İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.4 Benzinli Triger İşçilik Ücreti

Berkay Tahiroğlu

Recommended Posts

Berkay Tahiroğlu

Merhabalar, aracımın triger, devirdaim vs. değişiminin işçilik ücreti için aradığım özel bir servis; işçiliğin, 4000 tl. olduğunu söyledi. Üst kapak açılıyor, kilitleniyor, zahmeti var, biliyorum; fakat, her ne olursa olsun fiyat bana fazla geldi. Sizler ne düşünürsünüz? Fiyat normal mi, değil ise ortalama ne kadar olmalı? Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Berkay Tahiroğlu

Hayır. Parçalar bende mevcut. Sadece işçilik ücreti bu :). Fiyatın bir saçmalık olduğunu söylediğimde; kendileri, servis standartlarında hizmet verdiklerini, işleri çoluk çocuğa yaptırmayıp, kendilerinin yaptığını, kaliteyi ucuza alamayacağımı, kolay olmadığını, riskinin yüksek olduğunu ve yarım günden fazla zaman aldığını söyleyerek, ücretin normal olduğunu söylediler.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Yetkili servis daha ucuz olacaktır parçaları da eklersek. 

Bence arkanıza bakmadan uzaklaşın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
Berkay Tahiroğlu yazdı:

4000 tl. olduğunu söyledi.

Bu paraya gider gerekli anahtar takımını, sente aparatlarını, kayışı alır kendim takarım. Sanki uzay mekiği tamir ediyorlar

• Beğen 5
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Yanlış anlaşılma olabilir veya karşı taraf size bir şekilde gıcık olup bilerek yüksek fiyat söylemiş olabilir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)
Berkay Tahiroğlu yazdı:

riskinin yüksek olduğunu

benzin döktükleri yere çakmak çakmasınlar risk azalır, günlük 8000tl işçilik mi yapıyor bu servis kaç lift var 10 tane falan mı?

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Berkay Tahiroğlu
Çağlar Bayur yazdı:

benzin döktükleri yere çakmak çakmasınlar risk azalır, günlük 8000tl işçilik mi yapıyor bu servis kaç lift var 10 tane falan mı?

1 tane makas lift olmak üzere toplamda 2 tane lift var abi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Berkay Tahiroğlu
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

ticari araçlar üstüne daha çok çalışıyor olabilir mi?

İlginçtir ki durum tam tersine; şahsi ağırlıklı çalışıyorlar. Bu arada, siz ve diğer saygıdeğer üyeler İzmir'de işinin ehli ve özellikle "dürüst" servis konusunda önerilerde bulunursanız çok memnun olurum.  

tarihinde Berkay Tahiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Yiğit Özdemir
(düzenlendi)

Sanırım motoru indirip masaya alarak değiştiriyorlar kayışı :)

tarihinde Yiğit Özdemir tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Fiyat çok fazla maksimum 1000 Lira bu işçilik. İzmir'desin sanırım Karabağlar sanayide dediğim fiyatında altında fiyatlar alabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Ozmen

Yağ - tüm filtre bakımı, ateşleme sistemi ( bobin,kablo,buji) , disk torna ve balata değişimi, triger seti v kayış devir daim değişimi ve tüm lastik bijonlarını işçilikle beraber 8500 tl ye yaptırmıştım

Sadece triger seti için 4000 tl işçilik çok fazla

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

4 5 bin lira civarına motor söküp, toplayıp yerine takıyoruz, bi triger için 4 bin neymiş yahu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Serdar Göktaş

1 ay önce Fiat polionun triger setini ve yağ bakımını parçalar dahil olmak üzere 2 bin liraya değiştirdim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

takılmayın başka yerlere bakın 

malzemeyi kendi satmayınca yapası gelmemiştir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Enes Ayan
Çağlar Bayur yazdı:

Sanayide bunu yapanıda gördüm. Depo değişimi sırasında benzini böyle açık bidon tarzı bir şeye akıtmışlardı. Usta elinde sigara ile dolaşıyor dikkat et sakatlık çıkmasın dedim yok o yanmaz ki dedi sigarayı bidona sokup söndürdü :)

Yorum bağlantısı
Celal Aydın

Yetkili serviste yaptırın desem de, elinizde parçalar mevcut. 
Öpmeyecek bir servise ihtiyacınız var.

Aman dikkat edin derim, senteyi düzgün yapsınlar, aracın başında bekleyin gerekirse.

İş bilmeyenin eline geçtiğinde senteye alamıyor, aptal aptal çalışıyor araç, rölantide problemler oluyor.

Kontrol ederek teslim alın aracınızı, baktınız anormal bir durum var, hemen triger ve külbütör kapağını söküp kontrol etmelerini isteyin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Enes Ayan yazdı:

Sanayide bunu yapanıda gördüm. Depo değişimi sırasında benzini böyle açık bidon tarzı bir şeye akıtmışlardı. Usta elinde sigara ile dolaşıyor dikkat et sakatlık çıkmasın dedim yok o yanmaz ki dedi sigarayı bidona sokup söndürdü :)

dolu benzin bidonu yanmaz, boş depo patlar

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...