İçeriğe Yönlendir

Hava Akışmetre Sorunu

Ersen şahin

Recommended Posts

Ersen şahin

Selamın aleyküm arkadaşla aracım 97 Vectra CD 

Araba ilk çalışmada geç çalışıyo Araca ilk gaz verdiğinde stop edecek gibi yapıp sonrasında normal gidiyo bu araba ısınınca daha fazla belli oluyo 

Bi arkadaşım hava akışmetrenin arılalı olabileceğini söyledi 

Akışmetreyi söktüm temizledim tekrar taktım bi değişiklik olmadı bir arkadaşımda aynı model aynı araba var onun akışmetreyi benim arabaya taktım bi fark etmedi 

Benim akışmetreyi onun arabaya taktım normal çalıştı 

Akışmetrenin kablosunda yada soketinde sıkıntı olduğunu düşünüyorum internette araştırdım biraz soketini yada kablosunu bulamadım 

Soru 1 . Sadece soket değiştirsem olurmu 

2 . Kablosuyla birlikte komple değiştirmek mümkün mü 

3. Bu arızayı başka neden yapabilir nerelere bakmam gerekir

Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler ederim

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Ersen şahin yazdı:

Selamın aleyküm arkadaşla aracım 97 Vectra CD 

Araba ilk çalışmada geç çalışıyo Araca ilk gaz verdiğinde stop edecek gibi yapıp sonrasında normal gidiyo bu araba ısınınca daha fazla belli oluyo 

Bi arkadaşım hava akışmetrenin arılalı olabileceğini söyledi 

Akışmetreyi söktüm temizledim tekrar taktım bi değişiklik olmadı bir arkadaşımda aynı model aynı araba var onun akışmetreyi benim arabaya taktım bi fark etmedi 

Benim akışmetreyi onun arabaya taktım normal çalıştı 

Akışmetrenin kablosunda yada soketinde sıkıntı olduğunu düşünüyorum internette araştırdım biraz soketini yada kablosunu bulamadım 

Soru 1 . Sadece soket değiştirsem olurmu 

2 . Kablosuyla birlikte komple değiştirmek mümkün mü 

3. Bu arızayı başka neden yapabilir nerelere bakmam gerekir

Verdiğiniz cevaplar için şimdiden teşekkürler ederim

Bu durumda akışmetreden uzaklaşmak gerekir.  
Başka sorun aranmalı. 
Basitten gidersek; silindir kompresyonları ölçülmeli.   

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Akışmetre in soketini çıkardığında arabanın çalışmasında herhangi bi değişiklik olmuyo

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Arkadaşımın 2000B kasa aracında aynı problem başladı sonra Stop etmeye kadar gidiyordu bir süre sonra her çalıştırmada bir sefer stop ediyor ikincide çalışıyordu problem Boğaz Kelebeğinden çıktı. Tamiri yok değişimi lazım demişlerdi kendisi de sürekli temizleyerek parça değişimini erteliyordu. Ateşlemede problem olsa direkt egsozdan patlar o araba.

Motor arıza ya da Servis lambalarından herhangi birisi yanıyor mu ?  

Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

O modellerde EGR de çok sıkıntı çıkartıyor. Kontrol etmekte fayda var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf

Ersen abi güzel bir noktaya değindi ben kaçırmışım. EGR ilk çalıştırmada değil de motor ısındıktan yahut ısınmasa da belli bir sürate eriştikten sonra EGR devreye giriyor Z16XE - Z16XEP'lerde. Sizin problem de ısındıktan sonra barizleşiyormuş. Bakılabilir. 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin
(düzenlendi)
Çağrı Alaf yazdı:

Arkadaşımın 2000B kasa aracında aynı problem başladı sonra Stop etmeye kadar gidiyordu bir süre sonra her çalıştırmada bir sefer stop ediyor ikincide çalışıyordu problem Boğaz Kelebeğinden çıktı. Tamiri yok değişimi lazım demişlerdi kendisi de sürekli temizleyerek parça değişimini erteliyordu. Ateşlemede problem olsa direkt egsozdan patlar o araba.

Motor arıza ya da Servis lambalarından herhangi birisi yanıyor mu ?  

Herhangi bir arıza lambası yanmmıyor egsozdan hafif bi patlama sesi geliyo oda ilk gaz verip çektiğinde oluyo başka olmuyo

tarihinde Ersen şahin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ersen şahin yazdı:

Herhangi bir arıza lambası yanmmıyor egsozdan hafif bi patlama sesi geliyo oda ilk gaz verip çektiğinde oluyo başka olmuyo

Hiç olmaması gerek, problemin kaynağı burada olabilir. 

Yorum bağlantısı
Ersen şahin

Bu arada yazmayı unuttuğum bişey araba hava ne kadar sıcak olursa o kadar geç çalışıyor kışın eksi 5 lerde yarım marşta alıyor

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...