İçeriğe Yönlendir

Toyota Corolla 10 (2007-2013) gündüz ledli sis farı çerçevesi montajı

Onur Turan1679652611

Recommended Posts

Onur Turan1679652611
(düzenlendi)

değerli arkadaşlar. geçen yıl aracıma montajladığım gündüz ledli sis farı çerçevelerinin fotoğraflarını beğenilerinize sunmak istedim :)

hem montajı basit hem çalışma sistemi hoş. kontağı açınca direkt yanıyor. kısa hüzmeli farları açınca kısılıyor. buyrun :)

img0234utn.jpg

img0236qm.jpg

img0237ft.jpg

img0242gc.jpg

tarihinde Onur Turan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Onur Turan1679652611

Güzel parçaymış. Maliyeti nedir?

teşekkür ederim :) 130 TL mal olmuştu.

Çok hoş duruyor iyi günlerde kullanın :good1:

çok teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güzel, güle güle kullanın.

Yorum bağlantısı
Onur Turan1679652611

Çok güzel güle güle kullanın.

teşekkür ederim :)

Güzel, güle güle kullanın.

teşekkür ederim :)

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Melih Küçük

güzel olmuş güle güle kullanın

montajı basit derken ne kadar basit bende yaptırmayı düşünüyorumda kendim takabilirmiyim

elektiriği nerden alınıyor kontak açılınca yanması için kontaktan kablomu çekiliyor aydınlatırsanız sevinirim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Turan1679652611
güzel olmuş güle güle kullanın

montajı basit derken ne kadar basit bende yaptırmayı düşünüyorumda kendim takabilirmiyim

elektiriği nerden alınıyor kontak açılınca yanması için kontaktan kablomu çekiliyor aydınlatırsanız sevinirim :)

Beğendiğinize sevindim teşekkür ederim

Zaten hazır olarak satılıyor sadece bağlantı yapmak kalıyor kontak için ben sigorta kutusundan aldım direkt diğer kablo parklara bağlanıyor ve işlem tamam çok basit montajlamak isterseniz tarif ederim sıkıntı olmaz :) ayrıca ledi satan bir arkadaşım var isterseniz numarasını verebilirim.

Yorum bağlantısı
Misafir

Zamazingoyu Onur'un aracında canlı gördüm. Hatta ulen Toyota güzel tasarlamış ışık şiddetini dedim. Meğersem replika imiş ama mükemmel olmuş :wub:

Yorum bağlantısı
Onur Turan1679652611

Servet abi şaşkınlığın geldi biran aklıma :) sen öyle şaşırınca acaba ben mi yanlış hatırlıyorum diye düşündüm o an için :D

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Melih Küçük

Beğendiğinize sevindim teşekkür ederim

Zaten hazır olarak satılıyor sadece bağlantı yapmak kalıyor kontak için ben sigorta kutusundan aldım direkt diğer kablo parklara bağlanıyor ve işlem tamam çok basit montajlamak isterseniz tarif ederim sıkıntı olmaz :) ayrıca ledi satan bir arkadaşım var isterseniz numarasını verebilirim.

Fiyatı ne kadar acaba almayı düşünüyorumda bunun angel olanı var bide ikisi arasında kaldım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Turan1679652611

Fiyatı ne kadar acaba almayı düşünüyorumda bunun angel olanı var bide ikisi arasında kaldım

Angelleri bilmiyorum. Ancak bunların 150 civarındaydı fiyatı.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Emrah Kartal1679652621
(düzenlendi)

Herkese merrhha. arracımdaki mavi isaretli yere gündüz farı yapmak istiyorum.ledleri ince profil içine yerleştirip önünü gri boyanmış pleksi ile kapatacağım. Forruumda okumadığım konu kalmadı birçok bilgi edindim sizlerin sayesinde. Sizlere birkaç sorum olacak, özellikle mehmet abi sorularıma cevap verirsen çok sevinirim.

http://www.aliexpres...1756776563.html

bu linkteki 5730 ledi kullanacağım. ortalama 50 tane led bağlamam gerekli dip dibe.

5730 led 3.2v/3.7 v arası ve 120 ma akım çekiyormuş.

1.) 48 tane ledi 4 erli seri bağlayıp 12 seriyi paralel mi balamalyım ?

2.) direnç vebenzeri ek malzeme kullanmama gerek varmı ?

3.) direnç kullanmadan 60-70 tane ledi 4 erli paralel bağlayabilimiyim.

4.) Ledlerin hepsini bağladıktan sonra arkasına bütü bir aluminyum çubuk koysam onunla soğusa olurmu ledlerin arkasındaki sğutucu kısımın elektrikle alakası varmı

5.) 5730 ledlerin üstünede aynı şekilde sinyaller için 1 sıra turuncu 3528 ledmi kullanayım yoksa 5730 ları turuncu folyo kaplasam olurmu

6.) 3528 led kullansam ( 20ma - 2.2/2.6v ) 50 tane sıralasam kaçarlı seri yapmalıyım direnç kullanmalımıyım ? http://www.aliexpres.../569702574.html

Herkese şimdiden teşekkürler.

R68jD6.gif

nGN7yN.jpg

nGR3rM.jpg

tarihinde emrah kartal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

merhaba, plakete dizmek gerekir heralde.

Yorum bağlantısı
Emrah Kartal1679652621

mehmet bey. ben 5630 0.5 vat lık ledleri kullanarak sis cevresine gündüz farı yapmak istiyorum. 70 tane ledi birlestirmem gerekli. bunun için nasıl bir baglantıya ihtiyacım var, nasıl yapmalıyım. yardımcı olurmusunuz.

Yorum bağlantısı
Ahmet Özge

5630 led i nereden kac paraya temin ettiniz acaba

Yorum bağlantısı
Emrah Kartal1679652621

5630 led i nereden kac paraya temin ettiniz acaba

daha almadm hocam ama montajı öğreneyim led bulunur.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emrah Kartal1679652621

Mehmet abicim zahmet olmazsa mesajı teka cevaplayp yardımcı olurmusunuz bana.

Yorum bağlantısı
Misafir

İstediğiniz sistem olmaz. Her biri 0,5 watt olan, toplamda her bir taraf ( 70 adet demişssiniz ) 35 watt olacak, çok fazla ısı meydana gelecek, soğutmayı yapmak için ledlerin kendine özel soğutucusu gerekecek, onca ledi sonrasında oraya sıdıramayacaksınız, onca ledi birtek seri şekilde çalıştırmak gerekecek, onun için özel inverter tasarlanacak vs.

Çubuk şeklide ledler düşünün

Yorum bağlantısı
Emrah Kartal1679652621
(düzenlendi)

İstediğiniz sistem olmaz. Her biri 0,5 watt olan, toplamda her bir taraf ( 70 adet demişssiniz ) 35 watt olacak, çok fazla ısı meydana gelecek, soğutmayı yapmak için ledlerin kendine özel soğutucusu gerekecek, onca ledi sonrasında oraya sıdıramayacaksınız, onca ledi birtek seri şekilde çalıştırmak gerekecek, onun için özel inverter tasarlanacak vs.

Çubuk şeklide ledler düşünün

Olmaz dediğğinz işi yapmışlar.Oktay tokerin çalışması inverter falan tasarlamamış galiba, dirençte göremiyorum bağlantııda, 70 led sıralamış, ben 50 tane sııralayacağım http://www.geceucusu...wer-led-sinyal/

ayrıca 40 led sıralı hazırıda var inverter, özel soğutucu falan yok. http://www.aliexpress.com/item/-/1943805799.html

PEaz5Q.jpg

http://www.geceucusu...fariuzun-huzme/

1nZ0rp.jpg

Yorum bağlantısı
Erkan Kahya

50 veya 70 led sıralanmış ama bunlar belirli bir yapıda seri ve paralel bağlanmıştır. Ayrıca ledlere enerji vermek için özel devre yapılmış ve ledlerin altında soğutucularda vardır.

Yorum bağlantısı
Emrah Kartal1679652621
(düzenlendi)

50 veya 70 led sıralanmış ama bunlar belirli bir yapıda seri ve paralel bağlanmıştır. Ayrıca ledlere enerji vermek için özel devre yapılmış ve ledlerin altında soğutucularda vardır.

bu üründe özel devremi vardır. http://www.aliexpress.com/item/-/1943805799.html

tamam hocam kaçarlı seri baglayıp nerelere ne kadar direnç baglamalıyız. özel soğutucuyu yapıcam. özel devre nasıl yapılır 48 led için.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...