İçeriğe Yönlendir

Telefon Konusunda Garip Bir Sorum Var

Murat Sahın

Recommended Posts

Murat Sahın

Dostlar selam,

Eşimin kullanmakta olduğu Casper Via S telefon kendi kendine sağı solu aramaya mesaj atmaya falan başladı. Ekran kendi kendine dokunuyor sanırsam. Hard reset işe yaramadı.

Bir önceki telefonu da aynı şekilde olmuştu.

Kendisine bir telefon alacağım ama model belirleyemiyorum. Özellikle bu ekran dokunmatiği konusunda sorunsuz bir telefon önerisi rica ediyorum. Haber okur whatsapp falan kullanır, yani donanım vb. konularda üstün bir teknoloji aramıyoruz. Temel beklenti google haberleri falan okuyabilmek, arama yapabilmek. Önerilerinizi bekliyorum :) 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Dokunmatik arızalanmış, tahminim yemek yaparken mutfakta neme maruz kalmış olabilir. Android için son zamanlarda Xiaomi markası biraz daha ön planda. Oppo malzeme kalitesi olarak sağlam cihazlar üretiyor. Genel anlamda bütçeye uygun bu modeller tercih edilebilir.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan

Ekran koruyucu falan varsa onları çıkartıp deneyin derim. Bazıları eskiyince saçmalayabiliyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Murat Sahın yazdı:

Dostlar selam,

Eşimin kullanmakta olduğu Casper Via S telefon kendi kendine sağı solu aramaya mesaj atmaya falan başladı. Ekran kendi kendine dokunuyor sanırsam. Hard reset işe yaramadı.

Kendisine bir telefon alacağım ama model belirleyemiyorum. Özellikle bu ekran dokunmatiği konusunda sorunsuz bir telefon önerisi rica ediyorum. Haber okur whatsapp falan kullanır, yani donanım vb. konularda üstün bir teknoloji aramıyoruz. Temel beklenti google haberleri falan okuyabilmek, arama yapabilmek. Önerilerinizi bekliyorum :) 

oppo reno serisi, bulunursa realme 8 alınabilir. bulunursa oneplus n10 alınabilir.  vivo larda anneler günü kampanyası var ,fiyatları çok iyi. bunların tamamı aynı elden çıkma. işletim sistemleri sorunsuz 3 sene oppo kullandım. şimdi kamerası daha iyi diye huawei kullanıyorum donanım olarak oppe eskimiş olsa da yazılım sıfır sorun idi. kamerası iyi bir oppo bulsam huawei almazdım. ne ekran ne arama bölümünde saçma sapan kulak ve yanak dokunmaları olmuyordu. hararetle tavsiye ederim.

xiaomi ve poco dan uzak durmak lazım. tamamında dialer probemi var. saçma sapan şekilde sağı solu arayabiliyorsun yada konuşurken sesi kapatıyorsun. telefonlar bazen donuyor kalıyor. kamera açılmıyor vs.

samsung da da güzel fiyatlar var bu ara. mesela samsung 20fe alınabilir sıfır olursa. easycep te de var bunlardan.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Murat Sahın yazdı:

Dostlar selam,

Aramayı geç, mesaj içeriği mantıklı yazılar mı saçma sapan mı? İki telefonda da aynı olay kafa karıştırır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Android alınacaksa yazılım desteği konusuna önem veren marka olmalı. Giriş ve orta segmentte huawei bu işi iyi yapıyordu. Trump banlayınca geriye Samsung kaldı. Zaten ceo'da üst segmentten ziyade giriş ve ortadan daha çok kazanıyoruz dedi. Oppo, Redmi, Xioami gibi markaların yazılım ve optimizasyon desteği çok iyi değil. Normalde anti samsungcu biri olarak bütçenize uyan a serisi modellerden bakının derim. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Ersen Tapan yazdı:

Ekran koruyucu falan varsa onları çıkartıp deneyin derim. Bazıları eskiyince saçmalayabiliyor. 

Denedik hocam. Devam ediyor. 

Servet Aydın yazdı:

Aramayı geç, mesaj içeriği mantıklı yazılar mı saçma sapan mı? İki telefonda da aynı olay kafa karıştırır

Abi anlamsız saçma sapan şeyler. Anlamsız dokunmalar algılıyor. Denk geldim kendi kendine ekrana dokunulmus gibi orayı burayı açıyor kapatıyor falan. Nem kaynakli sanırım. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk

5s te başıma geldi 

ekrana darbe almış bir şekilde

ekran değişmesi lazım abi

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

Ayfona geçmek için bahane ararken ben 6 yıl kadar önce bu sebeple ayfon 8 almıştım halen kullanıyorum hiç pişman olmadım.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Emre Şimşek yazdı:

Ayfona geçmek için bahane ararken ben 6 yıl kadar önce bu sebeple ayfon 8 almıştım halen kullanıyorum hiç pişman olmadım.

Bu en güzel çözüm ama ios kullanamıyoruz :) 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cihat Küçükay

Real me 8 bulursanız alın, F/P ürünüdür.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Cihat Küçükay yazdı:

Real me 8 bulursanız alın, F/P ürünüdür.

ekranı da şahane!

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...