İçeriğe Yönlendir

Toyota Corolla 12 (2019-) kasa bi led aydinlatma

Emrah Kürşat Alp

Recommended Posts

Emrah Kürşat Alp
(düzenlendi)

arkadaslar merhaba.

1 ekim 2020 de 0 km corolla sedan hibrit flame x pack aracimi teslim aldim.arac bi halojen mercekli fara sahip. orjinalinde hir2 (9012) halojen philips ampul takiliydi. dun photon milestone  3 plus 9012 led(6000 kelvin-bazi kaynaklar 10 bin bazilari 12 bin lumen diyor?) taktim.resimler asagida.performans iyi gibi geldi bana.1000 km kontrolu var serviste onumuzdeki gunlerde farlara ayar isteyim mi? ben memnun gibiyim, herhangi rahatsizlik karsiyada vermiyor sanirim.bi uyari -tepki almadim.kisa ve uzun huzmeli resimler asagida,

kesilme cizgileri, menzil , yukseklik ayari gibi hususlarda yorumlarinizi esirgemeyiniz .sol biraz daha yuksekte gibi.sagin yuksek olmasi gerekmez mi?

selamlar

20201006_235158.jpg

20201006_235203.jpg

tarihinde Emrah Kürşat Alp tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 07.10.2020 at 23:19, Emrah Kürşat Alp yazdı:

arkadaslar merhaba.

1 ekim 2020 de 0 km corolla sedan hibrit flame x pack aracimi teslim aldim.arac bi halojen mercekli fara sahip. orjinalinde hir2 (9012) halojen philips ampul takiliydi. dun photon milestone  3 plus 9012 led(6000 kelvin-bazi kaynaklar 10 bin bazilari 12 bin lumen diyor?) taktim.resimler asagida.performans iyi gibi geldi bana.1000 km kontrolu var serviste onumuzdeki gunlerde farlara ayar isteyim mi? ben memnun gibiyim, herhangi rahatsizlik karsiyada vermiyor sanirim.bi uyari -tepki almadim.kisa ve uzun huzmeli resimler asagida,

kesilme cizgileri, menzil , yukseklik ayari gibi hususlarda yorumlarinizi esirgemeyiniz .sol biraz daha yuksekte gibi.sagin yuksek olmasi gerekmez mi?

selamlar

Led ampullerle ilgilşi konuları normalde forumda tartışmıyoruz. 10 metreden bir duvar fotosu gönderirseniz ışık deseni ve seviyesine yorum yapılabilir.

Yorum bağlantısı
Emrah Kürşat Alp
6 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Led ampullerle ilgilşi konuları normalde forumda tartışmıyoruz. 10 metreden bir duvar fotosu gönderirseniz ışık deseni ve seviyesine yorum yapılabilir.

Selcuk bey bilgilenmek icin soruyorum; benim farlarim mercek far. mercek fara-duzgun ayar yapilirsa-led ampul takildiginda bi sakinca yaratir mi trafik guvenligi icin?ben bi tepki almadim trafikte.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 09.10.2020 at 16:21, Emrah Kürşat Alp yazdı:

Selcuk bey bilgilenmek icin soruyorum; benim farlarim mercek far. mercek fara-duzgun ayar yapilirsa-led ampul takildiginda bi sakinca yaratir mi trafik guvenligi icin?ben bi tepki almadim trafikte.

Piyasa satılan led ampullerin odak ayarı halojen farlara uyumlu değil zaten tam olması da beklenemez yapısı gereği. Trafik güvenliği derken diğer sürücüleri kastediyorsanız pek sorun olacağını sanmıyorum. Işık gücü halojene göre düşük, ışık rengi soğuk olması nedeniyle yağışlı havalarda verimsiz olması nedeniyle sürücünün güvenliği açısından kullanılmasını doğru bulmuyorum.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...