İçeriğe Yönlendir

Muayeneden Geçmedi

Murat Ekinci

Recommended Posts

Murat Ekinci

Aracı bugün muayeneye götürdüm şase okunamadığı için ağır kusur olarak geçmedi yakın zamanda başına gelen oldu mu maliyetler ne kadar olmuştur eski konularda var yapılan işlemler vs Çağlar abi yanılmıyorsam detaylı bilgi vermişti. Paslı yerleri pas çözücü ve tel fırça ile temizledim ama ilk iki harf ve son bir rakam okunmuyor  fotoğraftaki son hali ile görürsem bir ihtimal geçirirler mi yoksa direk şase çaktırmalımıyım. 

IMG_20230525_171717.jpg

IMG_20230525_171111.jpg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

profesyonel bir kaportacıya gösterdiniz mi , fotodan tam birşey söylemek yanıltabilir ama okunur hale gelebilir gibi

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Çağlar Bayur yazdı:

profesyonel bir kaportacıya gösterdiniz mi , fotodan tam birşey söylemek yanıltabilir ama okunur hale gelebilir gibi

Yarın göstereceğim, benim temizlemem ile bu kadar çıktı ortaya, aslında bu şekilde şansımı bir kez daha denesem mi muayene istasyonundaki elemanın inisiyatifi ile geçme ihtimali olabilir mi şuan sanırım güncel fiyatlar şase çakma işlemleri 2500 lirayı buluyor gibi zaten muayene öncesi baya bi masrafım oldu bu olay sürpriz oldu bana. 😊 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bu şekilde geçebileceğini hiç sanmam  son şans, kaportacı eli değmeli hiç değilse onu deneyin

Yorum bağlantısı
Murat Ekinci

Aynen yarın kaportacı baksın bakalım sonuç ne olacak, teşekkür ederim cevabınız için hayırlı geceler dilerim. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Pas sökücü sprey , Diş fırçası ve tornavida kullanmanız lazım. Bende Focus varken aynı durum oluşmuştu. Pas sökücü sıkıp diş fırçası ile tüm eski boya ve pas kalıntılarını temizledim. Net olmayan harfleri tornavida ile düzelttim. Muayeneci arkadaşa durumu izah ettim , feneri tutarak baktı , zaten tüm harfler okunduğu için sorun etmeden geçmiştim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici
Ümit Türk yazdı:

Motor no okunamadı klasik hafif kusur değil miydi. Yeni birşey mi bu? 

Bazı araçlarda motor no zor yerde o yüzden bakamadığı için okunamadı yazıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ümit Türk yazdı:

bu motor no değil 

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Aslında şase 2 yerde yazmıyor muydu. Biri koltukta diğeri cam önünde. Biri okunmuyorsa diğeri okunuyordur.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Sarıkaya yazdı:

Aslında şase 2 yerde yazmıyor muydu. Biri koltukta diğeri cam önünde. Biri okunmuyorsa diğeri okunuyordur.

cam da, veya kaput içindeki levhada yazanlar teknik olarak Tüv de geçersizdir, onlar bilgi amaçlı servis vs. için

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Ekinci
Ümit Türk yazdı:

Motor no okunamadı hafifi kusur ama şase no okunamadı ağır kusur

Bugün temizlenmiş şekilde muayene tekrar randevusu almadan muayene istasyonuna gittim yetkili kişiye gösterip bu şekilde geçer mi diye sordum geçmez dedi  baş kısımdaki harfler ve son kısımdaki rakamlar okunmuyor dedi oradan ayrılıp makina mühendisleri odasına gittim arkadaş aracın başına gelip kontrol esnasında ön yolcu kapı iç direğine şase çakılı olduğunu gördü buna zaten çakılı dedi ama evraklı mı çakılı bilmek lazım dedi mühürlü çakılı olduğunu gördü bu şekilde muayene istasyonuna gitmemi ve teyit ettirmemi söyledi muayene randevusu almadan tekrar gittim müdür ilgilendi evrakları aldı bi 15 dakika sonra geldi ve bu şekilde randevu sırası alıp muayeneye girebilirsiniz dedi 15 dakika içerisinde araç muayeneden geçti benden önceki sahibi muayene öncesi bu işlemleri yaptırmış şans benden yana oldu bu sefer yoksa 1400 makina mühendisleri odasına 500 lirada şase çaktırma ya verecektim bu masraflardan kurtulmuş oldum. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...