İçeriğe Yönlendir

Tesla Model Y Türkiyede Satışta

Ali Darbaz

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek
Köksal Yılmaz yazdı:

Bunu da kimseye kaptırmadık çok şükür (ceza değil rutin kontrol bu arada, ilk gördüğünde aklına ceza gelip üzülenlere tşk)

IMG20230711203834.jpg

Vaay teslayla çevirmeye girmişsin.. 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Macit Aliyev yazdı:

Güzel araç bu arada MTVsi yıllık 30900 tl.

Motorsuz araçtan motorlu taşıtlar vergisi almak, hem de normal bir araca göre kat kat fazla :) cennet vatanım.

küçük bir bilgi, almanya da elektrikli araçlardan mtv alınmıyor. üstüne birde teşvik var. 5 bin euro civarı vergide indirim yapılıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Macit Aliyev yazdı:

Güzel araç bu arada MTVsi yıllık 30900 tl.

25000 TL civarı diye biliyorum. 

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli
Erdem Doğan yazdı:

Motorsuz araçtan motorlu taşıtlar vergisi almak, hem de normal bir araca göre kat kat fazla :) cennet vatanım.

küçük bir bilgi, almanya da elektrikli araçlardan mtv alınmıyor. üstüne birde teşvik var. 5 bin euro civarı vergide indirim yapılıyor.

Motorsuz da diyemeyiz :) Ama vergi olayı saçma, gerçi hangi işimiz doğru ki :rolleyes:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Murat Sürmeli yazdı:

Motorsuz da diyemeyiz :) Ama vergi olayı saçma, gerçi hangi işimiz doğru ki :rolleyes:

elektrikli arabalarda normal makul güçte olanların vergisi düşük

mesela 70kw (95hp) güce kadar 1.3 motor 

70-85kw (115hp) güce kadar 1.6 motor vergisi

elektrikli arabayı yüksek güçte üretmek kolay olduğu için gücü bol keseden koyuyorlar arabalara 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Güç yada motor hacmine göre MTV başlı başına saçma.

800 bin liralık egea ile 2.5 milyonluk Mercedes aynı MTV yi ödüyor...

• Beğen 3
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
(düzenlendi)
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Güç yada motor hacmine göre MTV başlı başına saçma.

800 bin liralık egea ile 2.5 milyonluk Mercedes aynı MTV yi ödüyor...

Lütfen sessizliğimizi koruyalım. Bi o kaldı almadıkları. 

tarihinde Macit Aliyev tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

elektrikli arabalarda normal makul güçte olanların vergisi düşük

mesela 70kw (95hp) güce kadar 1.3 motor 

70-85kw (115hp) güce kadar 1.6 motor vergisi

elektrikli arabayı yüksek güçte üretmek kolay olduğu için gücü bol keseden koyuyorlar arabalara 

Ama bi gidiyor ki akıllara zarar :f1:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Macit Aliyev yazdı:

Lütfen sessizliğimiz koruyalımi. Bi o kaldı alamadıkları. 

beni kötü etkiliyor o konu. Her hafta bir kez cimere yazarım. Mtv kesinlikle arabanın kasko değerine göre alınmalı. Hatta egzoz emisyon değeri de eklenmeli bu kritere

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erdem Doğan yazdı:

Bizde; parası var ki tesla alıyor, parası varsa vergi ödesin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

ben umudu kestim artık bu toplumdan, geçmiş olsun azınlıkta kalan %10 a....

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Her hafta bir kez yazarım

Biz de uğraşalım.

Köksal Yılmaz yazdı:

Ama bi gidiyor ki akıllara zarar :f1:

1,üç  TECEe geçer bunu :crazy:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tamer Topaç yazdı:

Biz de uğraşalım.

1,üç  TECEe geçer bunu :crazy:

über kasa ise kralını tanımaz :D

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Köksal Yılmaz yazdı:

über kasa ise kralını tanımaz :D

Überler için geliştirilen özel bir seçenek var. Überturbine... Bu olunca kafa kafaya gidiyormuş.

image.png.f80848b4abb8891c8485cef7e83a33ef.png

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Remzi Erkesim

bende var, 1 aydır kullanıyorum, long range 4*4 5500 km oldu :)

önce eksileri yazayım

-kamyon gibi direksiyonu var, sizi acemi gibi hissettiriyor bazı yerlerde önceki arabanız ile tek manevrada döneceğiniz yerde 2 manevra ile dönüyorsunuz

-Elon yatacak yerin yok senin, 100 dolar bile maliyeti olmayan park sensörünü neden kaldırırsın, dikiz aynada kamera var ama öndeki ile mesafeyi hesaplamada yetersiz, araç yumurta gibi olduğundan boyutları tahmin etmek zor

-yüksek hızlarda rüzgar sesi, araçta motor sesi olmadığından diğer sesler daha belirgin oluyor ancak sürüş keyfinizi bozmuyor 

-oto pilot da sık direksiyona dokunmanız gerekiyor 

-yedek lastik yok, tamir kiti de yok

-mtv,  teslanın suçu değil coğrafyanın kaderi :angry:

artılar

+güç, 514 beygir olması lazım sapanla fırlatılmış gibi gidiyorsunuz (bence haddinden fazla güçlü) isterse 5 kişi binin yokuş falan farketmeksizin ok gibi gidiyor

+bagaj  önde arkada , bagajın altında baya yer var, herşeyi doldurabilirsiniz

+iç hacim, arkada şaft tüneli yok rahatlıkla 3 kişi oturuyor, diz ve baş mesafeleri gayet iyi

+yazılım, stabil yazılımı var,  oto pilot ve adaptif cruise kontrol standart

+ekran , önce alışamam zannettim ama hemen adapte oluyorsunuz, park halinde 15 inç ekranda maç bile seyrettim

+regen fren, alışınca tek pedal kullanıyorsunuz , çok az frene basıyorum artık

+bakım , rutin bakım yok diğer elektriklerde rutin çağrılırken teslada böyle bir durum yok

+ekonomi, şu anlık dönemde oldukça ekonomik tabi ileride ne olur bilmem, benim oturduğum sitede Voltran şarj istasyonu var indirimle birlikte şu an 4 tl/KW maliyeti var depo:) 75 KW olduğundan 300 tl dolmakta ve bu size yaklaşık 450-500 km şehir içi 350 km şehir dışı dikkat etmeden menzil sunmakta 

ez cümle kesinlikle fiyat performans arabası, uzun yol fazla yapmazsanız hiçbir sıkıntıya girmezsiniz, ancak sık uzun yol yapanlara göre değil, planlama yapmak gerekir, ben aldığımda Tiguan 4*4 daha pahalı idi ancak toplumda Tesla garip bir şekilde çok popüler, 

• Beğen 7
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Remzi Erkesim yazdı:

Elon yatacak yerin yok senin, 100 dolar bile maliyeti olmayan park sensörünü neden kaldırırsın

Hayırlı olsun aracınız.

Bunun için Tesla açıklama yapmıştı. Yazılım ve donanım değişikliğine gidiyorlarmış. KAmeraların park sensöründen daha iyi iş yaptığını söylediler. Ancak hala yazılım eksikmiş, bu sebeple kullanıcılar bayağı şikayetçi.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Macit Aliyev
Remzi Erkesim yazdı:

yumurta gibi olduğundan

Hakketen ya. İnsan biraz görsellik katar şekil verir araca. Bu arada hayırlı olsun aracınız.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Remzi Erkesim
Sani Gerşon yazdı:

Hayırlı olsun aracınız.

Bunun için Tesla açıklama yapmıştı. Yazılım ve donanım değişikliğine gidiyorlarmış. KAmeraların park sensöründen daha iyi iş yaptığını söylediler. Ancak hala yazılım eksikmiş, bu sebeple kullanıcılar bayağı şikayetçi.

ben yine de sensörler gibi iş göreceğini düşünmüyorum 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Remzi Erkesim yazdı:

ben yine de sensörler gibi iş göreceğini düşünmüyorum 

Ben de katılıyorum size.

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Hayırlı olsun Remzi bey. Sağlıklı günlerde güle güle kullanın.Arabam kısmında  konusunu bekleriz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...