İçeriğe Yönlendir

Cree MT G2 Led Uzun Far. HB3-9005

Fatih Sıcakyüz

Recommended Posts

Fatih Sıcakyüz

Herkese merhaba arkadaşlar.

Geçtiğimiz haftalarda Amerika'daydım ve aracım için 1-2 cihaz aldım.

Bunlardan biri de Cree MT-G2 ledli uzun far ampülleriydi.

Ampülün şekli şemali böyle:

Ie3TlY8.jpg

Ürün AliExpress'te farklı satıcılar tarafından 100 dolara ücretsiz kargo seçeneğiyle yaklaşık 1 ayda teslim alınabiliyor fakat ben Amerika'da aşağıdaki linkten aldım. 4 Temmuz'da %25 indirim vardı ve kargo dahil 150 Dolar ödedim, ertesi gün de elimdeydi ürün.

http://www.vleds.com...tg2-3000lm.html

Üç bacaklı uçuş, saat dilimlerinin değişmesi, uykusuzluk gibi etkenlere rağmen Cem Arı'nın "ÇOK MERAK ETTİM AĞĞBBBİ" şeklinde beynimde ur çıkarışları üzerine hemen montajı gerçekleştirdim.

Ampülün birini taktıktan sonra diğer mevcut ampülle kıyasladım. Yolcu tarafı led, şoför tarafı ise Osram Night Breaker.

msTULVe.jpg

Vuuuu... Renk ve parlaklık tatmin edici...

Aşağıdaki videoda da tepki hızını test ettim.

Yaklaşık 300 TL'ye arabanın sağını solunu kesmeden, farları açmadan, 5 dakikada montajını tamamlayabildiğim ve sonucundan da bir hayli memnun kaldığım bir modifikasyon yapmış oldum.

İlerleyen günlerde tecrübelerimi paylaşmaya devam ederim.

Kazasız ve aydınlık günler...

Yorum bağlantısı
Cem Arı

Tepki ve ışık gücü çok iyi. Hayırlı olsun, güzel günlerde kullan.

Merak ettiğim diğer konu da, gece, uzun yolda selektor yaparkan performansı. O şekilde de bir video çekiver artık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sıcakyüz

bu ampul gerçekte kaç lümen acaba?

Hocam Çinliler lümen konusunda uçuyor. 5000, 6000, 7000 gibi...

Amerikalılar ise 3000 lümen diyorlar ki VLEDS ya da JLC gibi firmalar büyük firmalar, bu konuda yalan söylemezler.

CREE MT G2'yi araştırırssanız çok geniş bir yelpazeye ulaşırsınız.

Selamlar

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sıcakyüz

Tepki ve ışık gücü çok iyi. Hayırlı olsun, güzel günlerde kullan.

Merak ettiğim diğer konu da, gece, uzun yolda selektor yaparkan performansı. O şekilde de bir video çekiver artık :)

Tamam hoca. Aman sen merak etme, yeter :D

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı1679652608
(düzenlendi)

hayırlı olsun, genel kanının bayağı dışında bir performans olmuş.

tarihinde Umut Taşlı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı

Sadece reflektor içinde güçlü ışık kümesi olacak, kalkıpta 200 metreye noktasal ışık göndermesi imkan dahilinde değil :) 1 mm den daha hassas akkor flaman milim oynasa odak sapması var, bu zamazingonun ledi 1 cm çapında. Amanın amannn :D

Yorum bağlantısı
Fatih Sıcakyüz

Cem Arı hocama geçenlerde anlık mesajlaşma ile yolladığım iki kısa video var elimde:

Şu ana kadar beklediğimden daha iyi bir ürünle karşılaştığımı belirtmeliyim.

Daha faideli videolar çekmeye çalışacağım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Güle güle kullanın. Aracın kısa far merceklerinin önünü bez gibi bir şeyle kapatarak sadece uzun farların ışık desenini bir duvarın 5-10 mt. gerisinden çekmeniz mümkün mü?

Yorum bağlantısı
Fatih Sıcakyüz
(düzenlendi)

Güle güle kullanın. Aracın kısa far merceklerinin önünü bez gibi bir şeyle kapatarak sadece uzun farların ışık desenini bir duvarın 5-10 mt. gerisinden çekmeniz mümkün mü?

Teşekkür ederim. Bulduğum ilk fırsatta (ki bu gece yaptım yaptım, yoksa tatil sonrasına kalır) yapıp paylaşırım.

Fotoğrafı nasıl çekmeliyim? Arabanın içinden tam olarak ışık doğrultusunda mı yoksa yanlardan falan mı?

Selamlar

tarihinde Fatih Sıcakyüz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Teşekkür ederim. Bulduğum ilk fırsatta (ki bu gece yaptım yaptım, yoksa tatil sonrasına kalır) yapıp paylaşırım.

Fotoğrafı nasıl çekmeliyim? Arabanın içinden tam olarak ışık doğrultusunda mı yoksa yanlardan falan mı?

Selamlar

Önemli değil. Şöför kapısının yanından çekebilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sıcakyüz

Önemli değil. Şöför kapısının yanından çekebilirsin.

Merhaba.

Kısaları paspaslarla kapatıp yaklaşık 1,5 araba boyu mesafeden çektiğim fotoğraf.

VMlgFB8.jpg

Bu da site otoparkında çekmeye çalıştığım video.

Arkada huzmelerin devamı var normalde fakat telefon sadece karşı duvardakini görüp kaydedebilmekte.

Değerli üstadlardan yorumlarını bekliyorum.

Selamlar.

Yorum bağlantısı

Duvar ışı tahmin ettiğim gibi çıkmış. Işık yakın mesafede dağılmaya başlayıp, uzak nokta etkisini yok etmiş. Bi-xenon uzununa daha çok iş düşecek artık :)

Yorum bağlantısı
Fatih Sıcakyüz

Duvar ışı tahmin ettiğim gibi çıkmış. Işık yakın mesafede dağılmaya başlayıp, uzak nokta etkisini yok etmiş. Bi-xenon uzununa daha çok iş düşecek artık :)

o zaman bana Bİ-XENON yap hocam...

Benim gözüm kesmedi, usta eller lazım....

:good1:

Yorum bağlantısı

Bi dakka ya. Bi-xenon değilmi farlar. Olmadı şimdi. Selektor testlerindeki kenar yansımalarda lerden kaynaklı demekki. Ben montaj vs yapmıyorum. Farı sök, gerisini buradan tarifle yaparız ;)

Yorum bağlantısı
Erkan Kahya

Servet abi projektörler tsx değil mi ona bi-xenon yapmak zorlar sanki. :o

Aydınlatma yeterli geliyorsa uzun farda pek kullanılmıyorsa bence bu sistem yeterli sellektör için fazla belkide.

Yorum bağlantısı

Tsx dahi olsa monoblok far değildir. Tsx'in bi xenon projektörü olur. Koito kullanır ama honda. Onun yerine aynı mercegin bi-xenonuda olur.

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

TSX bi-xenon sadece amerika ve japonya da ki araçlarda var buralara pek gelmiyor bu araçlar ah olsa tadından yenmezdi.Ebay yada aliex te satışı var çifti 80/100$ dı yanılmıyorsam...

Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Ha çakma xenon ha bu fark göremedim.

Bulamadığımız o kadar güzel bi-xenon mercekler var ki..Elimizdekiler bize eşsiz görünüyor. :lol:

Hele yeni tip Hella 1 numaraya bence en atta olmalı.Yeni Hella intemo bu mercekten çok çok daha iyi.Eksi yönü kullnanıldığı araçlardaki amacı ile orantılı olarak duvar çizgisi.Uzun hüzmesi Bosch mercekten daha güzel.

Yorum bağlantısı
Erkan Kahya

Sellektör için gayet yeterli bence fiyatı uygun olsa bende bir takım h1 alırdım. Ama 200$ :o yokkk yokk vermem. :D

Intemo boyut olarak cok cok iyi olsada baska bir artısı yok gibi.

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

200 çokmuş yahu.Uzun içinde olsa abartı kaçar diye yorum yapsam kızmasınız umarım.

İntemo yeni Hella versiyondan boyut olarak yeni Hella daha avantajlı olsa bile bence her şekilde daha iyi..İntemo kaba geliyor.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Açısı gereğinden genişmiş ledlerin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sıcakyüz

TSX bi-xenon sadece amerika ve japonya da ki araçlarda var buralara pek gelmiyor bu araçlar ah olsa tadından yenmezdi.Ebay yada aliex te satışı var çifti 80/100$ dı yanılmıyorsam...

Türkiye'deki Accord'lara Bi-xenon ne zaman geldiyse Amerikan TSX'lere de o zaman geldi. (2012'deki makyaj)

Diğer taraftan Aracım Acura TSX, değil, Acura RL. (Honda Legend)

Farlarımda AFS özelliği mevcut.

Ha çakma xenon ha bu fark göremedim.

Bulamadığımız o kadar güzel bi-xenon mercekler var ki..Elimizdekiler bize eşsiz görünüyor. :lol:

Hele yeni tip Hella 1 numaraya bence en atta olmalı.Yeni Hella intemo bu mercekten çok çok daha iyi.Eksi yönü kullnanıldığı araçlardaki amacı ile orantılı olarak duvar çizgisi.Uzun hüzmesi Bosch mercekten daha güzel.

Hocam uzunlara Xenon takmanın emniyetli olduğunu düşünmüyorum.

Selektör yapamıyorsunuz çünkü. Ondan ötürü LED işine girdim.

Bunları takmamdaki esas gayem GÖRÜLEBİLİRLİK.

Bi-xenon'a niyetliydim fakat AFS motoru işi beni tereddüt ettirdi, vazgeçtim.

İndirimli olarak 150 Dolar'a bunları bulunca da aldım.

Açısı gereğinden genişmiş ledlerin.

Dediğiniz tam olarak ne anlama gelmekte?

Uzun mesafede odaklama sıkıntısı mı yaşatır dediğiniz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...