İçeriğe Yönlendir

Volkswagen Passat Ve Audi A4 Arasında Kaldık

Tulak Akan

Recommended Posts

Tulak Akan

Herkese hayirli gunler diliyorum,

Bir sorum var yakinim icin

Bir akrabam araba alicak cok uzun yol yapmiyor hani olsun senede 10 veya 15 bin belki ve sessiz sakin araba seviyor. Bende dedim ki bak,  ya Passat al B7 2010 dan sonraki benzinli duz veya otomatik fark etmez yada audi A4 lerin cok guzel 2010 dan sonrakiler var 1.8 benzinliler.

Bu 2 aracta birbirine benziyor heralde ayni firmaydi alt yapilari, yalniz soyle bir sorusu oldu bana soru olarak audi a4 ler yag yakar dedi bende dizeldir onlar dedim. benzinli sorunsuz olur genelde oyle biliyorum

Size danismak istedigim sorum tam olarak su, Passat ve A4 2010 2015 araliginda benzinli bir arac , ona da onerdigim gibi yani, sizcede mantikli bir secim degil mi ? Eger bilmedigim veya tecrube eden varsa paylasirsa cok sevinirim. Bunlar kesin uzak durulmasi veya ille de temizinin bulunmasi gereken araclar mi?

Sonucta D segmenti 2. el ve belli bi yasa gelmis biri icin guzel bir 2 secenek. Ayrica benzinli olmalari da guzel diye dusundum acikcasi 

Not: kesinlikle baska bir arac dusunmuyor ben ona uzun yol cok yapmiyosun bak benzinli kullan dedikten sonra bu 2 model arasinda kesin kararliyiz ama tecrube olmadigi icin danismak istedim

Yorum bağlantısı
Ali Gök

18 tfsi pek sevilmez genelde dizelini bakmata fayda var

passat olacaksa farketmez

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
(düzenlendi)
Ali Gök yazdı:

18 tfsi pek sevilmez genelde dizelini bakmata fayda var

passat olacaksa farketmez

Ya dogrusu kesinlikle benzinli almak istiyoruz. bizden sonraki nasil bakti dpf nin durumu nasil, cok da uzun yol yapmiyoruz dizelden yuzumuz gulmedi yada biz hassas kaldik bilmiyorum. audi a4 den uzak durun diyorsunuz o zaman oyle mi ?

Selim Bilgin yazdı:

O kasa benzinli A4 almayın. 

Hocam paramiz 2010 ve 2015 150000 km bandindakilere yetiyor genelde 1.8ler var 2.0 ler var vs ama almayin diyosunuz, tavsiye ve aciklama verir misin :biggrin: Adam diycek niye? Ve A4 de bir kasa var masaAllah yani acaip bi sey  cok karizmatik ama eger herkes komple uzak dur derse passat a yogunlasicaz belki, bu forumdan ne cikarsa onu yapmayi planliyoruz dogrusu

tarihinde Tulak Akan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Mehmet Göktürk yazdı:

Yakınınız gelsin sorsun.

Anlamaz yazmadan veya konu basliklarindan, alinti yapip cevap vermeden vs, maalesef 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

sessiz ve sakinliği passat ta bulabilecek mi yok ise audi alsın  lakin audiler yağ yakar deyince de sıfır kia alsın diyesim var

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Çağlar Bayur yazdı:

sessiz ve sakinliği passat ta bulabilecek mi yok ise audi alsın  lakin audiler yağ yakar deyince de sıfır kia alsın diyesim var

Passat yalitimi iyi degil diyosunuz o zaman demi ? galiba kimse audi demiyor yag yakmasindan dolayi ben bu yag yakmayi dizele ozel zannediyordum

Hocam peki bu duruma gore 1.8 passat benzinlide mi yag yakar ?

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

audi yağ yakar diye bir genelleme olmaz hangi yılın hangi motoru, kimin elinde hangi bakımlarıo görmüş, ferrari de yağ yakar

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Forum sayfalarında var konu başlığı vermeyeceğim. Fırumda yapma etme alma dediler, aldı, yaptı, halen uğraşıyor aracın halen eksikleri düzelmedi. 

Yorum bağlantısı
Tulak Akan
Metin Uzunoğlu yazdı:

Forum sayfalarında var konu başlığı vermeyeceğim. Fırumda yapma etme alma dediler, aldı, yaptı, halen uğraşıyor aracın halen eksikleri düzelmedi. 

Hocam hangi arac ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Tam olarak motor ile ilgili sorun bilmesemde Audi o kasalarda 2.0 tdi popülerdir.Tfsi motorlar çok yakar ve pek tutulmaz.Satışı ağır olur.

Passat hertürlü az yakar ,piyasa arabasıdır çeyrek altın gibi al koy kenara.Sıkınlınca sat zarar etme v.s her türlü avantajlıdır. Alt yapı benzer olsada passat daha geniştir.

Ben olsam benzinli grubundan passat alırdım. Ama audi 2.0 tdi quatro alınacaksa direk al derdim :) 

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tulak Akan yazdı:

Hocam paramiz 2010 ve 2015 150000 km bandindakilere yetiyor genelde 1.8ler var 2.0 ler var vs ama almayin diyosunuz, tavsiye ve aciklama verir misin :biggrin: Adam diycek niye? Ve A4 de bir kasa var masaAllah yani acaip bi sey  cok karizmatik ama eger herkes komple uzak dur derse passat a yogunlasicaz belki, bu forumdan ne cikarsa onu yapmayi planliyoruz dogrusu

O dönemin tfsi'leri kronik problemli.

1.8'ler çok ciddi yağ yakıyor öyle böyle değil, ve mekanik sorun da çıkarıyor.

2.0'larda da sorun var 1.8 kadar olmasa da, o da yağ yakıyor, ama en azından güçlü, yüklemeye açık ve quattro diye performans arayan modifiye peşinde biriyse, parası da varsa tercih edebilir.

Onun dışında o kasanın TDI'ı makbuldür.

B7 Passat daha harcıalem bir araba, bence ona yoğunlaşmanız faydalı olur.

Mert Gülkokan yazdı:

Valla uzun yola çıkmayan birisine passat ya da a4 aldırmak pek mantıklı gelmiyor. Bütçesine uygun daha modelli bir c sınıfı araç alsın tabi ailenin boy ortalaması yüksektir d sınıfı araç kurtarır ona birşey diyemem

A4 uzun boy için de alınmaz çünkü diz mesafesi öyle geniş değil, Passat gibi değil yani.

Premium D'lerin hepsi öyle.

Diz mesafesi aranıyorsa A6 alınacak. :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

İki model ile neden sınırlıyorsunuz ki kendinizi ? :unknw: Ben olsam w211 alırım fısır fısır binerim.... :kovboy:

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Metin Uzunoğlu yazdı:

:onder:

o mercedes yahu :D

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben passat alırdım.. Ülkemizde daha prestijli.. :)

hemde aşiret spek ve çakarlı olacak.

Selim Bilgin yazdı:

satan varmı peki?

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Doğan Arşiray yazdı:

satan varmı peki?

Vardı, dün havaalanına gidip gelirken kuzey marmara'yı kullanınca bi vazgeçer gibi oldu ama.

Otobana çıkınca kendine bağlıyor namussuz.

• Mutlu 5
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

satma pişman olursun. dün iyi kalitede bir tv almaya gittim 8 10 senekullanırız nasılsa diye. ama almadan geri döndüm fiyataları görünce. araba neyse tv de o orantıda.

Yorum bağlantısı
Ali Gök
Doğan Arşiray yazdı:

satma pişman olursun. dün iyi kalitede bir tv almaya gittim 8 10 senekullanırız nasılsa diye. ama almadan geri döndüm fiyataları görünce. araba neyse tv de o orantıda.

bende vestel var 7 sene önce almıştım 1500 TL ye. allah nasip ederse 20 sene daha kullanırım günde 15 dk izliyoruz zaten maks km si de artmıyor :D 

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Mert Gülkokan yazdı:

Evdeki 10 yıllık samsung bozulsada eve 55 inç alsam diye gözüne bakıyorum namussuz tık demedi 

Gırtlağa kadar başka borca gir. Tv 1 aya z raporunu alır güle güle der.

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Selim Bilgin yazdı:

A4 uzun boy için de alınmaz çünkü diz mesafesi öyle geniş değil, Passat gibi değil yani.

Premium D'lerin hepsi öyle.

Passat ne zamandır premium oldu :D, diz mesafesinde mondeoyada bakmanı tavsiye ederim, model yılının e serisi ile 1 cm oynuyor.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben passat alırdım.. Ülkemizde daha prestijli.. :)

eski bir belediye başkanı derki "passatmı binelim"

Doğan Arşiray yazdı:

o mercedes yahu :D

a4 olduğu yerde yıldızlı c de olmalıydı iması.

konuyu terörize etmeyelim

Doğan Arşiray yazdı:

Ali Gök yazdı:

bende vestel var 7 sene önce almıştım 1500 TL ye. allah nasip ederse 20 sene daha kullanırım günde 15 dk izliyoruz zaten maks km si de artmıyor :D 

Mert Gülkokan yazdı:

Evdeki 10 yıllık samsung bozulsada eve 55 inç alsam diye gözüne bakıyorum namussuz tık demedi 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Doğan Arşiray yazdı:

Ben eşofman altı almaya gittim.. 

1000 lira etiket gördüm.. Almadan döndüm. 

Bu arada teyit ettim, evet sadece altmış, yanında başka bir şey vermiyorlarmış. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Mehmet Ozyurek yazdı:

Ben eşofman altı almaya gittim.. 

1000 lira etiket gördüm.. Almadan döndüm. 

Bu arada teyit ettim, evet sadece altmış, yanında başka bir şey vermiyorlarmış. 

ben bazı ihtiyaçlar için gidip mazot yakmadan önce internetten bakmaya başladım rakamı nedir o rakama alırmıyım acaba diye

1 tüp silikona geçen 75 dedi nalbur

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Mert Gülkokan yazdı:

Bende de lanet bir lg42lw4500 var. 10 yılı geçti tık yok. Bozulsa 65 inç alacam :biggrin:

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...