İçeriğe Yönlendir

Emme Monifoldu

Fatih Eroglu

Recommended Posts

Fatih Eroglu

Merhaba arkadaşlar,  1.4 dizel aracımda birkaç gündür  motor sesinde  dalgalanmalar oluyor  bazen traktör gibi çalışıyor, bazen de benzinli araç sürüyormuş gibi sessiz,  , Sabah ilk çalışma her zaman traktör gibi, bunların yanında birde  fısırtı  sesi geliyor, ustaya götürdüm , inceledi, sonra  emme monifoldunu  hava ile kontrol etti kaçak var dedi , değişmesi gerektiğini söyledi, aciliyeti  var mı diye sorunca da araç  fazla yakar dedi, motor sesi dalgalanması içinde , 10 bin bakımı yaklaştığı için  ikisine birlikte bakarız dedi , ayrıca eksantrik gergi bilyasını kontrol ederiz dedi,  açıkçası  beni rahatsız eden motor sesi dalgalanması, acaba sorunun kaynağı aynı yerden mi , farklı mı, şu an hiç bir işlem yaptırmadım.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Çağlar Bayur yazdı:

motorunuz turbo diesel değil mi?

Evet abi ,  video linki de şimdi gönderdim.

Çağlar Bayur yazdı:

motorun sesi de mükemmel :nazar:

Abi gözünü seveyim , aynı birebir ustanın kullandığı cümleyi kullandın,  belki video da farkedilmiyor ama  fısırtılı bir ses geliyor gibi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fısfıs sesi yapar sıfrıken de vardı zaten ses ile arıza teşhisi işlemez bu motorda sizin anlatımınız bana arada sırada açık kalan egr gibi geldi. egr yi iptal ettirip başlayın tespite

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Sanki bir bilye sesi gibi geldi. Bir ses var haklısınız ama korkulacak bi şey olduğunu sanmıyorum.

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Çağlar Bayur yazdı:

fısfıs sesi yapar sıfrıken de vardı zaten ses ile arıza teşhisi işlemez bu motorda sizin anlatımınız bana arada sırada açık kalan egr gibi geldi. egr yi iptal ettirip başlayın tespite

Egr iptalinin ne gibi , olumlu ve olumsuz sonuçları olur abi , birde usta monifolda giden boruyu söktü  oradan monifoldun içine hava bastı, sonra  monifoldun üzerine birşeyler döktü kaçak tespitini öyle yaptı , monifoldun çözümü nedir abi.

Sani Gerşon yazdı:

Sanki bir bilye sesi gibi geldi. Bir ses var haklısınız ama korkulacak bi şey olduğunu sanmıyorum.

Usta eksantrik gergi bilyasını kontrol ederiz dedi  ,1 ay sonra 10 bin bakımına geldiğin zaman dedi, o yaparmı sesi.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

manifodl kaçağının rutini yoktur conta ise conta değişir çatlak varsa manifold değişir

Yorum bağlantısı
Fatih Eroglu
Çağlar Bayur yazdı:

manifodl kaçağının rutini yoktur conta ise conta değişir çatlak varsa manifold değişir

Abi değerli bilgilerin için teşekkür ederim,  Samsun da  yönlendireceginiz bir usta varmı .

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Eroglu yazdı:

Abi değerli bilgilerin için teşekkür ederim,  Samsun da  yönlendireceginiz bir usta varmı .

istanbulda bile yok fuller maaşllah

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...