İçeriğe Yönlendir

Kayropraktik Tedavisi için Ankara'da Yer Var mı?

Mustafa Karahan

Recommended Posts

Çağlar Bayur

mesafesi değiştikçe çekme direnci değişen lastiği de kaslar pek bir sever.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@İlkay Başaran biraz esnetme hareketi yapıyorum ama düşüncem şu ağrılar tutukluk gitsin ben yine az çok harekete devam edeyim. 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mustafa Karaca yazdı:

@İlkay Başaran biraz esnetme hareketi yapıyorum ama düşüncem şu ağrılar tutukluk gitsin ben yine az çok harekete devam edeyim. 

Güçlendirme yapmanız lazım. İyice ısınıp sırtı ve ön tarafı çalıştıracaksınız. Sadece basma olmaz çekme de olacak. Mesela sırt çalışmadan sadece ön taraf basmaya çalışırsanız güçlenen göğüs kasları zayıf kalan sırt kaslarına baskın gelip omuzları öne çekecek daha da ağrı olacak. İki bölgeyi de benzer oranda güçlendirmeniz lazım. Tüm derdiniz geçecek dinleyin beni. 100 liralık lastik. Tek gereken bu. Lastik hafif gelmeye başlıyorsa doğru yoldasınız. Sonrasında farkımda olmadan dimdik oturup yürüdüğünüzü göreceksiniz. Kütletme vb anlık geçici şeyler. Asıl tedavi doğru hareket. İnsan vücudu kullanmadığı yere yatırım yapmaz. Kaslarınızı kullanın. 

Omurgamızın sağlığı kadar sağlıklıyız. Kaslar zayıfladığı an yük kıkırdağa ve eklemlere biner. İş işten geçince dğzeltmek inkansız. Düzgünken koruyun. 150 kg ağırlık basın demiyorum o zaten saçmalık.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@İlkay Başaranönerileriniz için teşekkür ediyorum gerçekten. Sırt kasları duruş için karın kasları da bel için önemli. Boyun ağrım var ara sıra artıyor ara sıra azalıyor. Düşüncem şuydu, kayropraktik ile şu omurgayı bi açalım sonra hareketlere devam edeyim. 😊 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Kayropratikte ilk etapta en az 3 seans gidersiniz. 2500 3000 lira gider. Ki ilk başta kasları uzatacak işlemler yapacak. İlkay abinin bahsettiği gibi bir kaç ev ödevi verecek. Ödevlerden ve seanslardan sonra siz zannedeceksiniz ki seanslar işe yaradı. Ben tedaviden sonra hareketleri bıraktım. Şimdi başladığım noktadayım. Tedavimiz hareket etmeyen zayıf kasların güçlenmesinde saklı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mustafa Karaca yazdı:

@İlkay Başaranönerileriniz için teşekkür ediyorum gerçekten. Sırt kasları duruş için karın kasları da bel için önemli. Boyun ağrım var ara sıra artıyor ara sıra azalıyor. Düşüncem şuydu, kayropraktik ile şu omurgayı bi açalım sonra hareketlere devam edeyim. 😊 

Bence tersten gitmeyi planlamayın. Hareketlere başlayın hafiften ağıra zaten toparlanıp açılacak. Sizi dik tutacak olan şey kas. Kütletme ile açma ile birşey olmaz. Gğnde 15 20 dakika. Fazlasına gerek bile yok.

Tabi fıtık vb yok hesabı gidiyoruz. Gerçi fıtık olsa gece uyuyamazsınız, parmaklarda uyuşma karıncalanma olur. Bardak düşürme olur falan.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Austin amcayı takip etmenizi öneririm. Her derde deva egzersizleri var :)

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan
İlkay Başaran yazdı:

duruş bozukluğu

Bütün sorun burdan kaynaklanıyo.

Hele de bizim gibi masa başı iş yapanların en büyük 2 sıkıntısı var.

1-Duruş/oturuş bozukluğu

2-Hemoroid

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Sürekli kulunç ağrısı çekerim, inanılmaz baş ağrısı yapar bende. Bengay vs mentollü ısıtıcı kremlerle boynumu yumuşatmaya çalışırım. 
Dayanamayıp doktora gittim nihayet, bıyun düzleşmesi ve boyunda birkaç fıtık olduğunu söyledi. Masa başı hareketsiz oturma kaynaklıymış. Fizik tedavi önerdi 15 gün sanırım ancak gidemedim. Hergün aynı saatte gidilmesi gerektiği için zaman bulamadım. Hala ağrılar devam ediyor.. 

tenise başladım 7-8 aydır, o ağrıyla tenise gidip terleyince ne ağrı kalıyor ne sancı.. ter atmak lazım:)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan
Oğuzkan Erışık yazdı:

Orası doğru daha önce hareket yaptığım zaman geçiyordu ama şimdi ilerledi. Bu yüzden düşüncem önce şu ağrı bi geçsin sonra hareketlere devam edeyim şeklindeydi. Ama dediğiniz gibiyse o zaman direkt harekete başlamak daha iyi sanırım. 

@İlkay Başaran o zaman önce biraz hareket yapıp sonra duruma göre böyle bir arayışa gireyim. Fıtık yok Allahtan tabi bu benim düşüncem 😊 ama ilerlerse doktora gidip mr a girmem gerekir.

@Yurdaer Elay teşekkür ediyorum videolara bakacağım 😊

@Cem Işıkbende de sürekli kulunç ağrısı olur sırtımda ve baş ağrısı boyun ağrısı yapar. Sanırım tenis size hareket yapma açısından iyi geldi 😊 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Cem Işık yazdı:

Sürekli kulunç ağrısı çekerim, inanılmaz baş ağrısı yapar bende. Bengay vs mentollü ısıtıcı kremlerle boynumu yumuşatmaya çalışırım. 
Dayanamayıp doktora gittim nihayet, bıyun düzleşmesi ve boyunda birkaç fıtık olduğunu söyledi. Masa başı hareketsiz oturma kaynaklıymış. Fizik tedavi önerdi 15 gün sanırım ancak gidemedim. Hergün aynı saatte gidilmesi gerektiği için zaman bulamadım. Hala ağrılar devam ediyor.. 

tenise başladım 7-8 aydır, o ağrıyla tenise gidip terleyince ne ağrı kalıyor ne sancı.. ter atmak lazım:)

Tenisçi dirseğine dikkat. Destekleyici bandaj kullanmadan oynamayın. Olöadan önce önlemini alın çok berbat birşeydir. Yerleştiği zaman gitmez. Yerel kortizonla düzeliyor onda da 2 3 hakkınız var. 

Yorum bağlantısı
Murat Uzun
Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar, bir süredir boyun ve sırt ağrılarım var. Muhakkak göreniniz vardır kayropraktik diye bir tedavi yönetimi var, belli tekniklerle ağrıyan yerler kütletiliyor ve tedavi edilmiş oluyor. 😊 İstanbul da ünlü bir fizyoterapist var genelde o yapıyor ama Ankara da bu tedaviyi yapan var mıdır bilmiyorum. Aramızda yaptıran memnun kalan var mı 😊 

Ben yaklaşık 6 aydır dayanılmaz sırt ağrıları mücadele ettim..1 ay manuel terapi,1 ay fizik tedavi,kuru iğneleme ve son olarak Algolojiye başvurdum.Orada kortizon ve ağrı kesici iğneler yapıldı.Fakat olumlu sonuç alamadım.Sonunda araştırma yaparken proloterapi tedavisini gördüm.İki seansta bütün ağrılardan kurtuldum.Tabi düzenli eksersizlerimi yaptım.Size de bu tedaviyi öneririm.Bilkent şehir hastanesi Geleneksel ve tamamlayıcı tıp bölümünde bu tedaviyi yapıyorlar.Telefonla bilgi alabilirsiniz..Özelde de bu tedaviyi yapıyorlar seansı 1000,2000 TL civarı.Gülhane tıpta da yapıyorlar ancak 1 yıl sonraya gün veriliyor.Talep çok fazla..Çok geçmiş olsun..

Mustafa Karaca yazdı:

Merhabalar, bir süredir boyun ve sırt ağrılarım var. Muhakkak göreniniz vardır kayropraktik diye bir tedavi yönetimi var, belli tekniklerle ağrıyan yerler kütletiliyor ve tedavi edilmiş oluyor. 😊 İstanbul da ünlü bir fizyoterapist var genelde o yapıyor ama Ankara da bu tedaviyi yapan var mıdır bilmiyorum. Aramızda yaptıran memnun kalan var mı 😊 

Ben yaklaşık 6 aydır dayanılmaz sırt ağrıları mücadele ettim..1 ay manuel terapi,1 ay fizik tedavi,kuru iğneleme ve son olarak Algolojiye başvurdum.Orada kortizon ve ağrı kesici iğneler yapıldı.Fakat olumlu sonuç alamadım.Sonunda araştırma yaparken proloterapi tedavisini gördüm.İki seansta bütün ağrılardan kurtuldum.Tabi düzenli eksersizlerimi yaptım.Size de bu tedaviyi öneririm.Bilkent şehir hastanesi Geleneksel ve tamamlayıcı tıp bölümünde bu tedaviyi yapıyorlar.Telefonla bilgi alabilirsiniz..Özelde de bu tedaviyi yapıyorlar seansı 1000,2000 TL civarı.Gülhane tıpta da yapıyorlar ancak 1 yıl sonraya gün veriliyor.Talep çok fazla..Çok geçmiş olsun..

Yorum bağlantısı
Mustafa Karahan

@Murat Uzun çok geçmiş olsun size. Dediğini tedaviyi hiç duymadım. Ama araştıracağım. Sırt boyun ağrısı gerçekten insanı canından bezdiren ağrılar. Ağrı kesici sadece ağrının üstünü örtüyor, tedavi olmuyor malesef. Verdiğiniz bilgi için teşekkürler 😊

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...