşünüyorum tabi mercekler çıkma olduğundan temizini bulmak şart :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Demirci

Abi hakikaten çok küçükmüş . Keşke hella ve bosch tada bu ölçülerde bi-xenon olsa . :good2:

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Boyut küçüldükce reflektörün kaliteside düşüyor sanırım bilmiyorum ama bu benim yorumum.Eski Hella yeni Hella dan daha iyi ışık topluyor tabi bunda merceğinde etkisi var ama bendeki görüş bu.Reflektör ile mercek mesafesi aynı zamanda açı derecesinide etkiliyor.Mercek ile reflektör mesafesi yakın olunca açı geniş ve yanal olarak dagılım fazla oluyor.Mesafe uzadıkca açı daralıyor yanal mesafe biraz daha daralıyor ama ileri dogru ışık mesafesi dahada netleşiyor yani ışık toplaması son derece iyi hale geliyor.Eski Hella ya clear lens taksalar yeni Helladan daha iyi olur diye düşünüyorum.

Hella yı misal olarak verdim.Bunlar Bosch ve Valeo içinde geçerli.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Reflektörün büyüklüğü ve yapısı çok önemli Koito ve TSX lerin yanal aydınlatmadaki farkı reflektörün büyük ve elips siperin ise C şeklinde olmasıdır.Yanal ve ileri aydınlatmayı etkileyen faktörlerden biride siper dir.Siperin yapısı ve hareket şekli önemlidir...

* Hella kısalar ve yanal Bosch a göre iyidir , selektör hızlıdır...

* Bosch selektör Hella ya göre yavaştır ileri aydınlatma Hella dan fazladır selektör etkilidir, clear lens takılırsa aydınlatma %20-25 artar...

* Valeo hem yanalda hemde ileri aydınlatmada ve selektörde Hella ve Bosch tan bir adım geridedir...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Fakat Valeo bana göre cidden daha hamojen ışık veriyor.Işık toplamasınıda Bosch ve Hella'dan daha iyi görüyorum.Yanal ve sellektör için yorumuna katılıyorum.

Valeo neden perde selenoidi yerine servo motor kullanıyor anlamış değilim o kadar parçayı kullanmanın amacı ne olaki?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Fakat Valeo bana göre cidden daha hamojen ışık veriyor.Işık toplamasınıda Bosch ve Hella'dan daha iyi görüyorum.Yanal ve sellektör için yorumuna katılıyorum.

Valeo neden perde selenoidi yerine servo motor kullanıyor anlamış değilim o kadar parçayı kullanmanın amacı ne olaki?

Bende anlamıyorum abi ne gerek var maliyet desek diğer mercekler neden kullanmıyor , bir bildikleri var ama ne :unknw: Homojenlik konusunda haklısın :good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...