İçeriğe Yönlendir

Renault Megane 4 (2016-) merceklerine ne uygulayacağız?

Zafer bayındır

Recommended Posts

Zafer bayındır

Kalite anlayışım yüksek :) fakat far açtırmama derdine,arayış içindeyim ne yapayım :)  böyle giderse sanırım orjinal bir şeyler olacak gibi :)

Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

İlk cümlenize göre Özeniniz bu kadar yüksek ise.

Haricen far alınız onun üzerinde ne istiyorsanız yapınız ve araçta ki farı sökünüz ve yapılanı takınız şeklinde işleme hazırlayınız. 

Yada orijinal ledli farı alın dönüşümünü yapın takın.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hazar Erulusoy
Kalite anlayışım yüksek [emoji4] fakat far açtırmama derdine,arayış içindeyim ne yapayım [emoji4]  böyle giderse sanırım orjinal bir şeyler olacak gibi [emoji4]

Aracınızın farlarını orjinal LED farlarlarla değiştirme yolu en temiz yöntem lakin aracın beyni sigorta kutusu destekliyor mu? Araştırmak lazım. Far soketleri farklıdır mutlaka. Yani halojen far çıkartılıp LED far takma ile iş bitmeyebilir.
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Zafer bayındır

Evet orjinal cikma led farlara da baktim ciftine cikma 2500 tl istiyorlar ve beyinleri yok, bunlara beyin bul, taktir vs.bir sürü sorun  cikmasida cabasi. O isten vaz geçtim. 

Bugunlerde kafamda oluşan son durum şöyle; 

Kısa huzmeler icin kaliteli ariza isigi yakmayan xenon kit bul,tak dene, uzunlara hic dokunma devam et. Eger simdilik beni memnun ederse bu sekilde bir sure kullan bu değişiklikten ötürü mercek ve taslarinda ilerleyen zamanda kararma yada isik azalmasi yasayincaya kadar kullan daha sonra (surec goreceli ) farlari actirip  oem bi-xenon mercek ile sonuc.

Yorum bağlantısı
Zafer bayındır

Kaliteli xenon kit arayisimda bi diyalog, bile bile girdim,yinede girdim :)

Öylesine girdiğim bir dükkandan ;

- 4300K VEYA 5000K XENON kite bakmistim. 

- 4300 ? Abi bizde 8000 var 12000 var, normal beyaz yanan 8000 verelim? 12000 biraz mavi 30.000 cilgin mavi.

- 4300 yokmu ?

- Abi bir tek sen sordun biz duymadik, genelde 30.000 istiyorlar, hem ne yapacan zenonu led verelim, bak bir ceryan vereyim nasill yaniyor bir gör. 

- Tesekkur ederim, hayirli isler.

:):):):):):):)

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Selçuk Karabulut

aracın farları valeo ve valeo h7 mercek çıkıyor

herhangi bir kesme biçme farı açma işlemi olmadan valeo bixenon mercekle değiştirebilirsiniz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer bayındır
(düzenlendi)
On 22.12.2017 at 12:21, Selçuk Karabulut yazdı:

aracın farları valeo ve valeo h7 mercek çıkıyor

herhangi bir kesme biçme farı açma işlemi olmadan valeo bixenon mercekle değiştirebilirsiniz

Bir sure giremedim foruma,

Nasil yani ? Farin camini sokmeden mercek değişimi olabilirmi ? Hatta fari yerinden sökmeden ? ( çok mu abarttim :) )

http://www.novelcar.com/tr/mercekler/9-valeo-bixenon-d2s-d1s-mercek-2-adet-8664170101909.html

Bu versiyonmu ?

tarihinde Zafer Bayındır tarafından düzenlendi
Ilave link
Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut
Şimdi, Zafer Bayındır yazdı:

Nasil yani ? Farin camini sokmeden mercek değişimi olabilirmi ?

Evet , far camını sökmeden merceği söküp değiştirebilirsiniz ...

Hatta fari yerinden sökmeden ? ( çok mu abarttim :) )

Bence de abartmayalım :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Zafer bayındır
Şimdi, Mahmut Akbulut yazdı:

Evet , far camını sökmeden merceği söküp değiştirebilirsiniz ...

Bence de abartmayalım :) 

Mahmut bey nasil olacak  ? 

Sanirim Oktay bey bir yorum yapacaktir ?

Yorum bağlantısı
Mahmut Akbulut

Mahmut bey nasil olacak  ? 

Sanirim Oktay bey bir yorum yapacaktir ?

Farı araçtan söküp kucağınıza alacaksınız , farın arkasındaki kapağı çıkarıp uygun tornavida yardımı ile merceği yerinden söküp tam tersi işlemle yeni merceği takacaksınız . Hepsi bu :unknw:

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Oktay Toker
(düzenlendi)

Selçuk Tecrübesi ile yazmış.Bana laf düşmez,Ben Bosch diye biliyordum Valeo imiş.

tarihinde Oktay Toker tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Led olanlar AL diye biliyorum. Halojen de valeo demek ki.

Yorum bağlantısı
Selçuk Karabulut

oktay abi estağfurullah.

evet farları açmadan takımını 100 liraya alacağınız golf 7 merceğiyle değiştirebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Zafer bayındır
On 01.01.2018 at 22:10, Selçuk Karabulut yazdı:

oktay abi estağfurullah.

evet farları açmadan takımını 100 liraya alacağınız golf 7 merceğiyle değiştirebilirsiniz.

Peki o zaman bu mercekleei cikmami bulacağım? Link resim varmi ?

Birde su tampon sökme işi olmasa ???@@@

Yorum bağlantısı
Zafer bayındır
(düzenlendi)

Biraz gelişmelerden bahsedeyim;

Mercek ti far sökme tampon indirme işlerine girmeden ne yaparım derken şansa kadere İngiltere den xenon kit siparişi verdim

https://www.hids-direct.co.uk/premium-h7-35w-hid-xenon-conversion-kit-smart-canbus-system/

linkdeki ürün,geldi ve orijinal merceklere taktık henüz foto yok.

Kesilme çizgisi çok iyi aydınlatma çok iyi oldu tam sarı olmayan sarımsı beyaz olan 4300k (35W)renk tonu sanki oem orijinal xenon gibi aydınlatma sağladı,bu takımda canbus var arıza ışığı yakmadı montaj sorun yaşatmadı,çinli amcalardan ampül aparatı da almıştım zaten henüz balas,ateşleyici ve canbus modüllerini bir yere sabit montajlamadan bağladık.

Fakat sorun şu:

DRL lambalar bildiğiniz üzere sürekli yanıyor,araç farları açılınca kısılıyor ama yanmaya devam ediyor,biz xenon kiti taktık hiç sorun yoktu,bir iki açıp kapamadan sonra sol DRL sönmeye başladı,bazen hiç sönmüyor sürekli aç kapa yaparak denedik 2/3 den sonra sadece sol DRL sönüyor kısa ve uzunlar sorunsuz yanıyor sağ DRL yanıyor hiç sönmüyor,uzaktan kumanda ile aç/kapa yaptığımda hiç sorun yok.DRL söndüğünde farları söndürüp aracı stop edip tekrar çalıştırdığımda sorun gidiyor hiç farları kapatmazsam sorunsuz fakat bir yere durdun araba stop ettin indin bindin bu sefer ya sorunsuz devam ediyor ya DRL sönüyor,kontrol edip stop et çalıştır düzeliyor,otomatik far da da sorun yok çalışıyor.

Ama maalesef ki her seferinde in/bin kontrol et,stop/start devreye girdiğinde yanıyormu söndümü durumları ???

Acaba sadece sol balast yada canbus da mı sorun var diye yerleri değiştirdik ama maalesefki aynı sorun devam.Balast ve diğer modüllerin üzerine alimünyum folyo sardım belki bir frekans yayar DRL etiler dedim ama fayda etmedi.

Bu takımı hem denerim yada uzunlara takarım diye 4300k almıştım daha olmadı satarım demiştim fakat aslında kısa farlar için 5500k (35w)  morimoto sipariş vermiştim,şimdi oda geldi bakalım birde onları deneyeğim acaba onlarda aynı sorun devam edecekmi? İnşallah etmez.

http://www.morimotohid.com/hid-systems/h7-morimoto-elite.html?preselect=51812%2C50553%2C47335

Bu sorun hakkında başına gelen,yorum yada çözüm önerileri varmıdır?

Teşekkür ederim.

bgn 60 plakasız.jpg

ilave resim
Yorum bağlantısı
Oktay Toker

Demekki tam cambus değil miş.Klasik voltaj koruma sorunu oluşuyor ve buda bu durumu tetikliyor görünüyor.Kısa fara direnç takılacak.

Yorum bağlantısı
Zafer bayındır

Oktay bey alırken de dikkat etmiştim aslında siteye baktıysanız bir çok model var canbusu olmayan yada standart canbus ben premıum olanı aldım sizinde dedıgıniz gibi tam canbusu yokmuş muhtemelen, bugün vakit olmadı morimoto olanı başlamadık yarın bağlayıp bakacağız eğer sorun olmazsa devam ama yine sorun olursa biz burda direnç olayını kendimiz yapabılırmıyız? 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Araçta xenon seçeneği yok gerçi de, beyinde buna benzer bir seçenek olabilir mi?

Yorum bağlantısı
Zafer bayındır

Selçuk bey,seçenek derken? Menüden seçme gibi bir şeymi?

Yorum bağlantısı
Zafer bayındır

Gelen morimoto 34w H7 xenon kit set,bu parçaları içeriyor

IMG_20180117_1146465.jpg

IMG_20180117_1147037.jpg

IMG_20180117_1147368.jpg

IMG_20180117_1148357.jpg

Yorum bağlantısı
Zafer bayındır
(düzenlendi)

Morimoto bağlantısı yapıldı; (ben ve iş arkadaşım yapıyoruz)

Vay anasına sayın seyirciler.!!!!

birazdan yazacağım
Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Oktay Toker

Bursa ilimizden bir arkadaşımızın Megan 4 aracındaki Valeo farlarındaki H7 valeo mercek yerine yeni tip Hella bi-xenon mercek,Bosch Gen5 d1s xenon kit montajı yapmak Rabbimin izni ile kısmet olmuştu.Araç üzerinde duvara karşı video çekimi rica ettim geldiğinde bilahire ekleyeceğim.

1031.jpg

6397.jpg

6399.jpg

6400.jpg

6429.jpg

6430.jpg

6431.jpg

6432.jpg

6433.jpg

6441.jpg

6443.jpg

6444.jpg

6446.jpg

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...