İçeriğe Yönlendir

Clio 1.0 Tce LPG Uyumluluğu | Verimliliği Hk.

Ali Memisoglu

Recommended Posts

Ali Memisoglu

Lpg üzerinde yoğunlaşılmış, en azından lpg uyumlu oldugunu anladım :)

Fiestadan clioya geçiş olabiilir mi kıyaslama yapıldıgında

Bir so0nraki hedef aracımı belirlemek için soruyorum, araştırma yapıyorum

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Süleyman Can yazdı:

Hiçbir üretici benzinli motoru lpg'ye uyumlu üretmez, garanti de vermez. Fabrikasyon lpg dedikleri yetkili servis ile dışarıdan brc gibi firmalarla anlaşan distribütörler. Herhangi bir arıza durumunda marka ile değil lpg firmasıyla mahkemelik oluyorsunuz. Sonuç olarak lpg balkanların ve türkiye'nin ucuz yakıt alternatifidir. 

2 tane Jogger aldık, ikisi de fabrikasyon lpg'li. Ruhsatlar LPG'li çıktı. Garantisi de var aracın. Hatta yağ soğutucu patladı 12bin km'deyken, motor yedi araç. Şimdi parça bekliyoruz.

• Beğen 1
  • Mutlu 2
  • Şaşkın 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Geçilir tabi neden geçilmesin. Daha iyi olur.

2009 model D ya da e sınıfı bir araçtan 2023 b ye geçmiyorsunuz sonuçta. 2009 b den 2023 b ye. Fıstık gibi de olur. Renoya herkes çamur atar da kullanan sever. Fiat gibi.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

2 tane Jogger aldık, ikisi de fabrikasyon lpg'li. Ruhsatlar LPG'li çıktı. Garantisi de var aracın. Hatta yağ soğutucu patladı 12bin km'deyken, motor yedi araç. Şimdi parça bekliyoruz.

yazı güzel giderken nereye geldik :) 

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Sani Gerşon yazdı:

çok memnunuzla bitecek diye beklerken sonu hüsrana döndü :D 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Ya arabadan memnunuz. 2 tane var sonuçta şirketimizde. Diğeri hala sağlam. Ama bi tanesinde böyle bi talihsizlik oldu. LPG ile alakalı değil bi de.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

vay be.. lpg etkili olmuş olabilir.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

vay be.. lpg etkili olmuş olabilir.

Alakası yok tabii ki :) Yağ soğutucu ile lpg'yi nasıl buluşturdunuz :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sani Gerşon yazdı:

Yok yok lpg yüzündendir bence.. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sani Gerşon yazdı:

buluşturmak istedik :) yoksa naylonla buluşacak :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Mert Gülkokan yazdı:

Lpg ile alakalı değil zatende asıl soru 12 bin kmde nasıl patladı ?

Üretim hatası olabilir

Öyle gözüküyor. Servis üst kapakla başladı değiştirmeye, bakalım devamı nasıl gelecek.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sani Gerşon yazdı:

Öyle gözüküyor. Servis üst kapakla başladı değiştirmeye, bakalım devamı nasıl gelecek.

motor neydi?

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Sani Gerşon yazdı:

1.0tce 100hp lpg

standart haliyle benzinle ve özenli kullanılması gereken bir motor diyorum başka yorum yapmıyorum.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sani Gerşon yazdı:

1.0tce 100hp lpg

fransada bayide var mı böyle bir model?

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

standart haliyle benzinle ve özenli kullanılması gereken bir motor diyorum başka yorum yapmıyorum.

plazmalı mı bu?

Yorum bağlantısı
Ali Memisoglu
Sani Gerşon yazdı:

Ya arabadan memnunuz. 2 tane var sonuçta şirketimizde. Diğeri hala sağlam. Ama bi tanesinde böyle bi talihsizlik oldu. LPG ile alakalı değil bi de.

hareret vs uyarı vermedi mi peki 

Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Ben sorunsuz Araba isterim o yüzden dönüp dolaşıp yine Renault alıyorum.Benzinli bir Renault vardı araçla yıllarca mutlu mesut bir ilişkimiz vardı LPG kiti monte ettirene kadar sonrasında  İllallah ettim.

Ben olsam 1,0 arabaya LPG düşünmezdim.Bu arada 1,0 Ecospot var akrabada daha 20k üst kapak açıldı Hararet yaptı LPG yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

1.33 tce ye lpg taksammı acaba :bambam2:

noldu abi çok mu yaktı :) 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

noldu abi çok mu yaktı :) 

şaka canım, düple işim olmaz, helede bu motora asla yazık ötesi olur, onun için dediydim, zaten şehir içi 6 lt lerde ultra kısa mesafede hemde motor tam ısınıyor varıyorsun, gerek yok, inan fiestamdan az yakıyor alet..

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Ali Cihangiroğlu yazdı:

şaka canım, düple işim olmaz, helede bu motora asla yazık ötesi olur, onun için dediydim, zaten şehir içi 6 lt lerde ultra kısa mesafede hemde motor tam ısınıyor varıyorsun, gerek yok, inan fiestamdan az yakıyor alet..

yeni motorlar çok tasarruflu. Plazma gibi :) yeni tsi da öyle. Ama çok da hassas. Bozulsa sanayide yapabilirler mi acaba @Çağlar Bayur :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...