İçeriğe Yönlendir

2017 Polo 1.6 TDİ P008700 Hatası

naci özdemir

Recommended Posts

naci özdemir
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba,

aracım Polo 2017 model 1.6 TDİ - 82.000 km'de (usta CLH motor olduğunu söyledi)

aracım 3-4 ay önce yolda seyir halinde iken istop etti. Sanayiye vw ustasına gittim, inceledi. Yakıt sisteminde talaş vardı. Yakıt sistemi komple temizlendi, yakıt dağıtım pompası, rail borusu değişti ve 4 adet enjektör revize edildi. Sanayiden çıktım, daha 10 km gitmeden istop etti. Usta baktı mazotun içinde yine talaş vardı, araç olmamış dedi. Tekrar sanayiye götürdü aracı, yeni bir yakıt dağıtım pompası takılmış, enjektörler tekrar revize edilmiş, 10 gün sonra aracı aldım. 1 ay sonra motor sesi şakırtılı gelmeye başladı, motor anormal çalışmaya başladı. Şehir içinde araç yine istop etti. Usta yakıt dağıtım pompasını açıp bakınca içinde kırık parçalar vardı. Tekrar yeni bir yakıt dağıtım pompası takıldı, aracı 5 gün sonra aldım. Aracı kullanınca bir müddet sonra motor arıza lambası yandı. Gittim ustaya buji değişmesi lazım, orjinal buji aldım (1400 TL), değiştirdik, motor arıza lambası söndü. Bi süre kullandıktan sonra memlekete bayrama giderken yokuşta yüklü halde iken yay şeklinde olan buji arıza lambası yanıp sönmeye başladı. Sanayiye döndüm, Usta aracı bilgisayara bağladı, P008700 Yakıt Basıncı Çok Düşük Hatası veriyor. Yakıt dağıtım pompası üzerindeki müşür temizlendi, yeniden aracı kullandım yine aynı hata verdi, usta hatayı sildi, kullandım yine aynı hatayı veriyor. 

hata fotolarını yükledim

35 bin TL civarında masrafım oldu

3. defadır hala sorun yaşıyorum. Araç geçekten beni çok yordu, Acaba sorunu nasıl çözebiliriz?

Yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim

ARIZA GÖRÜNTÜSÜ.jpeg

P008700 Hatası.jpg

İLK DEĞİŞEN PARÇALAR.jpeg

tarihinde naci özdemir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Satıp benzinli alın derim hocam. Ya da çok iyi usta bulun. Hani şu samsun’da olan usta gibi. Ya da servise bırakın. Ciddi masraf yapılmış

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Bu km'de böyle arızalar normal değil. Orijinal diyerek yan sanayi yakıt hattı kullanılmış olabilir. Bir de bilmediğiniz yerden yakıt aldınız mı? Dizeller kötü yakıtı hiç tolere edemiyor. Belki bu bozmuştur sistemi.

Yorum bağlantısı
naci özdemir
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Araçta yazılım var mı ?

yazılım yok

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Satıp benzinli alın derim hocam. Ya da çok iyi usta bulun. Hani şu samsun’da olan usta gibi. Ya da servise bırakın. Ciddi masraf yapılmış

Servis çok yüksek fiyat çıkardı, ondan dolayı özel servise gittim

Samsun'daki ustayı tanımıyorum, adını yazabilir misiniz?

Süleyman Can yazdı:

Bu km'de böyle arızalar normal değil. Orijinal diyerek yan sanayi yakıt hattı kullanılmış olabilir. Bir de bilmediğiniz yerden yakıt aldınız mı? Dizeller kötü yakıtı hiç tolere edemiyor. Belki bu bozmuştur sistemi.

1-Başka bir usta baktı, Yakıt dağıtım pompası orjinal olmayabilir dedi. (yeni takılan pompa dephi marka) 

2-genelde Opet veya Shellden benzin alıyodum, 2 aydır ustanın tavsiyesi üzerine BPden alıyorum

Hasan Karabekiroglu yazdı:

Araçta yazılım var mı ?

yazılım yok

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Samsun'daki ustayı tanımıyorum, adını yazabilir misiniz?

Süleyman Can yazdı:

Başka bir usta baktı, Yakıt dağıtım pompası orjinal olmayabilir dedi. (yeni takılan pompa dephi marka) 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Millet arabasını çekici ile samsun’a gönderiyormuş. Bu adam yıllardır türlü türlü sorunları çözüyor. İzlediğim kadarıyla soruna mantığıyla yaklaşıyor. Arıza kodu şu, hemen değişelim ustalarından değil

https://youtube.com/@TAMIRHANE

Yorum bağlantısı
Serkan Maden
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Antalyada o usta

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Ben olsam hiç düşünmeden yetkiliye başvururum. Aracın geçmişinde yapılan bir şey buna sebep oluyor muhtemelen. Takılan parçaların kalitesi de ayrı konu. 

Kızdırma buji lambası yanmış ama araçta elektronik arıza olma ihtimali de yüksek. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Serkan Maden yazdı:

Antalyada o usta

nedense samsun kalmış aklımda

. 👍 

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Daha fazla kurcalanmaması lazım gittikçe dehada sıkıntı olacak gibi görünüyor. Siz yetkili servise verin derim maliyet oldukça fazla olur ama geçmişside belli ona göre düşünün.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...