İçeriğe Yönlendir

Ecoboost+LPG mi Yoksa Dizel mi?

Burak Polat

Recommended Posts

Burak Polat

Merhabalar arkadaşlar

ikinci el mondeo almak istiyorum, 2015-2016 model 1.5 ecoboost +prins sıvı sistem lpgli olanla klasik 1.6 tdci arasında kaldım. Açıkçası şuanki aracım dizel olduğu ve biraz sorun yaşadığım için lpgli araca geçmek ve biraz da yakıttan tasarruf etmek istiyorum. Her iki araç da aşağı yukarı aynı fiyat bandında. Siz ne önerirsiniz ecoboost ve lpg macera mı olur yoksa sorunsuz denen prinse güvenebilir miyim

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Tasarruf edilecekse eldeki araca devam edilmeli.

Ayrıca daha yeni bişey alınacaksa küçük alınmalı. 

Yorum bağlantısı
Berke Kaya

Temiz dizel her türlü tercih edilir. Geçen bir istatistikte; satılan her on ikinci ekinci el aracın 8 tanesi dizeldi. Var milletin bir bildiği.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Berke Kaya yazdı:

Temiz dizel her türlü tercih edilir. Geçen bir istatistikte; satılan her on ikinci ekinci el aracın 8 tanesi dizeldi. Var milletin bir bildiği.

bu bahsettiğimiz ve hesabına kitabına güvendiğimiz millet hangi millet :) 

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Egonomi eyi yha

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İlkay Başaran yazdı:

Egonomi eyi yha

Ben tog diyorum sen soğan diyorsun 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

70k km mondeo mk4 1.6 tdci ve 50k km dir mondeo mk5 1.6 tdci kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım tavsiye ederim temizini bulduğunuz sn kaçırmayın. 

Yorum bağlantısı
Semih Güney

Ecoboost doğası gereği zaten çok ısınan bir motor, buna birde lpg takmak rus ruleti oynamak gibi. O yüzden tdci temiz bir mondeo tercih etmenizi tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Alpaslan Göktaş

Ecoboost + LPG işinden KESİNLİKLE uzak durun, ben yandım siz yanmayın.

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Lpg’li ecoboost , sanayi esnafı bunu beğendi. Bence sanayi esnafı değilseniz hiç yeltenmeyin. Tdci mantıklı bu seçenekler arasında.

Yorum bağlantısı
Burak Polat

Cevaplarınız için çok teşekkürler bana da ecoboost biraz macera gibi gelmişti, dizelden devam o zaman

Yorum bağlantısı
Berke Kaya
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Geçtiğimiz mayıs ayında en çok satılan 2. El Otomobiller

1. Renault Megane – 1.5 DCI – Dizel – Otomatik

2. Fiat Egea – 1.3 MultiJet – Dizel – Manuel

3. VW Passat- 1.6 TDI –Dizel – Otomatik

4- Renault Symbol-1.5 DCI-Dizel-Manuel

5- Fiat Linea – 1.3 MultiJet – Dizel – Manuel

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Berke Kaya yazdı:

Geçtiğimiz mayıs ayında en çok satılan 2. El Otomobiller

1. Renault Megane – 1.5 DCI – Dizel – Otomatik

2. Fiat Egea – 1.3 MultiJet – Dizel – Manuel

3. VW Passat- 1.6 TDI –Dizel – Otomatik

4- Renault Symbol-1.5 DCI-Dizel-Manuel

5- Fiat Linea – 1.3 MultiJet – Dizel – Manuel

Mesela ben buradan şu sonucu çıkarsam? Dizelin sorunlarından bunalan kişiler satıyor, bilmeyen alıyor? Ya da iş kurup ticari araba alanlar batırıp satıyor? Binek anlamında üstteki verilerin kıymeti yok

Ayrıca ilk başta dediğim gibi, alım satımına güvendiğiniz millet bizim millet. Hani çok eleştirdiğimiz millet 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Aytac Sakal

Sonradan montajlı Benzin LPG ile o kadar tırmaladımki Dizele geçiş yaptım hiç sorun yaşamadım...

Benzin olur Dizel olur Fabrikasyon LPG olabilir ama sonradan Montajlı LPG ye artık bulaşmam...

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mesela ben buradan şu sonucu çıkarsam? Dizelin sorunlarından bunalan kişiler satıyor, bilmeyen alıyor?

satış sıralamasındaki hepsi zaten sıfırdan en çok satan modeller ? o sonuca nasıl geldik?

motorun sorunu olmaz, bakımsızlar sorunlu olur

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

satış sıralamasındaki hepsi zaten sıfırdan en çok satan modeller ? o sonuca nasıl geldik?

motorun sorunu olmaz, bakımsızlar sorunlu olur

S klas mersoların dizelleri bile yaka silktiriyormuş. Onlar da mı bakımsız 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Onlar da mı bakımsız 

sanayide bagajda yağ ile gezilirse ona bakım denmez

bir de gerçek km olayı var

Yorum bağlantısı
Berke Kaya
(düzenlendi)
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Mesela ben buradan şu sonucu çıkarsam? Dizelin sorunlarından bunalan kişiler satıyor, bilmeyen alıyor? Ya da iş kurup ticari araba alanlar batırıp satıyor? Binek anlamında üstteki verilerin kıymeti yok

Ayrıca ilk başta dediğim gibi, alım satımına güvendiğiniz millet bizim millet. Hani çok eleştirdiğimiz millet 

Sadece cevap vermek için yazıyorsunuz gibime geliyor, dizelin sorunu olduğunu nereden çıkardınız, varsayımlarla konuşup sonra o varsayım doğruymuş gibi birde verilerin kıymeti yok yazmışsınız. Konuya son cevabım, arkadaşın sorusuna herkes benim gibi dizel cevabını vermiş zaten.

tarihinde Berke Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Benzinli, dizel, lpg'li araçların hepsinin artısı eksisi var. Bunları kabul etmek yerine hala tabuları yıkamamak neden? Kendini old school olarak tanıtan otomobil yazarları bile vakti gelince tamamen elektrikli ruhsuz otomobillere mecbur geçeceğiz diyorlar.

İş bilmez, bin türlü hurafeler ile müşteri yolan malum sanayi esnaflarından kurtulmak için açılan forumda dizel motorların hala neden bin türlü derdi oluyor? Oluyorsa benim nasıl haberim yok? Masraflı olur abi gel sana tüplü bulak diyen dayılardan bir farkı kalmıyor artık bu tavsiyelerin.

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
(düzenlendi)

Normal benzinli olsa benzinin işletme maliyetlerinden dolayı Ecoboost derdim ama sıkıştırması yüksek Turbolu motorlarda LPG çok korkutucu geliyor. Bir de Ford'un dizeli çok iyi 1.6TDCI Focus 2'ye senelerce ölüm testi yaptı kuzenim, beraber yaptığımız kaza sayısı 2, kendisinin attığı takla bile vardır, ucuz yazılımlar 200 üzeri süratler, araziye sürmeler, bakımsızlık, hoyratlık derken 10 sene bindi arabaya sonra hurda parasına birisine vermişti. Benim Opel'e yapmayı bırak bunları sadece anlatsam oksijen sensörü arızalanır direkt. 

tarihinde Çağrı Alaf tarafından düzenlendi
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

En çok km yapan taksiciler. Onlara sorabiliriz mesela dizel mi lpg mi diye? Ya da youtube’de sanayiyi gezip ustalara anket gibi soru sorulan youtuberlerın videolara bakabilirsiniz kısa yoldan. 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bahsi geçen hesap

• Beğen 1
  • Mutlu 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

taksiciler.

eski kabzımal/tarlacı/emlakçı gelir 150 plaka alır, bayilerden en çok sakalı atandan da  arabayı alıp kiraya verir, şoför de yevmiyede lpg deki kara bakar, kime neyi soracaz?

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

Fordun dizeli zaten peugeot motoru. İyiki şu fransızlar var. Dilleri çok kaba ama. :crazy:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Dilleri çok kaba ama

bizim bi arkadaş var, öle demio ama

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...