İçeriğe Yönlendir

Citroen C4 2 (2010-2018) led gündüz farı, led sinyal, Bmw U halka

Oktay Toker

Recommended Posts

Volkan Durmuş

Çok hoş olmuş tebrikler, biraz detay alabilirmiyiz mesela hangi mercekler kullanıldı? farları nasıl açtınız ? uzun kısımlarda xenon ile mi çalışıyor, led ve xenonlar yüzünden arıza ışığı yandı mı?

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Reflektör güzel olmuş. Öteki türlü oraya uygun açıda gündüz farı yerleştirebilmek çok zor olacaktı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Kahya

Çift projektör takıldığı zaman ister istemez park lambaları iptal ediliyor. Peki bu U halkalar park lambası olarak tüv' de sıkıntı yaratır mı acaba? -Angel eye- Bmw' den başka araca yakıştıramasamda bu U ledler gözüme hoş gelmeye başladı. B)

Yorum bağlantısı
  • 4 ay sonra...
Oktay Toker
(düzenlendi)

C4 Kullanıcısı arkadaşımız haricen far temin ettikten sonra projeye başlanarak 2015 model C4 farındaki gibi iç çerçeve ön görünüme yaklaşık bir çalışma olmasını istedi.İç görünüm biraz farklıda olsa kısmen elde edilebilecek bir işlem olduğu için işleme karar verildi.Hella bi-xenon,Bosch Gen5 balast,Osram 4300k xenon,Mercesede afl sistemdem merceğinin şapkası ve ek ilave olarak Bmw mercek şapkasının birleşimi ile yapılan şapka kullanıldı.Bunların montajına mütakip.Bmw yuvarlak Angel,Sinyal bölümüne gündüz ledleri ve sinyal ledleri için mercedes sinyal reflektörü ile parçalar hazırlandı.Rabbimin izni ile oldukça görsel ve işlevselliği yerinde bir çalışmayı bitirmek kısmet oldu.

Çerçeve maskelendi ve kalan kısımlardaki krom taban zımparalandı.600 derecellik mat siyah ile boyandı.Maskelem için epey uğraştım fakat minimal hatalar ile güzel bir sonuç aldım.Krom tabaka ise ciddi sorun yapmadı ama bant lekeleri son temizlikte epey uğraşştırdı.

İlk işlemde iç tas bölümü kısmı nı böyle yapmıştım ama sonra siyaha dödürdük.

Sinyal bölümüm kenar turuncu kısmı alttan düzğünce kesildi.İçteki krom parçayıda aynı şekilde keserek Bmw stil park ledi için yerler işaretlenip ledleri takıldı.Bu kısmın led montajlı halini çekmeyi unutmuşum sanırım.Sonradan led sayısı 4 yapıldı.

Çerçevenin hazırlanmış halleri.

Far tasındaki orijinal gündüz halojen ampulü kısmına ise 30mm lik lens yerleştirildi ve hem beyaz hem turuncu led destegi ile aktif hale getirildi.

Akşmaları park modunda iken görünecek hali.

Gündüz farı modunda iken görünen hali.

Farın toplanmış hali.

Araç üzerinde resimler gelince bilahire ekleyeceğim.

Resim linkleri yenilendi.

112278.jpg

12651073.jpg

3631.jpg

3639.jpg

364.jpg

3643.jpg

3683.jpg

3685.jpg

3688.jpg

3690.jpg

3693.jpg

3832.jpg

3837.jpg

3844.jpg

3851.jpg

3853.jpg

3854.jpg

3856.jpg

3858.jpg

3862.jpg

3868.jpg

3875.jpg

3877.jpg

3879.jpg

3883.jpg

4857.jpg

4858.jpg

4865.jpg

4868.jpg

4870.jpg

4872.jpg

4873.jpg

4877.jpg

4943.jpg

image2.jpg

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Her şey harika - turuncu park lambası hariç :) Eline sağlık :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 yıl sonra...
  • 8 ay sonra...
Oktay Toker
(düzenlendi)

Çorum ilimizden bir arkadaşımızın C4 aracı için haricen yeni far alındı,Hella intemo bi-xenon,Gen5 Hella balast,Philips d1s xenon ,Bmw Angel halka ve angleın kendi şapka kısmı,Citroen C5 orijinal gündüz farı,farın orijinal gündüz farına Passat cc Park bölümü parçası ile çalışma boyut kazandı.Yine beni çok uğraştıran bir çalışma oldu.Görsellik için karartma olmaycaktı yani krom hali korunacaktı lakin Angel halka bölümündeki ciddi kesme biçme aşamasında krom tabanda bazı aksaklıklar ile bu bölümde siyah bölüm olması zorunlu oldu.Buna C5 gündüz farı bölümününde siyah olması eklenince yeni nesil farlar gibi siyah krom beraberliğini bu fardada işleyerek ideal bir sonuç elde edilerek yılın başlarında Rabbimin izni ile yapması kısmet oldu.Gündüz farı için kullandığım sürücü modul aksilik yaptı şu an tam nedenini bilmiyorum lakin yeniden modulü değişmek için bakıma alacağım.

Sinyal bölümü ise Sequentel tarz çalışma yapamaya karar verildi.Buda oldukça uzun sürdü.Audi stilde olması için elektronik kontrol bölümünde mantıksal değişimlerle uğraşıp çok denemeler yaptım ve led power ünitesi akım fazla olunca ilave degişimler falan ugraştım ve en yakın şekilde yanış şeklini uygulayarak montajını yaptım.C5 güdüz farı şeffaf tarz düz çubuk şeklinde olunca ışık loş şekilde olmasını saglıyor.

Gündüz farı sürücü kartını değişip sonrasında araç üzerinde resimler gelince bilahire ekleyeceğim.

071.jpg

0695.jpg

0708.jpg

1716.jpg

1718.jpg

1719.jpg

1720.jpg

1721.jpg

1722.jpg

1726.jpg

1729.jpg

1733.jpg

1734.jpg

1739.jpg

1741.jpg

1742.jpg

1793.jpg

1796.jpg

1797.jpg

1799.jpg

1800.jpg

1804.jpg

1808.jpg

1810.jpg

1814.jpg

1815.jpg

1816.jpg

1820.jpg

1821.jpg

1822.jpg

1823.jpg

1825.jpg

1827.jpg

1829.jpg

Sinyal deneme son hali videoları.

https://www.youtube.com/watch?v=yNOJA-_TI3c               

https://www.youtube.com/watch?v=kJU4wIReJSg            

https://youtu.be/SJM0pyvLlL8

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Oktay Toker
(düzenlendi)

İZmir çalışmasındaki farı araç satıldığı için Ankara'dan bir arkadaşa aracı olarak alındı,arkadaşımızın istegine göre yeniden ve benimde bir kaç hatamıda düzeltme şansıda oluştu ve bir kaç tadilat yapıldı ve sinyali sequentil tarza çevirdik.Mikroiişlemcili sinyalde uygulandı yakında araç üzerinden video larda gelince bilahire ekleyeceğim.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 2 hafta sonra...
Oktay Toker

Sinyal fasıla hızı bu hızı gerektiryor.Hız süresi ve bitişi yüzde 98 Audi ve yeni nesillerdeki ile aynı.:good1:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 1 yıl sonra...
Mustafa Alpay Sönmeztürk
On 12.03.2017 at 23:47, Oktay Toker yazdı:

Çorum ilimizden bir arkadaşımızın C4 aracı için haricen yeni far alındı,Hella intemo bi-xenon,Gen5 Hella balast,Philips d1s xenon ,Bmw Angel halka ve angleın kendi şapka kısmı,Citroen C5 orijinal gündüz farı,farın orijinal gündüz farına Passat cc Park bölümü parçası ile çalışma boyut kazandı.Yine beni çok uğraştıran bir çalışma oldu.Görsellik için karartma olmaycaktı yani krom hali korunacaktı lakin Angel halka bölümündeki ciddi kesme biçme aşamasında krom tabanda bazı aksaklıklar ile bu bölümde siyah bölüm olması zorunlu oldu.Buna C5 gündüz farı bölümününde siyah olması eklenince yeni nesil farlar gibi siyah krom beraberliğini bu fardada işleyerek ideal bir sonuç elde edilerek yılın başlarında Rabbimin izni ile yapması kısmet oldu.Gündüz farı için kullandığım sürücü modul aksilik yaptı şu an tam nedenini bilmiyorum lakin yeniden modulü değişmek için bakıma alacağım.

Sinyal bölümü ise Sequentel tarz çalışma yapamaya karar verildi.Buda oldukça uzun sürdü.Audi stilde olması için elektronik kontrol bölümünde mantıksal değişimlerle uğraşıp çok denemeler yaptım ve led power ünitesi akım fazla olunca ilave degişimler falan ugraştım ve en yakın şekilde yanış şeklini uygulayarak montajını yaptım.C5 güdüz farı şeffaf tarz düz çubuk şeklinde olunca ışık loş şekilde olmasını saglıyor.

Gündüz farı sürücü kartını değişip sonrasında araç üzerinde resimler gelince bilahire ekleyeceğim.

Uzun hüzmede halojenlerde aktif çalışıyormu? 

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Oktay Toker
On 14.07.2019 at 13:24, Mustafa Alpay Sönmeztürk yazdı:

Uzun hüzmede halojenlerde aktif çalışıyormu? 

Kesinlikle Çalışıyor.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...