İçeriğe Yönlendir

Akü Lambası

Ayhan Asil

Recommended Posts

Ayhan Asil
(düzenlendi)

Arkadaşlar araç il Sağlık Müdürlüğünün kiralık olarak temin ettiği araçlardan, 2017 Model Transit Uzun Şase araçta 10 günden bu yana akü lambası kalkıştan bir süre sonra yanmaya başlıyor. Stop edip tekrar çalıştığında yine bir süre sönüyor ancak tekrar yanıyor. Bu gün elektrikçiye gösterdim. Kablolar sağlam dedi. Şarj cihazına da bağladı araç gayet güzel şarj ediyor, bir problem gözükmüyor dedi. Ancak burası Şırnak kalifiye eleman bulmak çok zor. Benzeri problem yaşayan varmıdır. Tavsiyeniz nedir.

tarihinde Ayhan Asil tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Murat Öngür

Farklı bir akü ile deneme fırsatınız olsa iyi olurdu , yada en kötü yetkili servise gösterin

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Murat Öngür yazdı:

Farklı bir akü ile deneme fırsatınız olsa iyi olurdu , yada en kötü yetkili servise gösterin

Servis epeyce uzak, çok da yoğun çalışıyoruz vakit bulamıyoruz kardeşim benim. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

elektrikçiden ziyade v kayışını motorcuya kontrol ettirmeli bir de çift akü varsa iş çok değişir, alttan su aldı mı hiç

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Çağlar Bayur yazdı:

elektrikçiden ziyade v kayışını motorcuya kontrol ettirmeli bir de çift akü varsa iş çok değişir, alttan su aldı mı hiç

Çağlar abi alttan su aldığını zannetmiyorum. Ama V kayışı olabilir. Zaten Mekanik tarzı bir cıyırtı sesi de geliyor gibi.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ayhan Asil yazdı:

Mekanik tarzı bir cıyırtı

O zaman gergi bilyası kütüğü ile değişirse sorun çözülür bence abi. Gergi işini yapmıyorsa şarj dinamosu da gerektiği gibi dönmeyip lambayı yakıyordur

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Oğuzkan Erışık yazdı:

O zaman gergi bilyası kütüğü ile değişirse sorun çözülür bence abi. Gergi işini yapmıyorsa şarj dinamosu da gerektiği gibi dönmeyip lambayı yakıyordur

Evet kardeşim benim büyük ihtimalle sorunum budur. Bu gün göstereyim. İnşallah.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ayhan Asil yazdı:

Mekanik tarzı bir cıyırtı sesi de geliyor gibi.

iyi alamet değildir, kayış kopartıp yolda da bırakabilir olmasın da tedbiri almalı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Çağlar Bayur yazdı:

iyi alamet değildir, kayış kopartıp yolda da bırakabilir olmasın da tedbiri almalı

Anladım abi. Bu gün kurumda tek araba o yüzden yarın götürüp değiştirtelim.

Yorum bağlantısı
Batuhan Kılıç

Şarj dinamosunun kömürünün azalmış olması da bir ihtimal. Bu durumda da ses gelir ve akü lambasını bu şekidel ara ara yakar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ayhan Asil
Batuhan Kılıç yazdı:

Şarj dinamosunun kömürünün azalmış olması da bir ihtimal. Bu durumda da ses gelir ve akü lambasını bu şekidel ara ara yakar.

Ama şarjını ölçtüler aracın, gayet iyi şarj ediyor dediler Batuhan.

Yorum bağlantısı
Ayhan Asil

İnşallah bu forum ilelebet var olur. Sorun çözüldü. Çağlar abi ve Oğuzhan'ın dediği gibi Şarj dinemosunun kömürünün geldiği dönen kısım iyice zımparalandı ve gergi bilyası ile kayış tekrar ayarlandı problem halloldu. İyi ki varsınız. Çok teşekkür ederim. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...