İçeriğe Yönlendir

Courieri Ruhsatta Otomobile Çevirme

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal

Selamlar arkadaşlar. Kullanmış olduğum courier 1.6 aracımı ruhsatta kamyonetten otomobile çevirmeyi planlıyorum acaba masraf ne kadar çıkar.  Bilemiyorum.  Sizce mantıklı mı? Otomobillerin 2 yılda bir muayenesi var. Bandrollerde düşüş olur diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Bence satıp otomobil olanını almak daha mantıklı olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Murat Kırçal yazdı:

Selamlar arkadaşlar. Kullanmış olduğum courier 1.6 aracımı ruhsatta kamyonetten otomobile çevirmeyi planlıyorum acaba masraf ne kadar çıkar.  Bilemiyorum.  Sizce mantıklı mı? Otomobillerin 2 yılda bir muayenesi var. Bandrollerde düşüş olur diye düşünüyorum. 

bandrol artık yok.

MTV var bir de zorunlu sigorta var.

MTV hususi kamyonette az biraz daha düşük.

Zorunlu sigortanız ise %60 felan daha yüksek.

Muayene her yıl böylece daha güvenli bi arabanız olur. 

Otoyol hız vs derdiniz yok ise bence gereksiz. Bir de Yük taşıyorsanız otomobil yapmak yararlı olabilir diğer durumda irsaliye isterler. Acı ama gerçek.

not: Bu iş imkansıza yakın bir işlemdir. Ancak olmaz değil yapanları duyuyoruz. Ne kadar kanuni bilinemiyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Courier çevrilir mi bilmiyorum ancak şuan bazı hafif ticariler çevrilebiliyor. Koltuk hariç 4 bin ile 8 bin arasında değişiyor. Proje, muayene, ruhsat vs masraflı baya. Bu araca 1-3 yıl arası binecekseniz bence değmez. Karar sizin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Kazanacağınız indirimleri peşin olarak ödeyeceksiniz gibi duruyor.

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Fatih Evcin yazdı:

Kazanacağınız indirimleri peşin olarak ödeyeceksiniz gibi duruyor.

indirim derken..

Çağlar Bayur yazdı:

2013 veya 2016 olabilir artık olamıyor diye biliyorum

Derken başkanım. Açıklayabilirmiyizz.

Ahmet Ekici yazdı:

Courier çevrilir mi bilmiyorum ancak şuan bazı hafif ticariler çevrilebiliyor. Koltuk hariç 4 bin ile 8 bin arasında değişiyor. Proje, muayene, ruhsat vs masraflı baya. Bu araca 1-3 yıl arası binecekseniz bence değmez. Karar sizin.

Başkanım Allah nasip ederse 10 yıl kullanmayı planlıyorum inşallah.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Kırçal yazdı:

Açıklayabilirmiyizz.

önceden koltuk ekletip bile değişiklikler yapılabiliyordu, artık bu tip değişimler yapılmıyor diye duydum son mevzuatı bir trafik müşavirinden almalı, ayrıca ötv farkı nasıl ödenir onu da mali müşavir bilebilir.

ayrıca bu tip bir değişim kolayca ve az maliyetle yapılsa idi, birçok otomobil ruhsatlı ilanda görürdük diye düşünüyorum

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
(düzenlendi)
Murat Kırçal yazdı:

indirim derken..

ticari trafik 5.000

hususi 4.000

ticari mtv 2.000

hususi 1.5 gibi.

tarihinde Fatih Evcin tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...