İçeriğe Yönlendir

Site Otoparkına Özel Araç Şarjı

Selim Bilgin

Recommended Posts

Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Göktürk yazdı:

7.4KW AC bağlatılırsa hiçbir şey olmaz. 

Tek fazda o hücre elektrikli şofben kullanıyoruz sıkıntı olmuyor, 3 fazdan 22 kW sıkıntı olmaz elektriksel olarak ama sözleşme yenilemek gerekiyor sanırım, 6-7 kW oluyor abonelikler hep.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Aytac Sakal yazdı:

Dc nasıl Hocam o kurulumda Maliyetli olacaktır diye tahmin ediyorum.Güç gereksinimi nasıl.Fikir edinmek isterim yaygınlaşacak diye düşünüyorum.

Biz fabrikada Ac Dc çeviren ve 600 V.Dc. gerilim üreten B.L modüller kullanıyoruz.Güç ünitesi bu gerilimi çıkışında tekrar Ac çeviriyor.Güvenilir bir tasarım çalıştığı ortam serinse kolay arıza yapmıyor.

https://mall.industry.siemens.com/mall/tr/tr/Catalog/Products/10255135

7.4 KW AC kutular 3 fazlı direk bağlıyorsun. İhlas motor su ısıtıcı gibi. Evlerin hakkı 12KW olduğu için sorun yok. 3x2.5 kablo ile çok da uzatmadan bağlamak gerekiyor. Eğer uzun olacaksa iki tane 3x25. yanyana paralel kullanılabilir. (10-15 metre üzeri)

AC DC evlerde uğraşmayın öyle şeylere. 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Tek fazda o hücre elektrikli şofben kullanıyoruz sıkıntı olmuyor, 3 fazdan 22 kW sıkıntı olmaz elektriksel olarak ama sözleşme yenilemek gerekiyor sanırım, 6-7 kW oluyor abonelikler hep.

22 olmaz uygun düşmez. 7.4 fişle kullanman gerek. En uygunu o. 22 tehlikeli ve çevreye (diğer bina şebekesine ) zarar verir risk oluşturur. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Mehmet Göktürk yazdı:

7.4 KW AC kutular 3 fazlı direk bağlıyorsun. İhlas motor su ısıtıcı gibi

Onlar tek faz, 3 faz için 5li kablo kullanılır.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Onlar tek faz, 3 faz için 5li kablo kullanılır.

O zaman o da çok

11kw modu var mı acaba

Yorum bağlantısı
Murat Sürmeli

1 faz 16 amper 3.7kw (Togg destekliyor)

1 faz 32 amper 7.4kw (Togg desteklemiyor)

3 faz 16 amper 11kw (Togg destekliyor)

3 faz 32 amper 22kw (Togg lansman paketi destekliyor)

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Servet Aydın yazdı:

En güzeli benim sistem. 2x0.75 kablo kâfi ama söylemem nasıl olacağını👀

Yüksek gerilim düşük akım mı 😁

images?q=tbn:ANd9GcTLrzcgE3CrCmAn3gh2H1l

• Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Göktürk yazdı:

1 faz 16 amper mükemmel.

32 amper sakat

3.7 kwh ile telefon sarj edilir anca. 8-10 saat sürer, araba cok uzun bi süre. Bence en az 11 ama ideal 22 kwh. 3-4 saat beklenebilir bi süre. Full olmasa ile %20 den 80 e yeterli. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erdem Doğan yazdı:

3.7 kwh ile telefon sarj edilir anca. 8-10 saat sürer, araba cok uzun bi süre. Bence en az 11 ama ideal 22 kwh. 3-4 saat beklenebilir bi süre. Full olmasa ile %20 den 80 e yeterli. 

Gece takacaksın ne var ki? Tam boş da olmayacak. ??

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Göktürk yazdı:

Gece takacaksın ne var ki? Tam boş da olmayacak. ??

gece sarj edemediginiz durumda ertesi gün 8-10 saat el kol bagli oluyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erdem Doğan yazdı:

gece sarj edemediginiz durumda ertesi gün 8-10 saat el kol bagli oluyor. 

Diğer araçla çıkarsın

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Mehmet Göktürk yazdı:

Diğer araçla çıkarsın

😂

Yorum bağlantısı
Ali Gök

Site ortamlarinda dünya uzerindeki herşey mutlaka sorun olur..herşeye itiraz eden komşular asla bitmez ama zamanla normallesip itiraz edilmez hale gelir

Özellikle bazı sitelerde dairelere ait otopark var daire boşu yazıyor adamın onlar kesin yapabilir

Ama bizim sitede nereye boş gorduysen çekiyorsun arabayı sahiplik yok burda itiraz çok çıkar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Erdem Doğan yazdı:

3.7 kW ile geceden sabaha ortalama 200 km lik şarj olur araç, bence gayet yeterli. Tabi bütün hesap her sabah şarj etmede sıkıntı olmayan şarj yeri olmasına bağlı. Birde her akşam şarja takmak sıkar insanı. Günlük 20-30 km yol yapıyorum ortalama, 3.7 kW ile şarj etsem bile haftada bir şarj yetiyor bana. İmkanım olsaz sıfır araç alacak olsam kesinlikle elektikli araç alırdım. (Kapalı otopark var ve aracı hep aynı yere koyuyorum)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

3.7 kW ile geceden sabaha ortalama 200 km lik şarj olur araç, bence gayet yeterli. Tabi bütün hesap her sabah şarj etmede sıkıntı olmayan şarj yeri olmasına bağlı. Birde her akşam şarja takmak sıkar insanı. Günlük 20-30 km yol yapıyorum ortalama, 3.7 kW ile şarj etsem bile haftada bir şarj yetiyor bana. İmkanım olsaz sıfır araç alacak olsam kesinlikle elektikli araç alırdım. (Kapalı otopark var ve aracı hep aynı yere koyuyorum)

Parkwttiğin zaman kilitliyor gibisinden takıyorsun. Rutin.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Sürmeli yazdı:

WallBox düşünen olursa Togg telegram grubunun aldığı fiyatlar

https://docs.google.com/spreadsheets/d/1Iz7qv_5mc-QW5zzSu4DBjDc7CBenX5-9i_FpJSej1vg/edit?pli=1#gid=739239562

Çok daha ucuza yerlileri var. 

arabayı yaptık şark prizini yapamadık mı?  Wallbox diye kendilerine bi süs veriyorlar. Piriz bu sonuçta. Birazcık akıllı özelliği var o kadar. (kendini tanıtıyor vs)

200 euro olmalı. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Mehmet Göktürk yazdı:

Çok daha ucuza yerlileri var. 

arabayı yaptık şark prizini yapamadık mı?  Wallbox diye kendilerine bi süs veriyorlar. Piriz bu sonuçta. Birazcık akıllı özelliği var o kadar. (kendini tanıtıyor vs)

200 euro olmalı. 

Basit bir yazılım ile şekil yapıyorlar

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...