İçeriğe Yönlendir

Alfa 147 mercekli led far yenileme

mehmet ercanturk

Recommended Posts

mehmet ercanturk

arkadaşlar merhaba.

aracımın orjinal farları mercekli ledler ile değiştirilmiş ancak aydınlatmada sorun yaşıyorum.far motoru 0 da olmasına rağmen çok ışık aşağıda kaliyor.bir araca iyice yanaştıgım zaman ışık plaka seviyesinde kalıyor.far uzerinden manuel ayar ile kaldırmaya calıştım ancak başaramadım.mercek montajı hatalı gibi.bu arada far ayakları da kırık onun etkisi de olabilir.

bir diger sorun da arıza lambası yakıyor ancak farın arkasını açınca canbus modul gibi bir aparat var ona ragmen park lambaları açıkken arıza ışıgı yanmazken kısa uzun da yanıyor.arac her çalıştıgında da sinyal vererek rahatsızlık veriyor.

birkaç sorum var  

1)bu farları açıp mercekleri halojen ile değiştirmem mumkun mu?mumkunse mercek temin edebileceğim link verebilir misiniz?

2)mevcut mercekleri yukarı kaldırmam mumkun mu ?eger mumkunse bu durumda arıza kesici modul onerileri alabilirim sanırım tam işe yaramıyor mevcut olan.

3) bir çift yan sanayi halojen far 2 bin liranın biraz uzerinde sıfır far alıp takmanın maliyetinin altında mercek ampul yol yordam önerilerine açığım

otrssj8.jpeg

nj690ry.jpeg

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Bir duvar fotosu gönderin, sorun nerede anlayalım. Şu an takılı ledlerin aydınlatması ne durumda, memnun musunuz ? Memnunsanız farı açtırıp mercekleri yukarıya kaldırmak mümkün. Yan sanayi far almanızı önermem. 

Yorum bağlantısı
mehmet ercanturk
On 13.12.2022 at 08:54, Selçuk Keleş yazdı:

Bir duvar fotosu gönderin, sorun nerede anlayalım. Şu an takılı ledlerin aydınlatması ne durumda, memnun musunuz ? Memnunsanız farı açtırıp mercekleri yukarıya kaldırmak mümkün. Yan sanayi far almanızı önermem. 

serkan bey cevap için teşekkür ederim en kısa zamanda duvar fotosu atmaya calısacağım.ledler baktığı yeri guzel aydınlatıyor sorunum ayarda. sokup kendi başıma deneyecegım fırsatını bulunca.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

Fotolarda gördüğüm, far ayarı normalden aşağıda değil. Işığın dağılımı kötü bu tip yan sanayi ürünlerde iyi olanı de pek yok zaten. 

Burda anlatıldığı şekilde duvarda yerden yüksekliğini ölçün, bana normal gibi geldi. 

Yorum bağlantısı
mehmet ercanturk
On 25.12.2022 at 10:57, Selçuk Keleş yazdı:

Fotolarda gördüğüm, far ayarı normalden aşağıda değil. Işığın dağılımı kötü bu tip yan sanayi ürünlerde iyi olanı de pek yok zaten. 

Burda anlatıldığı şekilde duvarda yerden yüksekliğini ölçün, bana normal gibi geldi. 

selçuk bey teşekkür ederim.yüksekliği ölçeceğim.peki normal çıkar ise bu mercekleri daha kaliteli önerebileceğiniz bir mercek ile değiştirsem?bildiğim kadarı ile halogen ve led mercekleri farklı ve led merceğe halojen ampul girmiyor

anladığım kadarı ile halojen mercek de pek tavsiye edilmiyor. yani normal halojen ya da mercekli halojene donsem sorunum cozulmeyecek.eldeki mercekleri kaliteliler ile yenilemekten baska yol yok gibi

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş
On 27.12.2022 at 08:48, mehmet ercanturk yazdı:

selçuk bey teşekkür ederim.yüksekliği ölçeceğim.peki normal çıkar ise bu mercekleri daha kaliteli önerebileceğiniz bir mercek ile değiştirsem?bildiğim kadarı ile halogen ve led mercekleri farklı ve led merceğe halojen ampul girmiyor

anladığım kadarı ile halojen mercek de pek tavsiye edilmiyor. yani normal halojen ya da mercekli halojene donsem sorunum cozulmeyecek.eldeki mercekleri kaliteliler ile yenilemekten baska yol yok gibi

Önerebileceğim bir ürün yok malesef. Bu tip tak çalıştır merceklerin optik kalitesi pek iyi olmuyor. Merceği söküp, halojen fara sadece led ampul de takabilirsiniz her ne kadar önermesem de.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...