İçeriğe Yönlendir

2001 Palio

Mehmet Delen

Recommended Posts

Mehmet Delen

Arkadaşlar iyi günler bin sorum olacaktı,benim palio 2001 model EL klimasız ama ilanlara bakıyorum 98 99 model EL yer klimalı yazıyor bu nasıl oluyor üretim aynı değilmi 2001 model klimasız 98 99 veya 2000 ler klimalı bu nasıl oluyor mantığı ne

Yorum bağlantısı
Mustafa Erkan

1998 yılı ekim ayında 3.030.000 TL ye 0 km 99 model palio 1.4 EL almıştım. O yillarda herşey ekstra idi. Radyo teyp bile ekstra para odenerek ilave ediliyordu. Benim param yetmedigi için radyosuz ve klimasiz almistim. Tek nokta enjeksiyonlu 8 valf ve 72 hp diye hatirliyorum. 100 km de ne yaparsam yapayim 7.5 lt benzin yakiyordu. 

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Önder Başböyük

Talebe göre eklenen donanımlar o yıllardaki. 1.6HL ler tork motor diye bilinirdi, iyi benzin yakardı ama 7200 devir çevirirdi

Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

denilenler dışında, 2002'de kasa değişmişti, belki son yıl olmasıyla ilgili bir şey de olabilir.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

1,6 sportingleri vardı 120 lik. 106 gti ler kadar olamasa da baya iyiydi. E36 320 leri duman ederdi ş.içinde.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Mustafa Erkan yazdı:

1998 yılı ekim ayında 3.030.000 TL ye 0 km 99 model palio 1.4 EL almıştım. O yillarda herşey ekstra idi. Radyo teyp bile ekstra para odenerek ilave ediliyordu. Benim param yetmedigi için radyosuz ve klimasiz almistim. Tek nokta enjeksiyonlu 8 valf ve 72 hp diye hatirliyorum. 100 km de ne yaparsam yapayim 7.5 lt benzin yakiyordu. 

onlarda klasik koltuk ileri geri ayarı da yoktur. ileri geri kayarken beşik şeklinde hareket ederdi. nefret etemiştim.

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Delen yazdı:

Arkadaşlar iyi günler bin sorum olacaktı,benim palio 2001 model EL klimasız ama ilanlara bakıyorum 98 99 model EL yer klimalı yazıyor bu nasıl oluyor üretim aynı değilmi 2001 model klimasız 98 99 veya 2000 ler klimalı bu nasıl oluyor mantığı ne

Günümüzde bile aynı aracın bir dünya donanım farkı var, sunroofu, led farı, jant seçeneği , döşemesi,güvenlik paketi vs vs. Klima opsiyonel donanım idi o dönem. Benim de 2001 model 1.4 EL paliom vardı, hala tadı damağımdadır.. 

Hatta askere gideceğim için satmaya niyetliydim, rastgele bir galeriye girip fiyat sormak istedim. Piyasasını öğreneyim diye, adam bana çay söyledi, 5 dk otur abi çayını iç bankaya gidiyorum dedi, çayım bitmeden sarı zarfın içinde aracın parasını getirmiş, 10 dk'da satmıştım :)

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Tamponlar siyahtı ilk serilerde daha sonra boyalı tamponlar geldi. Arkadaş sevinmişti tamponlar boyalı diye. Fıstık yeşili idi.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Evren Erakçora yazdı:

Tamponlar siyahtı ilk serilerde daha sonra boyalı tamponlar geldi. Arkadaş sevinmişti tamponlar boyalı diye. Fıstık yeşili idi.

1.6 hl dir o.

Yorum bağlantısı
Serkan Ünsalan
Mustafa Erkan yazdı:

merhaba

Lpg ile kullandınız mı aracınızı lpgdeki tüketim değerleri neydi.

İlkay Başaran yazdı:

1.6 hl dir o.

1.4 EL 99 model Fıstık yeşili tamponlar boyasız idi.

Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Serkan Ünsalan yazdı:

1.4 EL 99 model Fıstık yeşili tamponlar boyasız idi.

Boyalı demiş arkadaş o yüzden hl dir dedim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

Boyalı demiş arkadaş o yüzden hl dir dedim.

fıstık yeşili şortum vardı

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Servet Aydın yazdı:

Talebe göre. Sıfır satışta klima farkı ödemez araç alan

eski dilde öğrenci demek, evet. öğrenci arabası manasında.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Tamer Topaç

Komşuda vardı. En sevdiğim özelliği, Tofaş' tan sonra kalkış yaparken burnunun kalkıp, arkasının çökmesiydi. 1,6 kırmızı severdim.

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Doğan Arşiray yazdı:

eski dilde öğrenci demek, evet. öğrenci arabası manasında.

EL , ekono life demekti mesela :) 

Yorum bağlantısı
Mehmet Delen

Tşşkklr anlaşıldı benim aracı o yıllarda sıfır alan biraz fakirmiş heral 🤭

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

O yıllar için klima epey lükstü. D segment araçlarda standarttı. Bazı c segment araçlarda opsiyondu. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran

İnsanlar kalenderdi o zamanlar. Reno 12 lerle Balıkesirden Antalyaya tatile giderdik. Yollar tek şerit klima zaten yok da yokuşlarda kalorifer sıcakta.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

O yıllar için klima epey lükstü. D segment araçlarda standarttı. Bazı c segment araçlarda opsiyondu. 

hidrolik direksiyon ve ön cam otomatikleri  opsiyondu o derece.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
İlkay Başaran yazdı:

İnsanlar kalenderdi o zamanlar. Reno 12 lerle Balıkesirden Antalyaya tatile giderdik. Yollar tek şerit klima zaten yok da yokuşlarda kalorifer sıcakta.

aynen o yıllarda seyahat edenlere sorarım hep, ne güneş kavururdu ne de zorlanırdık diyen yok...

Doğan Arşiray yazdı:

ön cam otomatikleri 

ön camlara elektrikli motör takan doğan bebek te meydanda sergilenirdi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
Çağlar Bayur yazdı:

aynen o yıllarda seyahat edenlere sorarım hep, ne güneş kavururdu ne de zorlanırdık diyen yok...

ön camlara elektrikli motör takan doğan bebek te meydanda sergilenirdi

O yıllar nem az hava daha ılıman. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...