İçeriğe Yönlendir

Tesla Model Y Türkiyede Satışta

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Elektrikli araçlar daha güvensiz. Evden şarj olmadıkça yakıtı ucuz değil. Artı yanları; güç, bakım azlığı, sessizlik ve bozulma risklerinin az olması. 

bu arada otonom sürüşün saçmalayıp kaza yaptırdığı durumlar var. Ama bundan kat kat fazla kazadan kurtardığı durumlar var

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Otonom sürüş ile otomatik pilotu karıştırmamak lazım. Otonom sürüşte bir yerden bir yere hiç müdahalesiz gidebiliyorsunuz. Otomatik pilotta ise belli bir süre araç sizin yerinize kullanıyor ama arada sırada müdahale istiyor benim bildiğim kadarıyla. Ya da ben yanlış biliyor olabilirim. Ama bence tam otonom sürüş ile otomatik pilot aynı şey değil. 

1.otonom sürüş, Teslada var ve ücrete tabii, bu  gerçekten otonom.

2. birde bununla karıştırılan şerit takip var, direksiyona biraz müdahale eden otonomla pilotla falan alakası olmayan sade dalgınlık anında aracı şeritte tutan sistem birde buna ilave adaptif kruz var...

3 . birşey daha var ama yanılsama aslında,  şerit takiple bu adaptif kruz açıkken otopilot yada otonom sürüşe geçtiğini sananlar var halbuki alakası bile yok

4. ek birşey daha var, acil durum manevra sistemi, çarpışma durumunda sen geç kalırsan yada araç baktı olmayacak, sağ sol boşsa direksiyon kırıp kaçıp tekrar şeride sokan bir sistem var, mesela Ford da var bu..

sonuçta bildiğim sadece Tesladaki harbi otonom olayı, diğerleri hikaye, sadece güvenlik önlemleri...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Mehmet Ozyurek

Ağustos değildi. sıralanmış durumda, mayıs ayında daha teslimatlar olacak.. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Doğan Arşiray yazdı:

Teslimatlar en erken agustosta idi...

Video intercity olduğu kesin hocam. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

teslatürk te matem vardır o zaman 2. ellerine 2.500 yazılan model değil mi bu

buraya da yazalım bulunsun :rofl: vergisiz 950, %40 kaktırılmış ötv vergisi ile 1650 ye sıfır 4x4 olarak geldi

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Çağlar Bayur yazdı:

teslatürk te matem vardır o zaman 2. ellerine 2.500 yazılan model değil mi bu

buraya da yazalım bulunsun :rofl: vergisiz 950, %40 kaktırılmış ötv vergisi ile 1650 ye sıfır 4x4 olarak geldi

Abi Tesla Türk paylaştı zaten. Emir Tunçyürek Teslanın pazarlama başkanı zaten. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

videoları ile şişirip 2 misli fiyata satışının sağlanmasını nasıl anlattı geçmiş senelerde?

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

kazadan kurtardığı durumlar var

Arkadan gelerek makas atana, verdiği tepkiler çok iyiymiş.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Tamer Topaç yazdı:

Arkadan gelerek makas atana, verdiği tepkiler çok iyiymiş.

Sonra önünü kesip camı indir camı deseydi, iyi diyebilirdik :) 

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sonra önünü kesip camı indir camı deseydi, iyi diyebilirdik :) 

Camda bu da belirebilir. 

elinde-bezbol-sopasi-olan-kiz-etiket-sticker-yapistirma-beyaz-araba-600x315.jpg.175a2e0e58200900e4b6f351a90c7043.jpg

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Çağlar Bayur

her coğrafyada da kullanılabilir olmamasına rağmen büyük bir başarı bu

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Gökhan Aksu
(düzenlendi)

Verdik bakalım şirket için 1 adet sipariş.Kasım ayı teslim diyorlar.Bekliyoruz.

.

image.png.35c28dbd1a7b8b2ab85421a50d769c6a.png

tarihinde Gökhan Aksu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
H.Cenk Bayrakçı
(düzenlendi)

IMG_6461.jpeg.2cc991fda14f57d76d4d10b22281c293.jpegBugün bizim mühendislikten bir hocamızın aracını kullanma ve inceleme fırsatını buldum. İlk elektrikli araç deneyimimdi ve bunun Tesla Model Y ile olması süper bir deneyim oldu. Araç dual motordu. Sürüş deneyimi müthiş, uçak kalkar gibi bir ivmelenmesi var. Sürücü koltuğundan sağ koltuğa geçince koltukta geriye yapışıyorsunuz ve başınız dönüyor. Aracı özellikle 19 inçlik jantlarla almış hocamız, dolayısıyla konforu da iyiydi. Çünkü 21 inç jantlar  sert ve konforsuz hissettiriyormuş. Ön ve arkada büyük bir bagaj hacmi var. Ben özellikle cam tavanın güneş altında hiç rahatsız hissettirmemesine şaşırdım, perde olmamasına rağmen hiç rahatsız olmadım. Arabanın kamera sistemi ve görüntü işlemesi süper. Giden araçları, kenardaki yerleri, dubaları vb. tanıyıp animasyonlu olarak sürüş esnasında sizi uyarıyor. Arkadaş ilk fiyat üzerinden sipariş verip alanlardan. Dolayısıyla şimdiki fiyatından çok uyguna almış. İmkanım olsa alırdım. 😊

tarihinde H.Cenk Bayrakçı tarafından düzenlendi
  • Beğen 8
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
(düzenlendi)

Bunu da kimseye kaptırmadık çok şükür (ceza değil rutin kontrol bu arada, ilk gördüğünde aklına ceza gelip üzülenlere tşk)

IMG20230711203834.jpg

tarihinde Köksal Yılmaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 7
Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

1 tur versene :) 

Bana kadar aldım arkadaştan, benim olsa tükkan senin :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...