İçeriğe Yönlendir

Periyodik Bakım 3500 TL?

Deniz Kom

Recommended Posts

Deniz Kom

Yahu bu fiyatlar ne olmuş! 

Honda servisini aradım. 30 bin km bakımında Polen filtresi, yağ filtresi, hava filtresi ve yağ değişimi için yetkili servis ücreti 3500 TL fiyat aldım şimdi. Bunun içinde CVT bakımı vs yok henüz. KEza fren balatalarının da değişmesi lazım, canlarına okundu. En son aralık ayında 2100 liraya yaptırdığımı söylediğimde 2023 yılında 4 defa zam geldi dediler. 

Acaba özele mi gitmeye başlamalı?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kerim Bilgehan Arbek

2020 passata 6700 TL ödedim bujilerle; ben yetkiliden devam derim, artık bindiğimiz araçlar 1 milyon üstü, 1 milyon üstü verip de yıllık 2-3 k TL için risk almazdım. Ayrıca ikinci elde aracı satarken servis bakımlı olması da büyük avantaj. Maalesef geldiğimiz durum bu :(

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Deniz Kom yazdı:

Yahu bu fiyatlar ne olmuş! 

Honda servisini aradım. 30 bin km bakımında Polen filtresi, yağ filtresi, hava filtresi ve yağ değişimi için yetkili servis ücreti 3500 TL fiyat aldım şimdi. Bunun içinde CVT bakımı vs yok henüz. KEza fren balatalarının da değişmesi lazım, canlarına okundu. En son aralık ayında 2100 liraya yaptırdığımı söylediğimde 2023 yılında 4 defa zam geldi dediler. 

Acaba özele mi gitmeye başlamalı?

Garantisi yoksa sanayiye gidin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)
Kerim Bilgehan Arbek yazdı:

2020 passata 6700 TL ödedim bujilerle; ben yetkiliden devam derim, artık bindiğimiz araçlar 1 milyon üstü, 1 milyon üstü verip de yıllık 2-3 k TL için risk almazdım. Ayrıca ikinci elde aracı satarken servis bakımlı olması da büyük avantaj. Maalesef geldiğimiz durum bu :(

O konuda haklısınız. Benim derdim, önümüzdeki yıl kredi çekeceğiz herhalde. CVT bakımı vs de girecek işin içine. 

B segmenti, ayna ısıtıcısı bile olmayan Honda City dediğiniz gibi sarı sayfada milyonu gördü. Paşa paşa gideceğiz de canımı sıkan, arabayı yürür tutma maliyetlerinin bu kadar hızlı yükselmesi :(

Mehmet Dagdeviren yazdı:

Garantisi yoksa sanayiye gidin

Maalesef hala garantisi devam ediyor :(

Acaba Bosch car servisleri de bir denesem mi?

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
(düzenlendi)

Özel Japon servisi bulup, Japon yedek parça satan yerden malzemeler tedarik edilip, bakıma girilebilir. 

(Edit: Araç garantiliymiş, yetkiliye gitmek en doğru yol.)

tarihinde Celal Aydın tarafından düzenlendi
Edit
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Deniz Kom yazdı:

O konuda haklısınız. Benim derdim, önümüzdeki yıl kredi çekeceğiz herhalde. CVT bakımı vs de girecek işin içine. 

B segmenti, ayna ısıtıcısı bile olmayan Honda City dediğiniz gibi sarı sayfada milyonu gördü. Paşa paşa gideceğiz de canımı sıkan, arabayı yürür tutma maliyetlerinin bu kadar hızlı yükselmesi :(

Maalesef hala garantisi devam ediyor :(

Acaba Bosch car servisleri de bir denesem mi?

Bosch car garantiyi bozmuyor.

Aralarında azda olsa fiyat farkı var.

Deneyebilirsiniz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Maalesef fiyatlar böyle, uygun bile denebilir. Yetkiliden devam en ucuz seçenek şu an.

Sanayi vs. öneren arkadaşlar olası CVT arızasında garanti dışı kalma riskine ne diyor? :)

Garantiyi bozmadığını ispat için ciddi efor harcanacak.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Celal Aydın
Selim Bilgin yazdı:

Maalesef fiyatlar böyle, uygun bile denebilir. Yetkiliden devam en ucuz seçenek şu an.

Sanayi vs. öneren arkadaşlar olası CVT arızasında garanti dışı kalma riskine ne diyor? :)

Zevksiz tork konvertörlü kara düzenin gözünü seveyim. Cvtymiş, dsgymiş bunlar bizi bozar 😃

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Selim Bilgin yazdı:

Ben arabayı aldığımda o garanti mevzusunda çok uğraştım. İlk başta park sensörü için uğraştım, elektronik tüm aksamları garanti dışı bırakıyor, dolayısıyla araba garanti dışı kalıyor dediler. Hukuki bir destek de bulamadım. Sonra forumda da açtığım LPG konusunda Honda Türkiye'yi defalarca darlamama rağmen arabanın şanzuman dahil tamamı granti dışı kalıyor dediler. Sandık motor olmuş 200 bin lira. Korkudan takamıyorum. 

Kaçarı yok, servis çayı içilecek sanırsam. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Dagdeviren
Selim Bilgin yazdı:

Yanlış anlaşıldı sanırım,

Ben garantisi yoksa sanayiye götürün dedim.

Ayrıca  3500 tl ye  sadece yağ ve filtreler değişecekse,servise gitmenin ne anlamı var.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Bence bu fiyatlar ucuz daha da pahalı olmalı. Böylece herkes kendi arabasını kendi bakım yapıp tamir etmeyi öğrenecek. Bedava eğitim :D Sonra gelsin garajlar, sonra o garajlarda kurulan şirketler vs.  Ben facebook'ta bir çok yabancı otomobil grubuna üyeyim herkes kendi yapıyor evin önünde yapabildiği kadar. Tabi adamların ortamı müsait. Yani adamlar için balata değişimi arabaya cam suyu koymak kadar normal.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Aralik enflasyonu ile simdiki ayni degil. Keza aracin Aralik ayindaki degeri de bugüne göre farkli. Garantisi devam ediyorsa servis mantikli secenek. Bu arada sanayi de bakim eskisi gibi 300-500 lira degil, bilginiz olsun. 5 lt LM yag 1000 lira.

Yorum bağlantısı
Mert Üçkaleler

Yetkili servislerin bir avantajı kredi kartına taksit yapmaları . Sanayide keş işliyor.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

el sabunu da aynı , sıvı olan, gerçi hacı şakir de aynı , bakış açısına bağlı, mesela sıfır araba fiyatları geçen seneye göre daha ucuz bile , üreten açısından

Yorum bağlantısı
Serkan Gülderen

geçen sene aracınızın piyasa değeri neydi ve şuan ki değeri nedir?  aradaki fark en az 20 servis ücreti  :fiuw:

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Çağlar Bayur yazdı:

el sabunu da aynı , sıvı olan, gerçi hacı şakir de aynı , bakış açısına bağlı, mesela sıfır araba fiyatları geçen seneye göre daha ucuz bile , üreten açısından

Sabun konusunda bir dayı aklıma geldi. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Taş çatlasa 1000 1500 tl tutacak malzemeyle en fazla 30dk lik basit periyodik bakıma 3500 tl fiyat... Soygunculuk!

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Geçen başka bir konuda da yazmıştım, benim arabanın 120 bin km (ağır bakım diye geçiyor) bakım zamanı geldi. Yetkili servisten alabildiğim en ucuz fiyat 13.500.TL.

Sanayi vs araştırdım en düşük alabildiğim fiyat 9.000 TL gibi idi. Sanayide yaptırsam iyi niyet garantisi vs güme gidecek.  Bu bakımda triger var, şanzıman yağı vs var. Risk almak istemedim. El mecbur aldım randevuyu yetkiliden.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Ömer Sarıgül yazdı:

Taş çatlasa 1000 1500 tl tutacak malzemeyle en fazla 30dk lik basit periyodik bakıma 3500 tl fiyat... Soygunculuk!

Arabanın fiyatı 1milyon.

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
Evren Erakçora yazdı:

Arabanın fiyatı 1milyon.

250binlik arabanın da periyodik bakım malzeme fiyatı aynı sayılır 😉

Çok fazla işçilik ücreti alınıyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ömer Sarıgül yazdı:

250binlik arabanın da periyodik bakım malzeme fiyatı aynı sayılır 😉

Çok fazla işçilik ücreti alınıyor

semaverde çay demlemese, lamba yakmasa günlük 1100 tl den başlar tükkan kapısını açması , tek personel. tecrübe bilgi birikim arge hariç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Deniz Kom
(düzenlendi)
Cem Işık yazdı:

Geçen başka bir konuda da yazmıştım, benim arabanın 120 bin km (ağır bakım diye geçiyor) bakım zamanı geldi. Yetkili servisten alabildiğim en ucuz fiyat 13.500.TL.

Sanayi vs araştırdım en düşük alabildiğim fiyat 9.000 TL gibi idi. Sanayide yaptırsam iyi niyet garantisi vs güme gidecek.  Bu bakımda triger var, şanzıman yağı vs var. Risk almak istemedim. El mecbur aldım randevuyu yetkiliden.. 

Bu tarz önemli mevzularda düşüncenizde sonuna kadar haklısınız. Ama Aralık 2022'de 4 disk + balata değişimine (Civic 2021) 16 bin TL fiyat vermeleri beni benden aldı. Şu anda balataları dışarıda değiştireceğim. Bari sineğin o yağından faydalanalım. 

Evren Erakçora yazdı:

Arabanın fiyatı 1milyon.

Valla dandik Honda City arabamı ilanlarda milyona görünce üzülüyorum. Arkadaşlarla milyonluk arabaya biniyoruz diye geyik yapıyoruz ama düşününce gülüyoruz ağlanacak halimize. 14 ay önce önce bol kazık yiyerek çoook daha altına aldım bu düdüklü tencereyi

tarihinde Deniz Kom tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...