İçeriğe Yönlendir

Saat ile Araba Farkı

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Cihat Küçükay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

abi buhar çubuğu ucundaki kalın metal boruyu çıkarınca içinde ne var? 

Plastikten tek delikli bir boru var. Zaten köpük işlemi için onu kullanıyorum. Kalın boruyu kullanınca hiç olmuyor. Plastik boruyla sütü ısıtıyor ve biraz köpürtüyor. Ama flat white yapacak mikro köpük olmuyor. İnternete baktığımda herkes benzer konudan şikayetçi. Ya makinayı satmışlar, ya da rancilia'nın buhar çubuğunu takarak modifiye etmişler. Bende modifiye yoluna gideceğim. Çubuğu aldım, müsait bir zamanda değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cihat Küçükay yazdı:

Plastikten tek delikli bir boru var. Zaten köpük işlemi için onu kullanıyorum. Kalın boruyu kullanınca hiç olmuyor. Plastik boruyla sütü ısıtıyor ve biraz köpürtüyor. Ama flat white yapacak mikro köpük olmuyor. İnternete baktığımda herkes benzer konudan şikayetçi. Ya makinayı satmışlar, ya da rancilia'nın buhar çubuğunu takarak modifiye etmişler. Bende modifiye yoluna gideceğim. Çubuğu aldım, müsait bir zamanda değiştireceğim.

Silikon uçlarda makine bazen fırlatıyormuş onu. 

bende basit robo makine varken metal uçlu olması sevindirmişti  Kursta öğrenince krema yapabilmiştim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Silikon uçlarda makine bazen fırlatıyormuş onu. 

bende basit robo makine varken metal uçlu olması sevindirmişti  Kursta öğrenince krema yapabilmiştim

Hah işte dediğim rancilia'nın buhar çubuğu aynı seninki gibi komple metal.

https://www.amazon.com.tr/Rancilio-Silvia-V1-Buharlı-Değnek/dp/B00K49GMMW/ref=asc_df_B00K49GMMW/?tag=trshpngglede-21&linkCode=df0&hvadid=510769476658&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=11449553572694003447&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=c&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=1012782&hvtargid=pla-408924501831&psc=1

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bakir-cezve-no-4-cezve-maras-market-1247

kursta ders arasında kaveyi bundan içerler

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

bakir-cezve-no-4-cezve-maras-market-1247

kursta ders arasında kaveyi bundan içerler

Oğlumda evde sürekli çeşitli kahve denemeleri yapıyor ama hiç biri bunun tadını vermiyor. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cihat Küçükay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

çok paraymış valla. Hocam orayı söküp kaynakla bir şey yapsanız :) 

:exc1: Yok ben o paraya almadım. İş yerinde benzer bir paslanmaz boru bulup bükme işlemi yaptık. Ucuna Ø1 mm delik deldik ve çapaklarını aldık. Bana 250 TL'ye mal oldu. En ucuz Aliexpresste 400 TL'ye bulmuştum. Ona o parayı verene kadar temiz 2.el Sage alırdım :fiuw:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...