İçeriğe Yönlendir

En Az 5 Sene Kullanabileceğim Telefon Önerisi

Ali Darbaz
Çözüme git Ali Gök tarafından,

Recommended Posts

Çağlar Bayur

seri üretimnde planlamada maliyet önemlidir, yüzbün üretilen cihaz ucuzdur. vesile ile telefon adı altında tüketici alırsa 40 bin olan endüstri ürünü olarak 4bin e alınabilir , mesela alıcının 600 bin ödediği AegeA için fabrikaya kaç tl ödeniyor? kar dahil koca fabrika maliyeti dahil?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

Sensörlerin karşılaştırılması. 

Digital-Camera-Sensor-Size-Comparison-Chart.jpg

Giriş seviyesi sayılan DSLR de bile 23,6X15,6 mm sensör var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Evren Erakçora yazdı:

Sensörlerin karşılaştırılması. 

Digital-Camera-Sensor-Size-Comparison-Chart.jpg

Güzel bilgi. 

Telefona genel olarak ihtiyacım var. Ben telefona döneyim. Çünkü kendi telefonum artık hiç bir işe yetmez oldu. Navigasyonda ısınıyor, rami yetmiyor. Şarj tutmuyor.. 

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

Uzun dönem için apple iyidir. 

İphone 11 telefonum varya abi. Ben ikinci telefonumu değiştirmek istiyorum. 

Yorum bağlantısı
Hamit inan
Evren Erakçora yazdı:

Örnek verin, hangi telefon o ?

Note 8 pro

Benim tirt telefonla hafta sonu cektiklerim. Resim galerisi açılmayacaksa yeterli gibi

l1xdpmj.jpg

tv12mvh.jpg

49a5ecu.jpg

peljjiv.jpg

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Hamit inan yazdı:

Note 8 pro

Benim tirt telefonla hafta sonu cektiklerim. Resim galerisi açılmayacaksa yeterli gibi

Abi resimler çok kaliteli değil. Ortalama kalitede. İphone 11 telefonumun kalitesi böyle mesela

AJFCJaVzTMj7Ey1LwCuKswzJjxvw7BTI6dg9CH9-

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Ali Darbaz yazdı:

kamera olarak kullanıyorlarsa

Bu konuda öncelikler değişiyor mesala imx 327 denen sensörler 2 mpiksel fakat sensorun yüzey alanı belki de 128 mpiksel bir sensör kadar. Buda hücre alanını arttirarak gece görüş sağlıyor. Bu videoyu ilk görünce inanmadım sonra bir iki video sahibi ile mesajlasip ikna olunca zorda olsa sensörü trye getirdim

Ali Darbaz yazdı:

Abi resimler çok kaliteli değil. Ortalama kalitede. İphone 11 telefonumun kalitesi böyle mesela

Yüklerken sıkıştırıp bozuyor. Tek bir resim 15-20 MB ve renkler harika

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Hamit inan yazdı:

Note 8 pro

Detaylarda yetersiz , küçük resimde belli olmuyor, kalite yetersiz, kumlanma fazla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Simdiki hemen hemen her telefon 5 seneyi rahatlikla cikariyor. Iyi bir kilif ve koruma camı ile kullanin. Samsunglarin ekranlari dusmeye pek dayanmiyor genelde. Poco fiyat/performans konusunda iyi. Redmi note pro serisinden butceye gore en yeni olanlari da alinabilir 10-11-12 vs...

Yorum bağlantısı
Alptuğ Özcan

2017 yılında İphone 6s aldım bataryasını değiştirdim 1 kere hala sıkıntısız kullanıyorum. Zaten İphone 11 varmış sizde

Eşime 6 ay önce Redmi Note 11 aldım. Hız olarak benim telefondan iyi ama benim telefonun kamera kalitesi çook daha iyi.

Redmi Note 11'in kamerasından hiç mi hiç memnun değiliz

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Darbaz yazdı:

Şarj tutmuyor.. 

durmadan arabada şarja takarsan ne alırsan al öyle olur bilhassa ipone ise

Yorum bağlantısı
Tamer Topaç
Ali Darbaz yazdı:

fotoraf makineleri gerçekten vadesi dolmuş diyebilirmiyiz. 

Ticari anlamda ve günlük kullanımda evet. Gerçekten bu işi yapanlar için ise, böyle birşey fiziken de mümkün değil. Full frame bir fotoğraf makinesinin sensörü, neredeyse telefon boyutunda. Sensörü aşağı yukarı X5 daha büyük. Sensörün aldığı ışık, dalga boyutları ve işlemci bambaşka. Birinde perdeleme sistemi kullanılırken, diğerinde görüntüyü dondurma işlemi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz yazdı:

en güzelini yapmışsın pişman olmayacaksın 

Çağlar Bayur yazdı:

2. senesi dolmak üzere istanbuldan yandez açık mersine varıyorum şarj %20 kalıyor daha .   arabada şarj aletim bile yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çankaya

geçen hafta kızıma Samsung A54 aldık,

note 12 pro alalım dedim, kamerası A54 ün daha iyi dedi... :unknw:

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

xiaomi mi 10 t lite 2 yıldır kullanıyorum. şarj hala 1 gün rahat yetiyor .Performansı bence çok iyi kolay kolay ısınmıyor.İnceleyin isterseniz 5G uyumuda var ülkeye gelirmi bilmem ama :)

Tabi çıkış yılı 2020 olduğu için güncelleme konusu 5 yıl sürer mi bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Çağlar Bayur yazdı:

Şu an şarj tutmayan ayfonu değil 2. telefonu ne ise onu değiştirecek doğru anladıysam..

Servet abiye katılıyorum. Uzun dönemde ayfon iyi. Ben de bu nedenle tercih ediyorum. Keşke bizim de böyle bir milli markamız olsaydı.

Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

redmi note 8 pro var elimde çok memnunum. Alacak olsam sanırım 8gb ram 256gb hafızalı modellere bakarım. Başta da redmi 12 pro gelir...

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Servet abinin dediği gibi apple uzun vadede

5.5 sene 6S Plus kullandım artık yeter dedim 😁 Ve bence yeni bir telefonu hak ettim.

14 pro 256ya geçtim 1200 dolara. Bunu da bir 5 sene kullanırım heralde

Androidleri tamamen unuttum

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Emre Şimşek yazdı:

Keşke bizim de böyle bir milli markamız olsaydı.

vestel var at duvara sağlam kalıyor,

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Emre Şimşek yazdı:

Şu an şarj tutmayan ayfonu değil 2. telefonu ne ise onu değiştirecek doğru anladıysam..

Servet abiye katılıyorum. Uzun dönemde ayfon iyi. Ben de bu nedenle tercih ediyorum. Keşke bizim de böyle bir milli markamız olsaydı.

ben kaçamak için kullandığım telefonu değiştircem :D

Yorum bağlantısı
Emre Şimşek
Ali Darbaz yazdı:

ben kaçamak için kullandığım telefonu değiştircem :D

Ya bırak. Bunu yapan hiç kimse halka açık bir forumda bunu yazmaz. Bizi boşa heyecanlandırma 😁

Çağlar Bayur yazdı:

vestel var at duvara sağlam kalıyor,

Bir ara takip ettim hoşuma gitmedi. Acaba geliştirebildiler mi. Yoksa yerinde mi saydı..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...