İçeriğe Yönlendir

Opel Astra H (2004-2009) Led Ampül sönüyor

Gokhan Taş

Recommended Posts

Gokhan Taş

Herkese merhabalar Konular icinde gezdim ancak bulamadım opel Astra H kasa bir aracım var ben Led Ampul aldım ön far kısalara ampulleri taktığım da 3 saniye sonra sönüyor Direnc takın diye tavsiye ediyorlar ancak Ben kac W direnç taktirmaliyim Direnç taktirilmasi problem yaratır mı?

Aldiğim led ampul Canbus ludur Satici ledlerin 40w olduğunu söylüyor Kac W direnç taktirmaliyim ve Bu direncin cok fazla ısınmaması için Kac W direnç gerekiyor Lütfen bilen Abilerim kardeşlerim yardimci olursa sevinirim teşekkür ederim 

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
3 saat önce, Gokhan Ts yazdı:

Herkese merhabalar Konular icinde gezdim ancak bulamadım opel Astra H kasa bir aracım var ben Led Ampul aldım ön far kısalara ampulleri taktığım da 3 saniye sonra sönüyor Direnc takın diye tavsiye ediyorlar ancak Ben kac W direnç taktirmaliyim Direnç taktirilmasi problem yaratır mı?

Aldiğim led ampul Canbus ludur Satici ledlerin 40w olduğunu söylüyor Kac W direnç taktirmaliyim ve Bu direncin cok fazla ısınmaması için Kac W direnç gerekiyor Lütfen bilen Abilerim kardeşlerim yardimci olursa sevinirim teşekkür ederim 

Üye adınız ad soyad formatında olmalı, bildirirseniz düzelteceğim.
Forumda led ampul konuları önerilmiyor ve tartışılmıyor. Yine de bildiğim kadarıyla cevaplayayım. Aracın beyni ampulün düşük güç çektiğini gördüğünden akımı kesiyor gibi görünüyor. Kullandığınız ampulün kaç w çektiğini tespit edip bunu 55w’a tamamlayan alüminyum direnç deneyebilirsiniz.

Yorum bağlantısı
Gokhan Taş
On 11.12.2020 at 21:00, Selçuk Keleş yazdı:

Üye adınız ad soyad formatında olmalı, bildirirseniz düzelteceğim.
Forumda led ampul konuları önerilmiyor ve tartışılmıyor. Yine de bildiğim kadarıyla cevaplayayım. Aracın beyni ampulün düşük güç çektiğini gördüğünden akımı kesiyor gibi görünüyor. Kullandığınız ampulün kaç w çektiğini tespit edip bunu 55w’a tamamlayan alüminyum direnç deneyebilirsiniz.

İsmimi düzeltecek yeri bulamadim Abi soy isim Taş Cevabin icin tesekkur ederim 

Biraz arastirdiğim da AHL/AFL ayarı olduğunu Bunu Tech2 İle AHL/AFL ye alirsak 

Arac holajen olarak degil de Zenon olarak goreceği için çalışıyormuş bunu eski konularinizda gordum bir arkadas komple Mercekli far sistemine gecmiş onunda d2s leri sönüyormuş uc bes saniye sonra,sonra yetkili servise gidip bu durumu tech2 ile AhL/Afl gösterince sorun çözülmuş ancak Bende AHL/AFL far yok yani mercekli değil AFL/AHL sanirim suruse duyarli 

Bu arada ürün 40W çekiyor denildi 15w direnç takarsam olurmu?

Csp çipli Canbuslu bir ürün ufuk cizgisi bariz belli (tabiki bir holajen olamaz) 250TL verdim olmazsa iade edicem tabi 

Cevap verirseniz cok sevinirim

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Daha nasıl bi cevap bekliyorsunuz ? Aracı kandırmanız lazım bir şekilde ve denemeden sonuca ulaşamazsınız.
Beyinden xenon far gibi göstermek de işe yarayabilir, xenon daha az akım çekiyor. Direnç biraz daha garanti çözüm olacaktır.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Gokhan Taş
On 21.12.2020 at 14:07, Mustafa Bağseven yazdı:

Direncin watt degerinden ziyade ohm degeri önemli.

Tesekkur ederim cevabiniz için ben direnç ile bu problemi hallettim ancak direnç cok yuksek derecelere kadar ısınıyor iki üç saniye dokununca eli baya yakıyor tutamazsiniz imkansiz  Direnç cok isininca patlama yapar mi ? Yoksa maksimum ulasacagi bir seviye varmidir ?

Ben direnç yerine 55W holojen ile güç çeksem taksam ? Dirençten daha iyi olur mu ?

Ampulun yangın çıkarma gibi bir durumu söz konusu olabilir mi ? Dirençler metale sabitli 

Bilen arkadaşlar yardimci olursa cok memnun olurum

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Deneme yanılma ile daha küçük bir dirence inebilirsiniz böylece ısınma da azalır. Direncin yapıştığı yerle arasına termal macun sürmeniz de işe yarar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Gokhan Taş
13 saat önce, Selçuk Keleş yazdı:

Deneme yanılma ile daha küçük bir dirence inebilirsiniz böylece ısınma da azalır. Direncin yapıştığı yerle arasına termal macun sürmeniz de işe yarar.

Termal macun hmm bunu hiç dusunmedim Dogru diyorsunuz tesekkur ederim 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...