İçeriğe Yönlendir

Kayropraktik Tedavisi için Ankara'da Yer Var mı?

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Mustafa Karahan

Merhabalar, bir süredir boyun ve sırt ağrılarım var. Muhakkak göreniniz vardır kayropraktik diye bir tedavi yönetimi var, belli tekniklerle ağrıyan yerler kütletiliyor ve tedavi edilmiş oluyor. 😊 İstanbul da ünlü bir fizyoterapist var genelde o yapıyor ama Ankara da bu tedaviyi yapan var mıdır bilmiyorum. Aramızda yaptıran memnun kalan var mı 😊 

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Rahatlama videosu olarak izliyorum :)

Çok istiyorum, ihtiyacımda var ama hiç gitmedim.

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

Yürüyerek çıkabiliyoruz dimi :D 

Şaka bir yana benimde sırt bel boyun bölgesinde ağrılarım oluyo, aslında güzel bir tai masajına ihtiyacım var gibi sanki :crazy:

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Osteopati mi ne deniyor. Çabi, bundan 7 sene önce İstanbul'da birine götürdü beni. O günden sonra bir daha bel kilitlenmesi yaşamadım ama işlem yapılırken ayak topuğumun enseme değdiğini görünce bi yusufçuk sesleri gelmedi değil💀

• Beğen 1
  • Mutlu 10
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Bel fıtığından dolayı gittiğim bir fizyoterapist var. Hem seans süresi diğer yerlere göre uzun hem de fiyatı biraz daha uygun. Seans süresi yapılan işleme göre değişiyordur muhakkak. Seansı bitiriyim de bir an önce paramı alayım düşüncesinde değil. İnstagram sayfası da mevcut. Burcu Özdemir, tavsiye ederim.

https://instagram.com/fizyoterapistburcuu?igshid=YmMyMTA2M2Y=

Alptuğ Özcan yazdı:

Yürüyerek çıkabiliyoruz dimi :D 

Şaka bir yana benimde sırt bel boyun bölgesinde ağrılarım oluyo, aslında güzel bir tai masajına ihtiyacım var gibi sanki :crazy:

Tai değil tusaş dır o 🤣

Ramazandan sonra takıl bana thaili bir yere gideceğiz 😅

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Tai değil tusaş dır o 🤣

Ha Tai ha Thai canım :D anladın işte sen onu.

O değil de 2-3 gündür sol böbrek tarafımda bir ağrı var aralıksız. Daha önce böbrek taşı düşürmüşlüğüm var inşallah yine öyle bir süreç başlamıyordur :elveda:

Yorum bağlantısı
Erdoğan Temur
Alptuğ Özcan yazdı:

O değil de 2-3 gündür sol böbrek tarafımda bir ağrı var aralıksız. Daha önce böbrek taşı düşürmüşlüğüm var inşallah yine öyle bir süreç başlamıyordur :elveda:

Oruçluysan susuzluktan ağrı yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Alptuğ Özcan yazdı:

Geçirdiğin hastalıkla alakalıdır muhtemelen. Böbrekleri üşütmüşsündür belki de. 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Erdoğan Temur yazdı:

Oruçluysan susuzluktan ağrı yapıyor olabilir.

Son 6 gündür hastalıktan dolayı oruç değildim. Bu ağrı da hastalığın 4.gününden itibaren başladı zaten.

Oğuzkan Erışık yazdı:

Geçirdiğin hastalıkla alakalıdır muhtemelen. Böbrekleri üşütmüşsündür belki de. 

İnşallah hastalıktan dolayıdır sadece 

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Emin Önal yazdı:

Bende öyle 😊 o sesleri duymak da rahatlatıyor insanı 

Alptuğ Özcan yazdı:

Ankara da yer bulsam randevu ve fiyat bilgisi alıp gideceğim 😊 masaj yerine hamamı tercih ederim 😊 

Oğuzkan Erışık yazdı:

😅

Gittiğiniz her kayropraktik işlem yapıyor mu yoksa farklı işlem mi uyguluyor 😊

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Kayropraktik mevzusu şöyle, tek seferde kıtlatıp bırakmıyorlar . Ben sosyal medyada gördüğüm videolardan öyle sanmıştım ama değilmiş. En az 8-10 seans gitmek gerekiyormuş. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

mısır tıbbı bu konuda çok ileride ama diplomaları bizde geçersiz, küba ilaçları her derde deva ama satışı yasak

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Mustafa Karaca yazdı:

Gittiğiniz her kayropraktik işlem yapıyor mu yoksa farklı işlem mi uyguluyor

Arayın görüşün isterseniz. Ben gtos ve manuel terapi aldım. Sizin aklınızdan geçen değil bedeniniz için doğru olanı uyguluyor. Ben de giderken çatır çutur edecek düşüncesiyle gittim ama öyle olmuyormuş o işler.

Alptuğ Özcan yazdı:

Son 6 gündür hastalıktan dolayı oruç değildim. Bu ağrı da hastalığın 4.gününden itibaren başladı zaten.

İnşallah hastalıktan dolayıdır sadece 

Bence bi doktora git. Belki taş var ve düşürebileceğinden büyük? Belki randıman düştü? 

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Mustafa Karaca yazdı:

masaj yerine hamamı tercih ederim 😊 

Hamamda da yapıyorlar masaj :d 

Yorum bağlantısı
Serkan Toker
Oğuzkan Erışık yazdı:

Tai değil tusaş dır o 🤣

Birden ensemden topuğuma doğru bir ağrı indi, ramazandan sonra takılayım sana şifa bulayım olmazsa..

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Belki taş var ve düşürebileceğinden büyük?

Aman deyim dur taş falan çıkarma başıma

Oğuzkan Erışık yazdı:

Belki randıman düştü? 

Randıman :unsure2:

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Serkan Toker yazdı:

Birden ensemden topuğuma doğru bir ağrı indi, ramazandan sonra takılayım sana şifa bulayım olmazsa..

Şifa Allah'tan.

Ben mekan biliyorum sadece 😅

Alptuğ Özcan yazdı:

Aman deyim dur taş falan çıkarma başıma

Randıman :unsure2:

İçtiğin ilaçlardan dolayı sağlıklı çalışmıyor olabilir yani şuan için.

• Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Sırt ağrınız varsa , öncelikle dr kontrolü , fıtık yoksa sırt kaslarınzı güçlendirmeyi deneyin, boyun ağrılarının çoğunluğu uzun süre ekran başında durmaktan , duruş bosukluğu veya hareketsizlikten oluyor bence. Hayata sporu biraz sokarsak , ağrı sızı kalmıyor. Bu kütletme olayının kısa süre için rahatlama sağlasa da uzun süreli etkisi olacağını sanmıyorum.

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Cem Işık yazdı:

8-10 seans 🤔 ben sandım tek seferde. Genelde videolarda öyle görünmüyor 😊

Oğuzkan Erışık yazdı:

Doğru diyorsunuz belki farklı tedavi işe yarayacak bende sormak lazım 😊 

Alptuğ Özcan yazdı:

Hamamda da yapıyorlar masaj :d 

Çok severim sıcak ortam ve sert masaj 😃

Erhan Doruk yazdı:

Duruş bozukluğu var evet biraz da skolyoz var bunlar etkiliyor fazlasıyla 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Sırtımı kendi kendime kütletirdim sürekli, ağrılarımdan dolayı. Kütletmeyi bıraktıktan sonra ağrılarımın büyük bir kısmı geçti. Kütleten herkese tavsiye ederim 😎

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar, bir süredir boyun ve sırt ağrılarım var. Muhakkak göreniniz vardır kayropraktik diye bir tedavi yönetimi var, belli tekniklerle ağrıyan yerler kütletiliyor ve tedavi edilmiş oluyor. 😊 İstanbul da ünlü bir fizyoterapist var genelde o yapıyor ama Ankara da bu tedaviyi yapan var mıdır bilmiyorum. Aramızda yaptıran memnun kalan var mı 😊 

Kırıkçı çıkıkçının ingilizcesi sadece

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Cem Işık yazdı:

Kayropraktik mevzusu şöyle, tek seferde kıtlatıp bırakmıyorlar . Ben sosyal medyada gördüğüm videolardan öyle sanmıştım ama değilmiş. En az 8-10 seans gitmek gerekiyormuş. 

dk 05:40’tan itibaren:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sırtımı kendi kendime kütletirdim sürekli, ağrılarımdan dolayı. Kütletmeyi bıraktıktan sonra ağrılarımın büyük bir kısmı geçti. Kütleten herkese tavsiye ederim 😎

O yüzden mi sana kayropraktik uyguladım kazanda 😂😂😂

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Oğuzkan Erışık yazdı:

😎

Benim işten gelince yaptığım ilk iş 😊

Mehmet Göktürk yazdı:

Kırıkçı çıkıkçının ingilizcesi sadece

Kırık çıkıkçı olsun fayda etsin yeter ki 😊 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Konuyu okuyamadım tamamen ama öneren olmuştur. Sırt ve boyun ağrınız varsa o bölgedeki kasları güçlendirmeniz, esneklik kazandırmanız lazım. Kütletme ile kalıcı etki olmaz. Günde 15 dakikanızı ayırıp 1 2 ayda farkını göreceksiniz. Tavsiye ederim.

Ağrının sebebi kasların zayıflaması yüzünden oluşan duruş bozukluğu oluyor genelde.

Şu tip lastikle vücudun heryerini çalıştırabilirsiniz.

20230406_212640.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...