İçeriğe Yönlendir

Lazer için Göz Doktoru Tavsiyesi

Erdem Doğan

Recommended Posts

Erdem Doğan

Selamlar, eger olursa artik lazer yaptirmak istiyorum. Daha önce yaptirdigim kontrollerde gozler lazere uygundu ancak ilerlemesi durmamisti. 30 dan sonra ilerlemesinin duracagini söylemisti doktorlar. Muhtemelen durmustur artik. Gozler -8/-8,5 miyop ve -0,75/-1,25 gibi astigmatli. 10 seneden fazladir da lens kullaniyorum. muhtemelen uzun süre lens kullandigim icin no touch lazer yöntemi tavsiye edilecek. bu konuda uzman, tecrübeli, bildiginiz ve tavsiye edeceginiz, istanbul ve civarinda doktor varmidir? internetten binlerce doktora ulasilabiliyor ancak ben özellikle hastasi tarafindan tavsiye edilen doktor ariyorum, internet fenomeni degil :) simdiden tesekkürler

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Erdem Doğan yazdı:

Selamlar, eger olursa artik lazer yaptirmak istiyorum. Daha önce yaptirdigim kontrollerde gozler lazere uygundu ancak ilerlemesi durmamisti. 30 dan sonra ilerlemesinin duracagini söylemisti doktorlar. Muhtemelen durmustur artik. Gozler -8/-8,5 miyop ve -0,75/-1,25 gibi astigmatli. 10 seneden fazladir da lens kullaniyorum. muhtemelen uzun süre lens kullandigim icin no touch lazer yöntemi tavsiye edilecek. bu konuda uzman, tecrübeli, bildiginiz ve tavsiye edeceginiz, istanbul ve civarinda doktor varmidir? internetten binlerce doktora ulasilabiliyor ancak ben özellikle hastasi tarafindan tavsiye edilen doktor ariyorum, internet fenomeni degil :) simdiden tesekkürler

venividi diye bir yer var, orada babam ameliyat oldu. gözleri aşırı bozuktu. lens değişti. işini iyi yapan bir yer ama tam ticarethane.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Recep Demirci

Enfeksiyon uzmanı bir doktorun eşini ameliyat yaptırdığı ve tavsiye ettiği bir doktor.

Orkun Müftüoğlu (İstanbul)

Birde Ankarada Yonca Akova var oldukça memnun olanlara rastlamıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Göz vakfını tavsiye ederim. Ben kendim gidiyorum. Kızım kayma ameliyatı oldu. İş arkadaşım aynı sizin gibi yüksek derecede bozuk gözlerine lazer yaptırdı. Hepimiz memnunuz. Lion’s kuruluşudur zaten. Doktorların hepsi seçme

bayrampaşa

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Rıfat Rasier

Davut Kohen

Cumhur Şener.

Lazer için şaşmamak lazım.

Alternatif olarak Sinan Tatlıpınar

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Cem Işık

Dünya Göz hastanesi Altunizade; Op. Dr. Umut GÜNER; benim kızın doktoru, 3-4 senedir ona gidiyoruz. Kızım 19-20 yaşına geldiğinde ameliyatı da ona yaptırmak istiyoruz. Enteresan bir adam, giyimine kuşamına çok dikkat eder, yazarlığı da var. En mühimi mesleğinde çok iyi. Tanışılması gereken bir dr özetle. :)

https://www.youtube.com/watch?v=BLkfuMGsAlY

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Yavaş

Batıgöz izmir Murat Direl. Arkadaşım. bende 2 sene önce yaptırdım ve hiç bir sıkıntı çıkmadı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Doğan

Herkese tesekkurler bu kadar fazla ve farkli doktor tavsiyesi beklemiyordum. Galiba gözün birini bir doktora digerini baska doktora yaptiracagim :crazy:

sirayla doktorlari bir arastiracagim. Müsaitliklerine göre giderim artik. Umarim hersey olumlu olur. Tesekkurler tekrar. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Eğer şehir çok problem değilse 7 sene önce olduğum doktorumun bilgilerini verebilirim. 

Tamamı astigmat 3 civarı idi. Şuanda 7 sene olmasına rağmen gözlük yok numaralar 0.50 ve altı şekilde çıkıyor

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Ü.Emre Kartal yazdı:

Eğer şehir çok problem değilse 7 sene önce olduğum doktorumun bilgilerini verebilirim. 

Tamamı astigmat 3 civarı idi. Şuanda 7 sene olmasına rağmen gözlük yok numaralar 0.50 ve altı şekilde çıkıyor

Kontrolu gitmesi gelmesi zor olacagi icin sadece istanbul ici olmasi gerekiyor. Hos istanbul da bile gidip gelmesi zor oluyor :) tesekkurler

Yorum bağlantısı
Ali Ozan Yurtsever

İzmir sorun olmazsa Kaşgaloğlu göz hastanesi Bilgehan hanım. kadın 20 yıldır bu işi yapıyor kuzenim, eşim ve ben lazer olduk onda sorun yaşamadık. 

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Erdem Doğan

Vee sonunda.. 14 sene gözlük, 12 sene de lens kullandiktan sonra ilasik yöntemiyle lazer oldum. Öncelikle bu muhtesem doktor (Rifat Rasier) tavsiyesi icin @Sani Gerşon a cok tesekkur ederim. Son derece güven verici, bilgilendirici ve iyi bir doktor. Sürec hakkinda detayli bilgi isteyen olursa yazabilirim. Suan icin hersey yolunda gidiyor. Keske daha önce yaptirsaydim diyemiyorum cunku gözlerin ilerlemesi yeni durdu :) ancak iyi ki yaptirmisim diyorum. Düsünen, bekleyen veya cekinen varsa kesinlikle tavsiye ederim. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Erdem çok sevindim. Ben korkuyorum, yaptıramıyorum. Hem geçmiş olsun, hem de tebrikler :)

Göz bizden sorulur :p 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

Hadi geçmiş olsun.  Avrupa gözünü açtı bide böyle düşün :P

• Mutlu 4
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bende de kullandığım ilaçlardan ötürü sol gözde katarakt oluşmaya başladı. 3 yıldır kortizon içeren bir ilaç kullanıyorum. Katarakt yapar demişlerdi.. Yaptı. 

Gözdeki sorunu çözebilirsek bir ameliyat da bana gerekecek. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
Leyla Fidan

Etiler Dünyagöz de Efekan Coşkunseven başka hekim tanımam alanında çok iyi lazer oldum ağrım yada herhangi bir problemim olmadı.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Leyla Fidan yazdı:

Etiler Dünyagöz de Efekan Coşkunseven başka hekim tanımam alanında çok iyi lazer oldum ağrım yada herhangi bir problemim olmadı.

Bahse konu hastanede fiyatlar 70 bin tl civarinda oldugundan hic düsünmedim acikcasi. Siz ne zaman ve ne kadara lazer oldunuz? Birde hangi yöntem?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Leyla Fidan yazdı:

Benim de ihtiyacım olacak.. kullandığım ilaçlar katarakta sebep oldu.. Detay alalım lütfen. 

Yorum bağlantısı
Leyla Fidan
Erdem Doğan yazdı:

Bahse konu hastanede fiyatlar 70 bin tl civarinda oldugundan hic düsünmedim acikcasi. Siz ne zaman ve ne kadara lazer oldunuz? Birde hangi yöntem?

Hangi yöntem olduğunu hekim karar verir. ben 4 sene oldu hala net görebiliyorum bir sorun yok .Fiyatlar değişmiştir hastaneyle görüşmenizi öneririm.

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Leyla Fidan yazdı:

Hangi yöntem olduğunu hekim karar verir. ben 4 sene oldu hala net görebiliyorum bir sorun yok .Fiyatlar değişmiştir hastaneyle görüşmenizi öneririm.

🙂

Yorum bağlantısı
  • 6 ay sonra...
Erdem Doğan

6. ay güncellemesi, karanlık ortamdaki ışık kırılmaları azaldı ancak tamamen geçmedi. Zamanla tamamen düzelecek mi bilmiyorum. Bir türlü damlalı makine ölçümü yaptıramadım. Açıkcası tekrar miyop veya astigmat çıkmasından korkmuyor değilim. Görüş aslında iyi, bir şikayetim yok. Ama 0 numara nasıl oluyor bilmediğim için gözler 0 diyemem. Lazer sonrası doktorun okutup tamam dediği yazılar 0 a denk geliyormuş.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Hayret lazer yaptırmayın dememişim :) 

arabanın orijinalliği gibi gözün orijinalliği de çok önemlidir arkadaşlar 

Yorum bağlantısı
Erdem Doğan
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hayret lazer yaptırmayın dememişim :) 

arabanın orijinalliği gibi gözün orijinalliği de çok önemlidir arkadaşlar 

Araç arıza yapınca orjinallik bozulmasın diye tamir ettirmeyelim mi yani :D

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...