İçeriğe Yönlendir

Listedeki En Ucuz Arabayı Alıp Toplamak

Ali Darbaz

Recommended Posts

Tansu Kalafatoğlu

Kredi oranlarını izle. Arttıkça bekle. Bi süre sonra satmak zorunda kalanlar başlar. Ama başlamayadabilir. Ytd :) 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Pandemiden beri millet hep sıkışıp satacak fiyatlar düşecek geyiği 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Bugün 2022 Megan tce EDC koy ( boş olan Galiba) 11 bin km de 980 e aldık . 2020 Clio 0.9 tce boş 30 bin km'de 590 a verip 

Bı posta daha gelecekmiş 1080 den felan bayram sonrası diyor. Araçlar büyük ihtimalle borusanin. Sıfır filo çekip kiralamadan 10 bin e gelince satılan arabalar araç Aralık 2022  tescil. Hani bizim bayilerde bulamadıgimiz zaman ki arabalar. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Pandemiden beri millet hep sıkışıp satacak fiyatlar düşecek geyiği 

tamam ama çok uzun zamandır kredi faizleri bu kadar yükselmemişti. Şimdi millet hazır nakit parayı yani 1 milyonu direkt vermek istemiyor. Kredi de çekmek cazip değil. Elinde araba olup çıkarması gereken mecbur ucuza verecek. 

ya da krediler düşmeli

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Kredi düşmez zaten ucuz.

Sıkışan da gidip bı yerde bozduruyor. İlana girip beklemiyor.

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Kredi düşmez zaten ucuz.

ucuz da niye ev satışları geçen ay %50 düştü. Bu ay daha da çok düştü. Kentsel dönüşümden yapılan binalarda müteahhite daire satış iznini belediye mühendisi veriyor. Bu ay neredeyse hiç izin yazısı yazmadım. 

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Konut kredisinde ki saçmalık ilanı devlet bankası faizleri. Başvurup alamayan özel bankaninkini çok bulup cayıyor.  Eksper değerleri milyonu aşınca özel bankadan almak isteyen de ödeme planı yüksek bulup almıyor. İstanbul da 20 25 bin kira vereceğine aylık 30 40 a ödeme gücü olan 10 yıl vadede alsa kira derdinden kurtulur

1 yıl biraz kemer sıkarsin ama kirani sabitlenmiş olursun. Çünkü bu gün 40 bin TL taksit çok gelsede seneye 50 bin TL kira ödemekten ucuza maliyetin olur.  Öyle düşününce ucuz işte kredi. 

Evdeki olayda arabalardaki gibi. Listesi 550 bin olan egea galeride 700 750 bin.

Argo bı atasözü ama piyasa totosu ile inatlasip donuyla hesaplaşanlar ah vah etmicek

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

20 bin kira ya gücü olmayan zaten konut kredisi vs bakmasın. Asgarî ücretli felan İstanbul da yaşayacam diye neyin kavgasını veriyor anlamıyorum. Ha tuzum kuru konuşuyorum. Ama ülkede ev araba alma hayaline gerçekçi yaklaşıyorum.

Asgari ücrete gelecek zama sevinmek de komik geliyor. Senin gerçek eflasyonununun bir sebebi asgarî ücrete istediğin zam.  Yine gelicem ahlâkî konuya ama kıyamet alameti bir dönemdeyiz. Herkes belki ben dahil koparma derdindeyiz. Ben bıraktım. Ama hala etrafımda kolay para peşinde insanlar var. Bunun için onları suçlamıyorum. Çünkü ticaret olsun emek karşılığı ücret olsun herkes birinin üzerine basarak yaşama derdinde yoksa kendinin üzerine birisi basacak diye düşünüyor.

Ali 400 bin lira sermayesinin yanında o kadar borcuna rağmen neyi kovalıyor mesela. Altımda şirket arabası var diyor. Ucuza alıp toplayıp ( ki toplayacağıni zannedip sanayide koparılacak farkında değil) o arabayı ne yapacak

600 e satacam diye uğraşacak. Çünkü şuan gerçek bir ihtiyaç değil onun için o araba.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hiç izin yazısı yazmadım. 

izin şart mı :mamba:

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Çağlar Bayur yazdı:

izin şart mı :mamba:

https://www.tkgm.gov.tr/sites/default/files/2020-11/2019-10.degisikliklerislenmishali.18.10.2019.pdf

D-7

izinsiz satış olur mu? Olur ama yasal olmaz

@Mustafa Tüfekçi yakın geçmişte nasılsa enflasyon var deyip pahalı kredi çekenler birden düşen enflasyondan sonra çok üzülmüştü :) burası türkiye. Hükümet belli. Her şey olabilir 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

olur mu? Olur

hah şöyle, olur

adres vermem çatır çutur çalışıyorlar 1 aydır

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ha ha … hanım otomatik egea cros satın almam için yaptığı baskıları görseniz şaşarsını. Kendisi işe başladığından beri öz güven fırlaması yaşıyor.,

Sıfır Fiorino eşim egea cross . Sanıyonuzki tek bir kişi bu kararları veriyor.., 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

https://www.tkgm.gov.tr/sites/default/files/2020-11/2019-10.degisikliklerislenmishali.18.10.2019.pdf

D-7

izinsiz satış olur mu? Olur ama yasal olmaz

@Mustafa Tüfekçi yakın geçmişte nasılsa enflasyon var deyip pahalı kredi çekenler birden düşen enflasyondan sonra çok üzülmüştü :) burası türkiye. Hükümet belli. Her şey olabilir 

Tuike göre mi?  Devlet bankasında nakit kredi faiz oranı 1.89  x 12 den yıllık maliyet 22.68  

TÜİK Kurumsal. TÜFE'deki (2003=100) değişim 2023 yılı Mart ayında bir önceki aya göre %2,29, bir önceki yılın Aralık ayına göre %12,52, bir önceki yılın aynı ayına göre %50,51 ve on iki aylık ortalamalara göre %70,20 olarak gerçekleşti.

yani aylık 1.89 bile tuike göre bedava.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Tuike göre mi?  Devlet bankasında nakit kredi faiz oranı 1.89  x 12 den yıllık maliyet 22.68  

TÜİK Kurumsal. TÜFE'deki (2003=100) değişim 2023 yılı Mart ayında bir önceki aya göre %2,29, bir önceki yılın Aralık ayına göre %12,52, bir önceki yılın aynı ayına göre %50,51 ve on iki aylık ortalamalara göre %70,20 olarak gerçekleşti.

yani aylık 1.89 bile tuike göre bedava.

o oranda bi kredi yokki. Sadece ekranda yazıyor. Gidince 3-5 arası kredi oranları

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

o oranda bi kredi yokki. Sadece ekranda yazıyor. Gidince 3-5 arası kredi oranları

Nakit Kredi vakıftan alıyorum.  Aldım .

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Nakit Kredi vakıftan alıyorum.  Aldım .

nakit avans mı

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Konut kredisinde ki saçmalık ilanı devlet bankası faizleri. Başvurup alamayan özel bankaninkini çok bulup cayıyor.  Eksper değerleri milyonu aşınca özel bankadan almak isteyen de ödeme planı yüksek bulup almıyor. İstanbul da 20 25 bin kira vereceğine aylık 30 40 a ödeme gücü olan 10 yıl vadede alsa kira derdinden kurtulur

1 yıl biraz kemer sıkarsin ama kirani sabitlenmiş olursun. Çünkü bu gün 40 bin TL taksit çok gelsede seneye 50 bin TL kira ödemekten ucuza maliyetin olur.  Öyle düşününce ucuz işte kredi. 

Evdeki olayda arabalardaki gibi. Listesi 550 bin olan egea galeride 700 750 bin.

Argo bı atasözü ama piyasa totosu ile inatlasip donuyla hesaplaşanlar ah vah etmicek

banane dayıyı biliyonmuu . bananeee banananeee diyordu 

vallaha umrumda değil  artık ülke ve yaşam şartları:D 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Yo kredi. 

nakit kredi ne yav kredi zaten nakit değil mi :) konut araba için devlet bankası ekranda yazan oranlarda kredi vermiyor şu an. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

İşin kötüsü kredi kartının nakit çekim limitleri bile düşürüldü 100 binlik kredi kartı limitinin nakit çekim limiti 3,000 TL olması ne demek ya. 

Faiz düşük diye girdikleri triplere bak :D 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Ümit Türk yazdı:

İşin kötüsü kredi kartının nakit çekim limitleri bile düşürüldü 100 binlik kredi kartı limitinin nakit çekim limiti 3,000 TL olması ne demek ya. 

Faiz düşük diye girdikleri triplere bak :D 

10000 demiş bana. çok saçma. ne kredim var ne borcum.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Tamer Topaç yazdı:

Ali, bunların şanzımanları nasıl. 1,6 6 ileri otomatik.

Bunlardan kasıt Cruzemu kastediyon. 6 ileri tork konverterlli Orjinal chevrolet şanzımanı var. Aynı şanzıman 2,2 ecotec malibu bile kullanıyordu. Lakin 2010 yılı üretimleri çok sık bozuluyor demişlerdi. Hatta Daewoo kore halkı ile kavgalı oldu . Akabinde üretim hattını sosyal medya fenomenlerine açıp şanzıman üretim hattını gösterdiler. SOnra ses ssoluk kesildi. 

İlk nesil üretimlerde bir sıkıntı olabilir. 2008-2009 arası alınmamalı. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...