İçeriğe Yönlendir

Hella - 3 yeni led'li gündüz farı

Selçuk Keleş

Recommended Posts

Selçuk Keleş

Hella, 3 yeni gündüz farı modelini duyurdu. Daha çok modifikasyon amaçlı kullanılabilecek bu farların özellikleri kısaca şu şekilde.

Ledayline Zero

8 ledli, 2W gücündeki bu model 0 derecelik açısıyla dik açılı konumlara (orta ızgara) yerleştirmek için tasarlanmış.

Zero.pdf

post-5-0-72283300-1387018333_thumb.jpg

Ledayline Surface Mount

10 ledli, 3W gücündeki bu model delme-kesme olmadan kullanılabilecek şekilde tasarlanmış.

Surface_Mount.pdf

post-5-0-00555900-1387018335_thumb.jpg

83 mm

12 ledli, 4W gücündeki bu model yuvarlak formda üretilmiş. Bu modelin ortasında sinyal lambalı modeli de bulunmakta.

83mm.pdf

post-5-0-06819900-1387018329_thumb.jpg

post-5-0-09809000-1387018332_thumb.jpg

Kullanım kılavuzlarını almanca bulabildim. Ölçüleri ve biraz detaylı bilgileri kılavuzda bulabilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı

Lümenleri yazılı değil. En alttaki sis farları yerine kullanılabilir. Zaten sis farı hiçbir zaman işe yaramıyor. Bari yuvası iş görsün.

Yorum bağlantısı
Fatih Özbaş1679652583

ben sis farındaki H3 merceğe xenon taktım... kullandığım ampuller H3 çin malı balast ise koito... acaba merceğe zarar verir miyiz?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

ben sis farındaki H3 merceğe xenon taktım... kullandığım ampuller H3 çin malı balast ise koito... acaba merceğe zarar verir miyiz?

Kesin :)

Lümenleri yazılı değil. En alttaki sis farları yerine kullanılabilir. Zaten sis farı hiçbir zaman işe yaramıyor. Bari yuvası iş görsün.

Lümenleri genelde 400 civarında.

Yorum bağlantısı
Lokman Ceritlioğlu

hangi fuardı hatırlamıyorum, çekik gözlüler h7 led yapmışlardı, deneme aşamasındaydı, ne oldu acaba.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Servet'in dediğine katılıyorum. Halojen fara konan ledin işe yaramayacağını kastetmiş. Tıpkı xenon gibi. Testte de halojen fara konan xenonun performansı berbat. Elbette ki tamamen optiği özel tasarlanan led farlarla kısa ve uzun aydınlatma çok iyi elde edilebilir ancak şu anda çok pahalı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ömer Karaali

Bildiğim kadarıyla mercedes e200 lerde halogen farda xenon kullanmış.Peki mercedes nasıl başarmış bu işi

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Bildiğim kadarıyla mercedes e200 lerde halogen farda xenon kullanmış.Peki mercedes nasıl başarmış bu işi

Halojen farda xenon kullanılmıyor far reflektörü xenon a uygun tasarlanıyor...

E200 de ki far reflektörü honda civic lerde olduğu gibi xenon a uygun şekilde tasarlandığı için ışıkta dağılma göz alma olmuyor , burada ki detay reflektör de...

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Mahmut Akbulut

Peki reflektörü mat siyaha boyamak aydınlatma açısından artı katıyor mu

Mercek montajında ise evet kapağın etrafından sızan ışığı iyi gizliyor...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...