İçeriğe Yönlendir

PowerShift Yağ Kapasitesi

Barış Güler

Recommended Posts

Barış Güler

İyi akşamlar. 1.5 tdci powershift şanzıman kaç litre yağ alıyor acaba. Bugün değişimde usta 6 lt yağ doldurdu.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

7,250ml yani 7 litrenin biraz üstünde, filtre dahil 3 yerden boşaltılıyor, bilen bir yerde yaptırsaydınız keşke, yağı ustadan mı siz mi aldınız, 

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Ustadan aldım. ekleme yapmam gerekir mi. Şimdi internetten araştırdım 6.5 lt alıyor diyenler de var. Önceki değişimde servis 7 lt doldurmuş

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Bu şekilde kullanmam araca zarar verir mi. Yarın uzun yola çıkmam gerekecek.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Barış Güler yazdı:

Ustadan aldım. ekleme yapmam gerekir mi. Şimdi internetten araştırdım 6.5 lt alıyor diyenler de var. Önceki değişimde servis 7 lt doldurmuş

Şu zamanda böyle ustadan yağ almak da sıkıntı, her yağın sahtesi var artık, ekleme yaptırsanız usta ne kadar yağ boşalttı bu bilinmiyor, sadece yağın fiyatı ne kadara geldi.

Yağın eksik kalması sorun olur bence, o şekilde yola çıkmayın, doğru yağ koyulduğundan da emin olun.

Yorum bağlantısı
Barış Güler

Akşam bazı yabancı videolarda inceledim ,hepsinde 6 lt kullandılar. Hatta yanda seviye için belirleme kısımdan 6 lt den biraz daha yağ boşaldı. Kullanma kılavuzunda da şanzıman için bir yağ seviyesi belirtmemişler.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

https://www.fordservicecontent.com/Ford_Content/vdirsnet/OwnerManual/Home/Content?variantid=6848&languageCode=en&countryCode=USA&Uid=G1964065&ProcUid=G1964066&userMarket=USA&div=f&vFilteringEnabled=False&buildtype=web

kuru şanzımana dolum 11.5 lt, değişimlerde miktar değişebilir yazılmış, genelde çıkan yağ ölçülür, aynı miktar tamamlanır,

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...