İçeriğe Yönlendir

Doğada Kaybolmayan Araba

İlkay Başaran

Recommended Posts

İlkay Başaran

Agresif.

Lastik hava basıncı uyarısı verdi ölçtüm 4 ü de neredeyse 24 e inmiş. Hepsi mi patladı havadan mı, cihaz kalibrasyonu mu gidik (benzinlikteki) yani aslında 34 ten 32 ye mi inmişti ki. Lastikçide ölçtüreyim olmazsa. 34 yaptım şimdi basket topu gibi oldu. Biyerde terslik var.

20231015_122332.jpg

20231015_122830.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

Agresif.

Lastik hava basıncı uyarısı verdi ölçtüm 4 ü de neredeyse 24 e inmiş. Hepsi mi patladı havadan mı, cihaz kalibrasyonu mu gidik (benzinlikteki) yani aslında 34 ten 32 ye mi inmişti ki. Lastikçide ölçtüreyim olmazsa. 34 yaptım şimdi basket topu gibi oldu. Biyerde terslik var.

20231015_122332.jpg

20231015_122830.jpg

@Oğuzkan Erışık bu kırmızıyı kimler çok seviyordu biraderim bir söylesene :D 

Yakıt konusunda çok başarılı bunlar. Aslında çok sarmıştım da (yakıt çok çok önemli) egea yerine bundan almaya, bütçe joy pakete yetti, onun da arka camlara gıcık oldum... Adamlar marsta inceleme yapıyor, bunlar bize çevirmeli cama sahip araba satıyor...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

24’e indiğini araç ekranından gördün di mi

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
İlkay Başaran yazdı:

Agresif.

20231015_122332.jpg

20231015_122830.jpg

Arabanın beyni bozulmuştur belki :crazy:

Islak yerde durduysa ondan yapabilir abi hepsi birden. Benzinlikte patlak değilse hava basmam ben hepsinin kalibrasyonu bozuk.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Murat Sahın yazdı:

Yakıt konusunda çok başarılı bunlar. Aslında çok sarmıştım da (yakıt çok çok önemli) egea yerine bundan almaya, bütçe joy pakete yetti, onun da arka camlara gıcık oldum... Adamlar marsta inceleme yapıyor, bunlar bize çevirmeli cama sahip araba satıyor...

Kim seviyordu hatırlayamadım valla abi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Adamlar marsta inceleme yapıyor,

astreoditte suyu bulmuşlar, kutlayayım

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

astreoditte suyu bulmuşlar, kutlayayım

Lpg bulamamışlar mı :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Oğuzkan Erışık yazdı:

Kim seviyordu hatırlayamadım valla abi.

Kırmızı olsun 5 milyar borcum olsun :D 

Birde bunun yan cehennem 5 kamyon kömürlen ben geliyom versiyonu var. 

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Lpg bulamamışlar mı :)

Jelibon?

Murat Sahın yazdı:

Jelibon?

Hemde yemeye hazır paketli diyolar :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

24’e indiğini araç ekranından gördün di mi

Yok. İndi dediğinde benzinliğe girdim onun gösterdiği 24

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Yer lazımsa egea daha mantıklı seçim olmuş. Egeanın diz mesafesi ve bagajı çok iyi. Motoru da iyi şanzıman kısa oranlı o biraz kötü. 5.vites 3000 devirde 130 mu yapıyordu?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

5.vites 3000 devirde 130 mu yapıyordu?

Öyle gibi, ama bir şey var, daha uzun oranlı olsa çekiş düşer muhtemelen. Mevcut hali ile ideal.

Golf 90'la 3 bin devir çeviriyordu, bu daha seri :) 

Clionun sporttourer olanları ebat olarak çok cazip geliyor aslında ama işte icon pakete güç yetmiyor. Bunda cc hariç asgari ihtiyaçlara karşılık var, cc'yi de takıyorlar zaten. Kalan donanım yetiyor. Clionun arka camlar otomatik olsa clio almıştım :) 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Öyle gibi, ama bir şey var, daha uzun oranlı olsa çekiş düşer muhtemelen. Mevcut hali ile ideal.

Golf 90'la 3 bin devir çeviriyordu, bu daha seri :) 

Clionun sporttourer olanları ebat olarak çok cazip geliyor aslında ama işte icon pakete güç yetmiyor. Bunda cc hariç asgari ihtiyaçlara karşılık var, cc'yi de takıyorlar zaten. Kalan donanım yetiyor. Clionun arka camlar otomatik olsa clio almıştım :) 

Hayırlı olsun tekrardan. Bu hangi paketti. 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

Hayırlı olsun tekrardan. Bu hangi paketti. 

Easy abi, abs esp 4 cam elektrikli klima yol bilgisayarı  kol dayama elektrikli ayna ss falan var, yetiyor. TAbi urban olsa iyiydi ama ona da bütçe yetmiyor. Clio cc sunuyor egea arka camları elektrikli sunuyor en boş pakette. CC'yi orjinal olarak 3500-4000 liraya takıyorlar :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Easy abi, abs esp 4 cam elektrikli klima yol bilgisayarı  kol dayama elektrikli ayna ss falan var, yetiyor. TAbi urban olsa iyiydi ama ona da bütçe yetmiyor. Clio cc sunuyor egea arka camları elektrikli sunuyor en boş pakette. CC'yi orjinal olarak 3500-4000 liraya takıyorlar :D 

Egea mis gibi araba. Kafanı bulandırma. İyi yaptın. Genç gençtir. Genç egea dede golften 10 gömlek iyidir. Korkmadan yola çıkarsın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

Egea mis gibi araba. Kafanı bulandırma. İyi yaptın. Genç gençtir. Genç egea dede golften 10 gömlek iyidir. Korkmadan yola çıkarsın.

Dün dede golfe binmediğim konusunda uyardı beni, viraja golfle girdiğim gibi girdim, koptu :D 

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Murat Sahın yazdı:

Dün dede golfe binmediğim konusunda uyardı beni, viraja golfle girdiğim gibi girdim, koptu :D 

Lastiklerine bak. Adam izmirde 3 g ile kamyon altından kurtuldu egea ile.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
İlkay Başaran yazdı:

Lastiklerine bak.

Değişecek, ama 15 güne kışlıklara geçerim. Sabah çok erken çıkıyorum, hava soğuk oluyor, kışlık daha güvenli oluyor. Bir dahaki yaza kaliteli bir yazlık takım bakacağım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Agresif.

İlkay benzincilerin hava pompaları hep bozuk. Yakın zamanda aynısı başıma geldi, benzinlikte havaları ölçtüm hepsi 27 mi 28 mi ne geldi. 32 ye tamamladım yolda zıplaya zıplaya gidiyordum. Ertesi gün hepsini o pompanın 28 ine ayarladım ama gerçekte 32-33 oldular. Ben ekrandaki rakama hiç takılmam, rakamı sadece 4 lastiğe eşit hava basma amacıyla kullanırım. Hava ayarını kullanım konforuna göre ayarlarım, yolda zıplatıyorsa 1-2 psi düşürürüm. (gerekiyorsa tekrar tekrar)

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Önder Özcan yazdı:

benzinlikte havaları ölçtüm hepsi 27 mi 28 mi ne geldi. 32 ye tamamladım yolda zıplaya zıplaya gidiyordum. Ertesi gün hepsini o pompanın 28 ine ayarladım ama gerçekte 32-33 oldular. 

Yeni açılan istasyonlara girmeye gayret ediyorum cihazları sıfır ve daha kalibre oluyor. Eskilere pek bakım yapmıyorlar galiba psi  hatalı çıkıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Bizim evin etrafındaki istasyonlarda pompa basıncı tam doğru valla. Farklı 2 şekilde daha kontrol ediyorum. Her sefeeinde nasıl doğru olur yaa diyorum. Olmamalı. Burası türkiye diyorum. 

ama çok sirkülasyon var merkezi ve istasyonlar büyük.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
İlkay Başaran yazdı:

Yok. İndi dediğinde benzinliğe girdim onun gösterdiği 24

Kadjar'ın lastik sensörünün ölçtüğü ile benzinliklerdeki arasında 2 psi fark var. Benzinlik 30 diyorsa kadjar 32 diyor. 4-5 benzinlikte denedim hepsi aynı çıktı. Ben de lastik sensörünü esas alıp 32 istiyorsam benzinlikte 30 yapıyorum, hep aynı çıkıyor. Sendeki de aynı olabilir. 

Bu aralar havalar soğudu, 3-4 psi basınç düşmesi normal (buralar için)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

En sevmediğim kısım görüşü engelleyen a sütunu.

20231016_152055.jpg

20231016_152010.jpg

20231016_151943.jpg

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

görüşü engelleyen a sütunu.

ne görmeyi umuyon ki

• Mutlu 2
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
İlkay Başaran yazdı:

En sevmediğim kısım görüşü engelleyen a sütunu.

20231016_152055.jpg

20231016_152010.jpg

20231016_151943.jpg

Dikiz aynası şöyle geride olunca hiç sevmiyorum. Kafayı çevirmeden görünmüyor. Benim araba da aynı böyle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...