İçeriğe Yönlendir

Yeni Aracımız Aveo

Mehmet Cihat

Recommended Posts

• 1 ay sonra...
Mehmet Cihat

Araca lpgyi taktırdık 8 mayıs günü tabi ben Gümüşhanedeyim. Ertesi gün babam aradı aracı yıkamaya bırakmış yıkamadan çıktıktan sonra araç arıza lambası yakmış çekiş düşmüş.

Ben de direk lpgciye yönlendirdim orda bilgisayara bağladılar baktılar boğaz kelebeği arıza vermiş p2104 p2106 ikisi birlikte. Lpgyi taktırdığımız işletme bizden kaynakli değil eğer bizden kaynaklı çıkarsa tüm paranızı iade ederim gibi konuşunca babam ayrılıp sadece opele bakan bir yere gitti. Oda boğaz kelebeği arızalı 7000 tl orjinali yan sanayi tavsiye etmem diyince babamın morali yerle bir olmuş haliyle. Bu arada araç bazen normal çalışıyor, bazen marş uzatıyor arıza lambası yanıyor çekiş düşüyor öyle takılıyor.

Rusların sitesine baktım hemen bir baktım herkes aküyü değiştirip çözmüş işi, bende aracı kendi ustama çektirdim. Usta dedi ki bu aküden değil araç normal çalışıyor sen bir boğaz kelebeği al. Şöyle böyle abi sen ölçtür aküyü diye ısrar edince ölçtürdüler akü yük yokken bile 11.5 v veriyor. Aküyü değiştirdik sorunumuz çözüldü. 3 haftadır sıkıntısız çalışıyor.

Başına gelen olursa boşuna boğaz kelebeği ile uğraşmasın diye buraya yazıyorum :D

• Beğen 9
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Cihat yazdı:

baktılar boğaz kelebeği arıza vermiş p2104 p2106 ikisi birlikte.

Mehmet Cihat yazdı:

Aküyü değiştirdik sorunumuz çözüldü. 3 haftadır sıkıntısız çalışıyor.

Başına gelen olursa boşuna boğaz kelebeği ile uğraşmasın diye buraya yazıyorum

sadece arıza teşhis cihazından direkt tamire girişmekle olmayacağının yaşanmış örneğini izlemiş olduk, ekrandaki bir kod ile her zaman herşey çözülmez. geçmiş oolsun sevindirici sonuç.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Servet Aydın yazdı:

Mehmet alternatör kontrolü yap. Akü ölü olsa da kapasitif değerini kolayca kaybetmez. 

tamam abi onuda yaparım kurbanda aracın yanındayım :)

Sani Gerşon yazdı:

bende drive2.ru yu :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...