İçeriğe Yönlendir

Jetta Abs Beyni

Vahap Öztürk

Recommended Posts

Vahap Öztürk

İyi günler uykularımı kaçıran bı sorun ile karşılaştim arabamda depremde araçta kaldığımizdan akü bitti bır kaç defa aküye takviye yapıp çalıştırdık sonrasında aküyü değiştirdim bı hafta sonra arabada ABS ESP hata kodları verdi goturmedigim yer kalmadı bilgisayarda 01130 ABS hatası verdi orjinal yazılım yüklediler yine olmadı en sonunda ABS beyninin değişmesi kanaatine vardı butun ustalar 2013 model manuel Jetta 1.6tdi kullanıcısıyim aracımın ABS beyninin değişmesi gerektiğini söylüyorlar ABS beyin numarasi 1K 0 614 517 DP bu numarayı servis saseden baktı söyledi sanayideki ustam da 1K 0 614 517 DR  diye söyledi hangi numara doğru acaba ayrıca bilgisayara bağlandığında fren elektroniği numarasına 1K 090 7379 BL diye görünüyor neden böyle farklı numaralar çıkıyor ABS takımında kaç tane numara oluyor bu konuda bilgilendirirseniz bana yardımcı olursanız çok sevinirim iyi günler dilerim 

IMG-20230407-WA0016.jpg

IMG-20230407-WA0018.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

parça noları değişebilir, aracınızdaki parçada başka no, şase ile sorgulanınca yedek parçada başka no çıkabilir, parçacıda çıkan no esastır sıfır alınacak ise, 2 el çıkma alınacak ise ikisi de uygundur.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Sondaki harfler güncelleme ile değişebilir, alfabetik sıraya göre z ye en yakın olan en günceli olur genelde.

Yorum bağlantısı
Fatih Emre

Hakan usta var abs işi yapan ona sorup duruma göre parça arayışına girseydiniz daha iyi olurdu. 

ABS Cİ HAKAN USTA Oto Elektronik Tamir ve Bakım Servisi

Adres: 88 Oto 2. Bölge Sanayi Sitesi 1468. cadde 2278. Sokak, Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi No:7, 06378 Yenimahalle/Ankara
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Vahap Öztürk
Çağlar Bayur yazdı:

parça noları değişebilir, aracınızdaki parçada başka no, şase ile sorgulanınca yedek parçada başka no çıkabilir, parçacıda çıkan no esastır sıfır alınacak ise, 2 el çıkma alınacak ise ikisi de uygundur.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Abs beyni mi abs pompası mı ?

hatada ne yazıyor?

ABS pompası değil ABS beyni elektronik kısmı sorunlu ama en önemlisi bu hata neden oldu bunun cevabını da kimse veremiyor online güncelleme de işe yaramadı 

Yorum bağlantısı
Vahap Öztürk
Fatih Emre yazdı:

Hakan usta var abs işi yapan ona sorup duruma göre parça arayışına girseydiniz daha iyi olurdu. 

ABS Cİ HAKAN USTA Oto Elektronik Tamir ve Bakım Servisi

Adres: 88 Oto 2. Bölge Sanayi Sitesi 1468. cadde 2278. Sokak, Ankara İvedik Organize Sanayi Bölgesi No:7, 06378 Yenimahalle/Ankara

Malesef şuanda Diyarbakır dayım burda da malesef bu konuda uzman bı usta yok 

Çağlar Bayur yazdı:

Teşekkürler çıkma arıyorum şuanda sıfırı 40 bin TL 

• Mutlu 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Oto beyinciler işinizi çözecektir diye düşünüyorum. Onlarda çeşit çeşit abs oluyor. İllaki çıkma vardır

hatta eğer beyin kısmı arızalı ise tamir de olur. Sonuçta elektronik kart. Baştan tasarlanmıyor. Bi devresinde sigorta atmıştır

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Sonuçta elektronik kart. Baştan tasarlanmıyor. Bi devresinde sigorta atmıştır

Öyle bir şey yok sistemlerde. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Servet Aydın yazdı:

Öyle bir şey yok sistemlerde. 

Kart tamircileri neyi tamir ediyor abi

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

yıkayıp fırına atıp geri verioyr işlerse bahtına :rofl:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

yıkayıp fırına atıp geri verioyr işlerse bahtına :rofl:

Tabanca ile yıkama en iyisi

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Devreler var içinde. Sigorta sadece ana hat üstünde olur. 

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Yetkili servise götürün bence. Sanayideki ustaların kullandığı cihazlar yanlış tespit yapabilir.

Yorum bağlantısı
Vahap Öztürk
Nihat Palolu yazdı:

Yetkili servise götürün bence. Sanayideki ustaların kullandığı cihazlar yanlış tespit yapabilir.

Nihat bey okuduğum kadarı ile sizdede sanırım bı ABS sorunu olmus nasıl cozdunuz 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

ABS sigortalarını değiştirin. VW de ilk ona bakılır. Sigortanın atması şart değil.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Vahap Öztürk
Metin Akbal yazdı:

ABS sigortalarını değiştirin. VW de ilk ona bakılır. Sigortanın atması şart değil.

Onu denemedim onada bakayım bugün teşekkürler 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Vahap Öztürk yazdı:

Malesef şuanda Diyarbakır dayım burda da malesef bu konuda uzman bı usta yok 

Hakan ustayı arayın. Hakkaten çok vefalı adam mutlaka yardım eder. Mekan farketmez.

Yorum bağlantısı
Vahap Öztürk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Hakan ustayı arayın. Hakkaten çok vefalı adam mutlaka yardım eder. Mekan farketmez.

Şimdi ararim gerekli bilgileri attım dönüş yapmasını bekliyorum çok teşekkür ederim sizede

Vahap Öztürk yazdı:

Onu denemedim onada bakayım bugün teşekkürler 

Malesef sigortalar da sağlam onada baktirdim

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Oto beyinciler işinizi çözecektir diye düşünüyorum. Onlarda çeşit çeşit abs oluyor. İllaki çıkma vardır

hatta eğer beyin kısmı arızalı ise tamir de olur. Sonuçta elektronik kart. Baştan tasarlanmıyor. Bi devresinde sigorta atmıştır

Diyarbakır da bulunuyorum memurum burda malesef burda ne anlayan var ne işin ehli biri 

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Verilen hata kodlarını yazarmısınız?

Akü değişimi sonrası bazı adaptasyon hataları verebilir. Bunlar için belli kurallar dahilinde yürürken test yapmak gerekir. Yoksa kadranda sürekli abs ışığı yanıp söner ve abs ve esp çalışmaz. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Nihat Palolu
Vahap Öztürk yazdı:

Nihat bey okuduğum kadarı ile sizdede sanırım bı ABS sorunu olmus nasıl cozdunuz 

Yetkili serviste güncelleme ile çözülmüştü.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...