İçeriğe Yönlendir

Motor testi

Emre Ejder

Recommended Posts

Emre Ejder
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

hızlanma testi mi

Performans testinin yerini tutar mı abi ?

Performans testinin yerini tutar mı abi ? Motor sağlıklı durumda üzmez masraf çıkarmaz gibi . Bir Bir arkadaşım 3 cu viteste alacağı arabayı deneyerek motorun durumu hakkında yorum yapabildiğini söyledi.

tarihinde Emre Ejder tarafından düzenlendi
Net bilgi
Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

Yani bu test aracın çekişi iyi veya kötü demekten öteye bir yorum olmaz. Velev ki çekişi iyi  Kime, Neye göre iyi ? , ne kadar iyi ? Subjektif bir yorum olur.   

Yorum bağlantısı
Ali Gök

mantıklı bir sonuç çıkmaz. arabanın debriyaj balatası bitiktir  çekiş zayıf olur motor bitikmi dicez ?

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Ejder yazdı:

Bir arkadaşım 3 cu viteste alacağı arabayı deneyerek

aynı yokuşta/yolda 50 arabayı test edip sonuç biriktyor ise mümkün , genel tespit, motor değil

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Tdci ye turbo revizyonu yaptırmıştım, ayarlayamamışlardı. Turbo olması gerekenden fazla basınç üretiyor demişti tamircim. Araba acayip gidiyordu, sifirken bile o kadar performanslı değildi :biggrin:

Sonra turbocuya tekrar gittim, kontrol edip hiç itiraz etmeden garanti kapsamında değiştirmişti de araba normale dönmüştü. 

Yokuş performansı uzun yol performansı hatta dyno performansı aracın motor sağlığı hakkında fikir vermez. Ekspertizlerin bile dyno sonucu motor ömrü değil motor performans yüzdesidir. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Sahın yazdı:

Araba acayip gidiyordu, sifirken bile o kadar performanslı değildi :biggrin:

e niye değiştin kaşındın?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

200 k daki sağlıklı motor sıfırdan daha performanslı oluyor

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

200 k daki sağlıklı motor sıfırdan daha performanslı oluyor

bi dur diego

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağlar Bayur yazdı:

bi dur diego

Sizi müşteri hizmetleri yetkilisine aktarıyorum...

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Motor değilde baskı balata testi olur bu yöntem 

Yorum bağlantısı
Servet Aydın
İlkay Başaran yazdı:

Sizi müşteri hizmetleri yetkilisine aktarıyorum...

Buyurun konu neydi?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Çağlar Bayur yazdı:

e niye değiştin kaşındın?

Abi üzerine düşünülmüş ayarlanmış bir şey değildi. Sehven yapmışlar. Araba 300 bin km dolaylarındaydı. Ne sonuç doğurur, fazladan bastığı havaya yeterli yakıt püskürtüyor mu, akıbet ne olur bilmiyordum. E bu kadar bilinmeyenle de riske etmek istemedim. Hatta ikinci kez yaptıkları revizyondan kısa süre sonra sıfır orjinal turbo alıp taktırdım :D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...