İçeriğe Yönlendir

Saat ile Araba Farkı

Çağlar Bayur

Recommended Posts

Mehmet Ozyurek

Saat diyince bu günlerde bir de Buket geliyor ama.. o konu dışı :)

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Ozyurek yazdı:

hele yaz gelsin o sonraki konu

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Ozyurek yazdı:

yine paçağina siçtiğum🍆

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Çağlar Bayur yazdı:

55 mio doları ingiltereye götrüecek olsan , kağır para mı? levha altın mı saat mi? kolay

Oralarda can sıkarlar, yorarlar. Önce çöle uğramalı.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Tansu Kalafatoğlu

İnstagram keşfette önüme enteresan bir sektör çıkıyor. Kahve yapma ekipmanları.

italya‘da kahve yetişmiyor. Ama adamlar bu işi isviçre saati misali modaya çevirmiş durumda 

öyle şekil, tarz, güzel, estetik kahve ekipmanları yapmışlarki bu iş artık sanata dönmüş. Yani o aletlerin şıklığı, kalitesi videolardan bile belli oluyor. kahve artık ikinci planda. Olay ekipmanların sanatına kalmış

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

talya‘da kahve yetişmiyor. Ama adamlar bu işi isviçre saati misali modaya çevirmiş durumda 

19 gr çeliği 10 bin dolara iteleme sanatıdır o

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

sanatına kalmış

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

Takip eden var mı? Buradan belki birşeyler çıkar.

Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

İnstagram keşfette önüme enteresan bir sektör çıkıyor. Kahve yapma ekipmanları.

italya‘da kahve yetişmiyor. Ama adamlar bu işi isviçre saati misali modaya çevirmiş durumda 

öyle şekil, tarz, güzel, estetik kahve ekipmanları yapmışlarki bu iş artık sanata dönmüş. Yani o aletlerin şıklığı, kalitesi videolardan bile belli oluyor. kahve artık ikinci planda. Olay ekipmanların sanatına kalmış

Bunların bazıları bende de var :fiuw: Öyle onbin dolarda vermedim yani :exc1: Evde kendi espresso istasyonumu kuruyorum. Flat white yapmaya çalışıyorum. Uygun kahveyi buldum, makinayı kurdum. Şimdilik el alıştırması kısımlarındayım. Gerçekten buradaki bazı ekipmanları kullanınca espressoyu daha kaliteli almaya başladım. İstasyonu kurunca güncelleme yaparım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin
Cihat Küçükay yazdı:

Bunların bazıları bende de var :fiuw: Öyle onbin dolarda vermedim yani :exc1: Evde kendi espresso istasyonumu kuruyorum. Flat white yapmaya çalışıyorum. Uygun kahveyi buldum, makinayı kurdum. Şimdilik el alıştırması kısımlarındayım. Gerçekten buradaki bazı ekipmanları kullanınca espressoyu daha kaliteli almaya başladım. İstasyonu kurunca güncelleme yaparım.

eee yakın komşuyuz bi akşam çağırırsın içmeye artık

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

italya‘da

Ben bunların videolarına hastayım. Altı üstü bi kahve yapıyor. Sanırsın ki, Mona Lisa' yı yeniden çiziyor.

Evde bu var.

image.png.9655281ff77ccf12cd17d96eea19bed4.png

Arabada da bu. Dağda bayırda ormanda çok işe yarıyor.

image.png.96a6528cbd817a3fa6f7f4f0e01a9e91.png

Cihat Küçükay yazdı:

almaya başladım

Ben de her defasında farklı bir kahve alarak bu hazzı yaşamaya çalışıyorum.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Fatih Keskin yazdı:

eee yakın komşuyuz bi akşam çağırırsın içmeye artık

Şu anda barista kıvamında değilim, bir öğreneyim de kimseyi zehirlemeyeyim :exc1:

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Asıl sanat bence reklamcılıkta. Özünde hepsi sütlü kaaave.

Bu da burada dursun. Ne anlarız biz :kutlama:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Tamer Topaç yazdı:

Ben bunların videolarına hastayım. Altı üstü bi kahve yapıyor. Sanırsın ki, Mona Lisa' yı yeniden çiziyor.

Evde bu var.

image.png.9655281ff77ccf12cd17d96eea19bed4.png

Arabada da bu. Dağda bayırda ormanda çok işe yarıyor.

image.png.96a6528cbd817a3fa6f7f4f0e01a9e91.png

Ben de her defasında farklı bir kahve alarak bu hazzı yaşamaya çalışıyorum.

Mokapot, french pres, V60 bunların hepsiyle kahve yaptım ve yapıyorum. Ama espresso ile yaptığım hepsini geçti. Ondan dolayı eve uygun fiyatlı bir manuel espresso makinası aldım. Evde V60, karavanda mokapot ve V60 ile kahve yapyıyorum. Şu ana kadar denediklerim arasında en beğendiğim kahve markası  Moliendo oldu. Espresso üzerinde çalışmaya devam.. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Cihat Küçükay yazdı:

V60

XC60 var olmaz mı :crazy:

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Tabi ki bu işi sanatsal(mış) gibi göstererek ve kahve çekirdeğinin yapısı gereği, içerisindeki yağı açığa çıkararak içmek daha keyif verecektir. Amerikalılar az biraz sıcak su ilave edince markasını bastılar. Kahve kültürünün yeri ayrıdır. Bilirim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Tamer Topaç yazdı:

XC60 var olmaz mı :crazy:

Olmaz mı :f1:

Tamer Topaç yazdı:

Tabi ki bu işi sanatsal(mış) gibi göstererek ve kahve çekirdeğinin yapısı gereği, içerisindeki yağı açığa çıkararak içmek daha keyif verecektir. Amerikalılar az biraz sıcak su ilave edince markasını bastılar. Kahve kültürünün yeri ayrıdır. Bilirim.

Gerçekten içine girince çıkılmıyor. Ama günümüzde herşey ekonomik olduğu için kesemize göre bir bakıp çıkıyoruz :fiuw:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tamer Topaç yazdı:

Mona Lisa' yı yeniden çiziyor.

yenisi bölle:

8866661138482_1684242116046.jpg

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cihat Küçükay yazdı:

abi sendekiler de böyle 80m yat içindeki lüks ahşap tasarım misali mi? Böyle restoranda su isteyince bambu bardakta servis edilir gibi yani 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Çıkışta Opet' te bulunan uzun saçlı kızdan bi AmeriKKKKano alayım. Ayrıca ismimi de vermeme gerek yok. İstasyonun hemen arkasında aynı ürün iki katına.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

abi sendekiler de böyle 80m yat içindeki lüks ahşap tasarım misali mi? Böyle restoranda su isteyince bambu bardakta servis edilir gibi yani 

Tamper, leveler paslanmaz metal, WDT ve portafiltrelerden biri ahşap :hohoho: 

tarihinde Cihat Küçükay tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cihat Küçükay yazdı:

Tamper, leveler paslanmaz metal, WDT ve portafiltrelerden biri ahşap :hohoho: 

üfff. Kendimi aşırı elitist kırmızı elbiseli bağyan gibi ekipmanların önüne yere atmak istiyorum :) 

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Evet sistemi komple kurduk. Kahveyi güzel almayı beceriyorum. Ama köpük olayını makinada bir türlü beceremedim. Çalışmalara devam ediyorum. 

IMG_20231007_213310.jpg

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cihat Küçükay yazdı:

Evet sistemi komple kurduk. Kahveyi güzel almayı beceriyorum. Ama köpük olayını makinada bir türlü beceremedim. Çalışmalara devam ediyorum. 

IMG_20231007_213310.jpg

cihat abi kahveden mi köpük alamıyorsun sütten mi?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

cihat abi kahveden mi köpük alamıyorsun sütten mi?

Sütten alamıyorum. Yağlı süt kullanıyorum ama istediğim gibi köpürtemiyorum. Harici süt köpürtücü ile oluyor ama buharlı beceremiyorum. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Cihat Küçükay yazdı:

Sütten alamıyorum. Yağlı süt kullanıyorum ama istediğim gibi köpürtemiyorum. Harici süt köpürtücü ile oluyor ama buharlı beceremiyorum. 

abi buhar çubuğu ucundaki kalın metal boruyu çıkarınca içinde ne var? 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...