İçeriğe Yönlendir

Start Stop Herhangi Bir Şekilde Devre Dışı Bırakılabilir m?

Fikret Özsoy

Recommended Posts

Fikret Özsoy

Merhabalar,

Bu Start&Stop olayını pek sevemedim doğrusu. Devre dışı bırakabiliyor muyuz? Bırakabiliyorsak nasıl yapıyoruz?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Genelde devre dışı bırakmak için bir tuş oluyor. Ona basınca devre dışı oluyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Murat Sahın yazdı:

Genelde devre dışı bırakmak için bir tuş oluyor. Ona basınca devre dışı oluyor. 

Yerini bilmiyorum doğrusu yarın bir bakayım.

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fikret Özsoy yazdı:

Yerini bilmiyorum doğrusu yarın bir bakayım.

Hocam ortalarda bir yerlerde bir tuş olacak, üzerinde start stop ya da S&S yazıyor olması gerek. Ona basınca devre dışı kalır. Her yeniden çalıştırmada tuşa basmanız gerekiyor ama. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Murat Sahın

Bu arada, tuşun üzerinde saat yönünde bir ok ve içinde A harfi de olabilir. Sanırım Fordlarda bu şekildeydi. Buna bastığınızda göstergede de öyle bir ışık yanacaktır. Ancak her yeni marş bastığınızda tuşa basmanız gerekir. Sürekli devre dışı bırakmak mümkün değil.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen

Bilgisayarla komple kapatilabiliyor. Belki normal tamircilerin cihazlari da kapatabilir. Sormak lazim

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Fatih Keskin yazdı:

IMG_3916.jpeg

capon düğmesidir bu, ford gider bunu menüye gömer yaşam zor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikret Özsoy
Murat Sahın yazdı:

Bu arada, tuşun üzerinde saat yönünde bir ok ve içinde A harfi de olabilir. Sanırım Fordlarda bu şekildeydi. Buna bastığınızda göstergede de öyle bir ışık yanacaktır. Ancak her yeni marş bastığınızda tuşa basmanız gerekir. Sürekli devre dışı bırakmak mümkün değil.

Evet tuşu buldum. Teşekkürler. Bir tane ELM 327 cihaz sipariş ettim. Bakalım Forscan ile pasif yapabilir miyim?

Aslında cihazı lastik basınç sensörlerini ABS ye çevirmek için sipariş verdim. Bakalım yapabilir miyim?

Yorum bağlantısı
Murat Sahın
Fikret Özsoy yazdı:

Evet tuşu buldum. Teşekkürler. Bir tane ELM 327 cihaz sipariş ettim. Bakalım Forscan ile pasif yapabilir miyim?

Aslında cihazı lastik basınç sensörlerini ABS ye çevirmek için sipariş verdim. Bakalım yapabilir miyim?

Şirket araçlarında gördüğüm kadarı ile biliyorum, kitapçığa göre SS sistemi devre dışı bırakılamaz. Ama reelde öyle mi bilmiyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eren Gökmen
Murat Sahın yazdı:

Şirket araçlarında gördüğüm kadarı ile biliyorum, kitapçığa göre SS sistemi devre dışı bırakılamaz. Ama reelde öyle mi bilmiyorum.

Kullanici kendi devre disi birakamaz. (Tuş veya menüden girip her marşta kapatabilir)

VW grubu araclarda bilgisayardan kapatilabiliyor. Diger markalarda da kapatilabilir muhtemelen

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Kadjar'da kaput sviçini iptal edince ss de çalışmıyor ama ben yapmadım. 

• Şaşkın 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...