İçeriğe Yönlendir

Hafif Sürtme Kırık Far

Hakan Yavaş

Recommended Posts

Hakan Yavaş
(düzenlendi)

Sıkıntılı bir durum var bu aralar.

20 gün önce sıkışık trafikte önümdeki servis aracı ana yolda geri vitese takıp geldi. Korna felan diyene kadar bizim ön çamurluğa tıklatıp esnetti. Sadece ön logo yerinden fırladı. Tutanak tutmadım logo yu tekrar yapıştırıp geçtim.

Cuma günü komşu tıklattı ve bu resimlerdeki olay oluştu.

Dün akşam üstü de önümdeki şahin istop etti. O sırada trafik de sıkıştı. Arkam dolu. Adam arabayı tekrar çalıştırmakla uğraşırken yaklaşık 2 metre kaydırıp bu seferde o tampona dayadı ve ön böbreklerden birinin bir tırnağını kırdı.

Var bir şey ama hayırlısı. Neyse bugün biraz sadaka dağıtmak gerekecek sanırım.

Arabayı da bugün servise bırakacağım artık. Kaskodan dosya açılacak. Karşı tarafın hem trafiği hem de kaskosu mevcut.

tarihinde Hakan Yavaş tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Hakan Yavaş yazdı:

Dün akşam üstü de önümdeki şahin istop etti. O sırada trafik de sıkıştı. Arkam dolu. Adam arabayı tekrar çalıştırmakla uğraşırken yaklaşık 2 metre kaydırıp bu seferde o tampona dayadı ve ön böbreklerden birinin bir tırnağını kırdı.

Geçmiş olsun. Ben trafikte her zaman öndeki ile normalden daha fazla boşluk bırakıyorum. Hatta tırların yanına falan dar yollarda girmiyorum. Bunu anlayan arkamdaki bile mesela kornaya basmaz. Tavsiyemdir, her zaman öndeki kaydıracak, geri vitese takıp gelecek diye hesap etmekte fayda var.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Erman Uzun yazdı:

Karsinin sahsindan mi trafik sigortasından mi parayı alıyor kasko 

120 bin liraya kadar trafik sigortasından alır.. 120 yi geçen kısmı, kasko varsa kaskodan alır.. kasko yoksa araç sahibinden alır.. 

Hakan Yavaş yazdı:

Sıkıntılı bir durum var bu aralar.

20 gün önce sıkışık trafikte önümdeki servis aracı ana yolda geri vitese takıp geldi. Korna felan diyene kadar bizim ön çamurluğa tıklatıp esnetti. Sadece ön logo yerinden fırladı. Tutanak tutmadım logo yu tekrar yapıştırıp geçtim.

Cuma günü komşu tıklattı ve bu resimlerdeki olay oluştu.

Bu günlerde her şey seni bulmuş :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Hakan Yavaş
(düzenlendi)

Arabayı geçen cumartesi teslim ettiler. Far tamire gitmiş camı değişip gelmiş. Tampon boyanmış. Herhangi bir sıkıntı gözükmüyor şimdilik. Far da herhangi bir sıkıntı çıkarsa aynı dosyadan değişim yapılırmış.

Bu arada ikame aracı 2 haftalık vermişlerdi. Oda bu haftasonuna kadar bizde, iyi oldu bu ara ikinci araba lazımdı.

Tek sıkıntım doğal olarak eski far biraz sarı kaldı. Güneş ışığında çok belli ediyor cam değiştiğini. Bir ara sanırım eski farı bi parlatmak lazım.

Bide edevletten baktığımda hasar muallak tutar 75,000 TL gözüküyor. Sanırım bu düşecek...

20230620_065456.jpg

20230620_065503.jpg

tarihinde Hakan Yavaş tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
Hakan Yavaş

Son güncelleme yapıyım.

Toplam 17.200 TL hasar tutarı oluştu.

Bunun 9840 TL si far camı değişimi

7360 TL si etkili serviste tampon boyama işi..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...