İçeriğe Yönlendir

Polo 1.0 Tsi Rölanti Sesi

Serhan TUNÇEL

Recommended Posts

Serhan TUNÇEL

Merhaba,

Son günlerde aracımda rölantide farklı bir ses duymaya başladım Videoda eklediğim ses periyodik olmayan bir ses olduğu görülüyor. Bu ses genelde aracımı kullanıp garaja park ettiğimde belirginleşiyor. Motoru o an kapatıp tekrar çalıştırdığımda yok oluyor. Sürüldükten sonra tekrar çıkıyor. 3 silindirli bir motor olması neticesinde bu sesin bir sorun olup olmayacağı konusunda fikirlerinizi rica ediyorum.

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

TSI ilk çalıştırmada biraz ses yapması normal sonra ki kullanımda düzeliyor.

Yağınızı ve filtresini değiştirmenizi lazım. Filtreyi orjinal kullanın yağı da kalite marka alın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal

Şu ses galiba, 1.2 ve 1.4 olanlarda yaylı bir pul takıyorlardı galiba bunu bir araştırın.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Gece çayır çimenden gelen böcek sesleri gibi  

İlk çalıştırmada değil, kullandıktan sonra geliyormuş ses

Yorum bağlantısı
Serhan TUNÇEL

Aracın bakımları yeni, yaklaşık 5000km önce yetkili serviste yapıldı. Buji, filtreler ve yağ değişti. @Ali Cihangiroğlu bey sıkma torku basit bir işlemle halledilir mi? @Osman Ünalbey öneriniz için teşekkür ederim. @Tansu Kalafatoğlu bey evet ilk çalıştırmada araç sakin çalışıyor kullanıldıktan sonra bu ses meydana çıkıyor.  Servise göstermeyi düşünüyorum fakat hemen göstermek için müsait değilim. Kısa bir dönemde bana bir önemli sorun açar mı bunu da merak etmekteyim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ali Cihangiroğlu yazdı:

sıkma torku hafiften kaçmış birşeyler var sanki... 

egzos bilyesi mi mesela? :D

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Serhan TUNÇEL yazdı:

Aracın bakımları yeni, yaklaşık 5000km önce yetkili serviste yapıldı. Buji, filtreler ve yağ değişti. @Ali Cihangiroğlu bey sıkma torku basit bir işlemle halledilir mi? @Osman Ünalbey öneriniz için teşekkür ederim. @Tansu Kalafatoğlu bey evet ilk çalıştırmada araç sakin çalışıyor kullanıldıktan sonra bu ses meydana çıkıyor.  Servise göstermeyi düşünüyorum fakat hemen göstermek için müsait değilim. Kısa bir dönemde bana bir önemli sorun açar mı bunu da merak etmekteyim.

ısındıktan sonra tıngırdayan bir dış sac aksama benziyor sanki, daha derinden gelen vınlama olsaydı ozaman iş değişirdi, hiç uğraşma rektefe sonrası düzelir derdim ama neyseki öyle bir ses değil, iyi bir dinleme ile blunur bence...

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Ali Cihangiroğlu yazdı:

ısındıktan sonra tıngırdayan bir dış sac aksama benziyor sanki, daha derinden gelen vınlama olsaydı ozaman iş değişirdi, hiç uğraşma rektefe sonrası düzelir derdim ama neyseki öyle bir ses değil, iyi bir dinleme ile blunur bence...

Katılıyorum, sanki gevşek bir sac aksam titreşimle bu sesi çıkarıyor gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Motor içinden gelmiyor o ses.. kolay bulunur düşüncesindeyim.. 

Ses geldiği sırada fan çalışıyor mu ? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serhan TUNÇEL yazdı:

@Mehmet Ozyurek ses varken motor devrinde oynama olmuyor.

Tersini sormuştum ama neyse. 
Sonuçta dinlenerek bulunacak
Herhangi bir muhafazanın sesine benziyor bu 

Yorum bağlantısı
Serhan TUNÇEL
Mehmet Ozyurek yazdı:

Tersini sormuştum ama neyse. 
Sonuçta dinlenerek bulunacak
Herhangi bir muhafazanın sesine benziyor bu 

Şimdi düşündüğümde araç eskiye göre daha düşük rölantide çalışıyor olabilir. Peki bu durumda muhafaza sesinden farklı olarak düşünürsek hangi durumdan şüphelenilebilir?

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Serhan TUNÇEL yazdı:

Şimdi düşündüğümde araç eskiye göre daha düşük rölantide çalışıyor olabilir. Peki bu durumda muhafaza sesinden farklı olarak düşünürsek hangi durumdan şüphelenilebilir?

Bu ses motordaki bir muhafazadan gelmiyorsa, subaplardan veya enjektörlerden gelir.. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...