İçeriğe Yönlendir

Jetta 1.6 TDI Manuel Dizel Uyarı Işıkları

Onur MASALCI

Recommended Posts

Onur MASALCI

Merhaba, hayırlı günler.

Dün akşam araba yıkaması yaptım. Kendim aracı yıkayıp bir güzel kurulayıp evin önüne çektim sabah uyandığımda kontağı çevirdiğimde görseldeki gibi hatalar vermeye başladı.

Aracın altına veya teker kısımlarını ek olarak yıkıyorum ve tazyikli su vurmuyorum. Buna rağmen araç sıcak iken yakmayan ışıklar sabah kıntak açtığımda yanmaya başladı.

kızdırma ışığı yanıp sönüyor. Bujileri kontrol ettirdim bir sıkıntı görünmüyor.

ama buji soket girişlerinde kablolarında ufak çatlaklar ve aşınma mevcut.

IMG_3123.jpeg.88e7e21d7d1dfb63689e7ff9dedc3fe7.jpegIMG_3124.jpeg.f2caafc539097d5b717cd8e2d7171907.jpeg

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

demekki biryerlerden şase yapıyor ki arıza gibi görüyor. sıcakta kaputu açıp beklemek lazım, sonrada aküyü söküp resetlemek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Çağlar Bayur yazdı:

yıkarken teyp açık mı

Anahtar soru sorulmuş, Akü hatasına benziyor :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Anahtar soru sorulmuş, Akü hatasına benziyor :)

e bu alman mühendisliği bu kadar hata lambası göstereceğine akü lambasını yaksa ya :) 

Yorum bağlantısı
Onur MASALCI
Çağlar Bayur yazdı:

yıkarken teyp açık mı

Ustam araç tamamıyla kapalıydı. Bu olaydan 1 gün geçti bu arada arkadaşın arabasının akü üle değişim yaptım yine yanmaya devam ediyor bu gece cihaza bağlayıp hata kodlarını yazacağım. Teşekkür ederim

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

e bu alman mühendisliği bu kadar hata lambası göstereceğine akü lambasını yaksa ya :) 

O şarj edemiyorken yanar, akülü araba olsaydı dediğin doğruydu :crazy:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

O şarj edemiyorken yanar, akülü araba olsaydı dediğin doğruydu :crazy:

Ama araba çalışmış. Akü çalışıyor ama bak sıkıntılı kardeş demesi lazım. Onca sistem için diyor. Aküye gelince tık yok :) 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Ama araba çalışmış. Akü çalışıyor ama bak sıkıntılı kardeş demesi lazım. Onca sistem için diyor. Aküye gelince tık yok :) 

beyin arızalı ise hani kodu verir peki? öyle herşey eldeki 2 cm ekrandan anlaşılmaz

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

beyin arızalı ise hani kodu verir peki? öyle herşey eldeki 2 cm ekrandan anlaşılmaz

hep bi gizem yani :)

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

hep bi gizem yani :)

şanzıamnsız araba bile yapmışlar, motorlar direkt tekere bağlı

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

şanzıamnsız araba bile yapmışlar, motorlar direkt tekere bağlı

Debriyaj masrafı olmuş 15-20. Püüü :)

bu devirde kavrama mı kullanılır :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Debriyaj masrafı olmuş 15-20. Püüü :)

bu devirde kavrama mı kullanılır :) 

atak  araba suç değil yaşam tarzıdır

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Onur MASALCI
Çağlar Bayur yazdı:

IMG_3140.jpeg.091c916aba26e9d5a9072d18e2897677.jpeg

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

4 arıza motor yönetimde 2 arıza frende, bir yerlere fena su kaçmış olabilir , ustanız nasıl yorumladı

Yorum bağlantısı
Onur MASALCI
Çağlar Bayur yazdı:

4 arıza motor yönetimde 2 arıza frende, bir yerlere fena su kaçmış olabilir , ustanız nasıl yorumladı

Bayram yoğunluğundan dolayısıyla arızaları sildi ama bit işlem yapamadı. Motor üzerindeki tesisat bujilere giden kablolarda açıklık gördü tesisatını kontrol ettirip bakman lazım dedi büyük ihtimalle tesisat kaynaklı olduğunu belirtti.  Çağlar abi yani bayram sonrası bi tesisat bulup değiştirmem gerekiyor 😕

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Arıza tekrar verecek mi bakın, hata arıza verirse, verdiği uyarılara göre tamirat yoluna gidin. 

Yorum bağlantısı
Onur MASALCI
Selçuk Bakış yazdı:

Arıza tekrar verecek mi bakın, hata arıza verirse, verdiği uyarılara göre tamirat yoluna gidin. 

Selçuk abi sildikten sonra yine aynı hataları verdi ama tesisat fotoğrafını çektim şu şekil değiştirmem gerekiyormuş eşektirik tesisatınıIMG_3146.jpeg.4192ea4786a681dc2d79f7f67000cbf9.jpeg

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz

Aracın daha önce motor beyni söküldü mü yada herhangi bir işlem yapıldı mı?

Maf, egzantrik ve egt sensötleri birbirine çok yakın değiller hepside hatırladığım Ecu 'ya doğru yekpare kablolar olması lazım.

Bir ihtimal aracın önden kazası var ve tesisat onarılmış ise iyi izole edilmediği için güzel bir kısa devre yaşıyor olabilirsiniz?

Muhtemelen kuruduğunda düzelecektir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...