İçeriğe Yönlendir

Audi A3 8p Motor Yağı Seçimi

Mehmet Muhip Yılmaz

Recommended Posts

Mehmet Muhip Yılmaz

Arkadaşlar selamlar ;

Evin diğer aracı Audi A3 8p 2007 model 1.6 atmosferik otomatik şanzımanlı aracımızın yağ değişim zamanı geldi. Ustalar 10w-40 diyor, eski sahibi 5w-30 kullanmış. Mobil Super 3000 5w-30 mu tercih etmeliyim ? Castrol 5w-30'mu ? 10w-40 'mı ? kararsız kaldık. Filtre grubu olarakta Bosch yağ filtresi var piyasada, önerilerinizi rica ediyorum.

Saygılarımla 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bence tercihi siz değil aracın üreticisi yapmalı. Eminim yapmıştır 🙂 Şasi no ile bakınca ne çıkıyorsa yağ, o şekilde kullanın. Eğer km yüksek ise o zaman belki değişiklik yapılabilir

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Yasin Şimşek

5 yıldır 5-30 koyuyorum. Aynı motora sahip aracım var. Hafif eksiltme oluyor ama bence 5-30 daha iyi sesi ve titreşimi azalıyor. Ben Liqui Moly koydum son bakımda memnunum. Yağ filtrem mann marka.

Ek olarak castrol kullanımında kısa mesafe kış ayında yağ kapağında mayonezlesme oluyor. Ben o yüzden castrol koymuyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

yağ konusundaki kararsızlıklar, pazarlamanın instaya sızması ile başladı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

10w 40 a niye bütün forumlar karşıda ustalar sevdalısı 🤣

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Gök yazdı:

10w 40 a niye bütün forumlar karşıda ustalar sevdalısı 🤣

forum stopaj ödemyior :mangal:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

YouTube a bakınca ünlü uzmanlar herhangi bir şikayet belirtisi yoksa fabrikanın tavsiye ettiği yağdan devam edin km yükseldikçe ses artış yağ eksiltme vs gibi durumlar başlayınca kalın yağa geçin şeklinde anlatıliyor 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

5w-30

Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Ustalar 10w-40 diyor

Tek bakımla dükkan dönmez çünkü. 😄

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

5-30 devam. Eksiltme olduğu görülürse o zaman düşünülür bence. Ankarada kış soğuk. İnce yağ ilk çalıştırmada daha iyi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

atmosferik küçük güçteki motora ne koysan olur bence. yeterki belli standartları olsun. petrol ofisi maksima uygun mesela. sahtesi filan da olmaz.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Mobil Super 3000 5w-30 ya da Castrol 5w30 koyacağız bakalım :) Ustalar kafa karıştırdı. Doğrusuna sayenizde emin olduk. Herkese teşekkür derim. :) 

Yorum bağlantısı
Görkem Küçükyılmaz

Filtreler de mann kullanabilirsiniz, ben de castrol koyuyorum, 5-30 Castrol uygun olabilir. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Aynı motorda 5,5 yıldır Castrol Edge 5-30 kullanıyorum. Markaya da takılın bu arada. Benim araba marka seçiyor. Castrol harici genelde, az da olsa eksiltme yapıyor ne hikmetse.

Filtrelerde Bosch-Mann. Bir kere hengst takmıştım, sıkıntı yaşamadım o da Alman malı olmalı yanlış hatırlamıyorsam.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...