İçeriğe Yönlendir

Fiat Egea'ya (2015-) led far montajı

Selçuk Karabulut

Recommended Posts

Selçuk Karabulut

Zar zor buldugum  F30 led farları  egeaya cuk diye oturdu.zaten egea farı  F30 un kopyası  olduğu  için  sıkıntı  olmayacak gibi görünüyor  :bravo:

IMG-20170228-WA0012.thumb.jpeg.645f53a51IMG-20170228-WA0014.thumb.jpeg.f68b893e9

IMG-20170301-WA0000.jpeg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

Eyvallah Abi daha montajlamadim sadece camla  deneme yaptım 

Montaj inş haftasonu 

Yorum bağlantısı
Ali Osman KAYMAZ
(düzenlendi)

Bmw farları klonladın diye dava açsamın sana :)))  :lol::lol::bambam:  Eline sağlık çok güzel olmuş :bravo:

tarihinde Ali Osman Kaymaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal1679652606

Çok iyi elinize sağlık. Far komple mi montaj olacak yoksa içleri mi değişecek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • 2 ay sonra...
Selçuk Karabulut

IMG-20170705-WA0008.thumb.jpeg.1906d5c61IMG-20170705-WA0006.thumb.jpeg.c220caf5c

Bmw F30 farı  araca hemen hemen 45 dereceymis ancak egea farinin acisi 75 derece oldugu icin angel farlar dışarı  vurdu o yuzden montajlanamadi bir müddet  ara verildi.ancak farlar bos durmasin diye kisalara C kasa led uzunlara E kasa led mercek montaji yapilmistir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Eline sağlık.

Bmw Angel seti kullanıp sadece bi-xenon montajı yapsaydın diyeceğimde sanırım takım halini bozmak istemedin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

Aynen abi angel lari ayirip montajda yapmak istemedim farin büyüsü  bozulmasın  diye 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 10 ay sonra...
Selçuk Karabulut

20180516_165517.jpg

20180516_165534.jpg

20180516_165525.jpg

Angel lar sığmadığı için montajlanmadi sadece F30 led taslar montajlandi 

Sinyal ve gündüz farina ise son kasa superb lediyle çözüm bulundu

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Eline saglık.Sadece gündüz farlı bir resimde olursa iyi olurdu.Geçen yılkı yaptığından farklımı bu yoksa ilave gündüz farımı oldu.

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut
(düzenlendi)

Eyvallah abi. Bu tamamiyle yeni proje.eskilerde kısalarda C kasa uzunlarda E kasa led mercek vardı , bunda F30 led taslar var.Ayrica superb çubukları.Sadece gündüz farı ve sinyal resimlerini kısa zamanda ekleyecem.

Abi farkli bir proje daha vardı. Passat B8 led merceklerden yapmıştım çift mercek ve çift U . Görüntü süperdi abi . Superbin çubuklarıda sadece sinyal olacaktı ancak passat mercekleri büyük geldi far kapanmadı :(

tarihinde Selçuk Karabulut tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 8 ay sonra...
Harun Koçak1679652684

Elimde 2 adet toyota-lexus Bi-LED mercek var yanliz bunlari egea far icine montajlamak istiyorum. Halojen boş merceksiz fara. Nasil sabitleyebilirim sabitleyebilecegim hicbiyeri yok. 

IMG_20190219_210820_N.jpg

IMG_20190219_210828_N.jpg

IMG_20190219_210838_N.jpg

IMG_20170924_161602.jpg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
14 saat önce, Harun Koçak yazdı:

Elimde 2 adet toyota-lexus Bi-LED mercek var yanliz bunlari egea far icine montajlamak istiyorum. Halojen boş merceksiz fara. Nasil sabitleyebilirim sabitleyebilecegim hicbiyeri yok.

Altı zaten reflektöre oturucak, kare çerçevede bulunan deliklerden geriye far tasına civata uzatıp reflektörde açacağın deliklerden geçirip somunla sabitleyebilirsin.
Koyacağın kapak da bu civataları gizler.
Videoda 25. saniyede göründüğü gibi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Oktay Toker

Mercek üzerinde illaki baglantı için vidalam kısımları mevcuttur ve bunları tespit ederek baglantı aparatı,civatası  uygulaması yapmadan montajını yapmanız çok zor.Oem mercek led versiyonda olsa far tası içine kesinlikle aampul çizgisi alındıktan sonra ampul kısımları merceğin arka kısımları ölçülerinde kesilerek ve merceğin sabitleme için gerekli olan vidalama için aparatları yapmanı gerekiyor.İlğili sayfadaki montajlama tekniği aynen bi-led mercek versiyonu içinde geçerlidir.Montajda başka yöntem bulmak sizinde elinizde olsada konudaki anlatım fikir verecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
fatih koçer1679652718

Merhabalar 2016 Halojen farlı Egea Araca Makyajlı kasa 2021 Egea Full Led far Takmayı Düşünüyoruz far fiziksel olarak tam uyumlu ama soket farkı var nasıl bir yol izleyebiliriz?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...