İçeriğe Yönlendir

Manuel Araçta Şanzıman Yağı Değiştirilir mi ?

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

merhaba 

manuel araçta şanzıman yağı değiştirilir mi ? yoksa eksildikçe ilave mi edilir ? 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Servet Aydın yazdı:

Değişir. Ortalama 100.k idealdir

Ford yetkili servise sorsan "ömürlük abi onlar değişmiyo" der hemen hatta diyor da :D 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Alptuğ Özcan yazdı:

Ford yetkili servise sorsan "ömürlük abi onlar değişmiyo" der hemen hatta diyor da :D 

Ömür 10 sene olunca doğru. Biz muhteşem ekonomimiz sayesinde askerliği gelmiş araçlara bindiğimizden dolayı kavram kargaşası oluyor.

Aslında kitapçığa yazmaları lazım. Sevgili Türk kardeşim. Biz kıskançlıktan kırılıyor da olsak sen bu arabaya (klasik araba sevdiğinden mütevellit) 30 sene falan binmeye kalkarsın. Şanzıman yağını falan arada değişsen iyi olur. Diye.

• Beğen 3
  • Mutlu 9
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
İlkay Başaran yazdı:

Ömür 10 sene olunca doğru. Biz muhteşem ekonomimiz sayesinde askerliği gelmiş araçlara bindiğimizden dolayı kavram kargaşası oluyor.

Aslında kitapçığa yazmaları lazım. Sevgili Türk kardeşim. Biz kıskançlıktan kırılıyor da olsak sen bu arabaya (klasik araba sevdiğinden mütevellit) 30 sene falan binmeye kalkarsın. Şanzıman yağını falan arada değişsen iyi olur. Diye.

Doğru valla kitapçıkta öyle yazıyor dimi :D Kullanım ömrü 10 yıldır diye

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

debriyaj balatası değişirken değişir zaten oda en fazla 100 k yapar onun dışında değişim can sıkıntısı varsa yapmak lazım :D 

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Ali Gök yazdı:

debriyaj balatası değişirken değişir zaten oda en fazla 100 k yapar onun dışında değişim can sıkıntısı varsa yapmak lazım :D 

Bence de baskı balata değişirken değişir.

İstanbul'da 100 bin normal olabilir ama ben mondeoda 195 bin km'de değiştirmiştim. Bunun yine 65 bini İstanbul trafiğindeydi. 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Alptuğ Özcan yazdı:

Ömür nedir ne kadar süredir diye sorunca renkleri değişiyor. Bayılıyorum hallerine :D

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Gök yazdı:

Vaktinde sıfır aldığımız focusun baskısını ilk değiştirdiğimizde araba 300 bin kmdeydi. Hatta bu güne kadar tofaşlar hariç hiç bir arabamda 100 bin kmde baskı balata değiştirmedim. Acaba ben mi geç değiştiriyorum siz mi erken

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Murat Sahın yazdı:

Vaktinde sıfır aldığımız focusun baskısını ilk değiştirdiğimizde araba 300 bin kmdeydi. Hatta bu güne kadar tofaşlar hariç hiç bir arabamda 100 bin kmde baskı balata değiştirmedim. Acaba ben mi geç değiştiriyorum siz mi erken

ne ben erken ne siz daha geç. sorun istanbulda yaşamıyor olmanızdan 

• Beğen 4
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ali Gök yazdı:

Yokuş yukarı dur kalk sıkışık trafik arabada 5 kişi en sevdiğim kombinasyon.

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Servet Aydın yazdı:

Ömür nedir ne kadar süredir diye sorunca renkleri değişiyor. Bayılıyorum hallerine :D

Bayılırım laf sokmaya :D 

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ali Gök yazdı:

Tabi bu kısmı hesap etmedim, önemli faktör. 

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Eğer 150k km üzerinde olup hiç değişmediyse ben değişmezdim.

Yüzde 90 ses yapacaktır 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
İlkay Başaran yazdı:

Yokuş yukarı dur kalk sıkışık trafik arabada 5 kişi en sevdiğim kombinasyon.

1.2 motor klima aç , oh mis.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Evren Erakçora yazdı:

1.2 motor klima aç , oh mis.

Rakım da 1000 + hava da 35 derece ve üzeri olsun lütfen 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Anıl Akca

Otomatikler'de 60.000 Manuel viteslerde ise 70.000 km de değişmeli şahsen erken bir şekilde.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

180 binde baskı balata ile birlikte değiştirdim. Usta ses yapabilir dedi, tam tersi 80 km civarı roterdar freni gibi bir ses geliyordu gaz vermiyorken, o duyulmayacak kadar azaldı.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

180 binde baskı balata ile birlikte değiştirdim. Usta ses yapabilir dedi, tam tersi 80 km civarı roterdar freni gibi bir ses geliyordu gaz vermiyorken, o duyulmayacak kadar azaldı.

Yanlış yağ koyarlar genelde. Sonra ses olur.

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
İlkay Başaran yazdı:

Yanlış yağ koyarlar genelde. Sonra ses olur.

Olabilir, ben kendi yağınmı götürmüştüm.

4ad13eb03b12232cdaea936c8dd01116.jpg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben focusta değişmiştim.. 

O zamanlar para çoktu, her şeyi değiştiriyorduk.. Şimdi çoğumuz fren hidroliğini bile değiştirmiyoruz. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben focusta değişmiştim.. 

O zamanlar para çoktu, her şeyi değiştiriyorduk.. Şimdi çoğumuz fren hidroliğini bile değiştirmiyoruz. 

Ömürlük değil mi o ya :crazy:

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...