İçeriğe Yönlendir

Renault Modus 2007 Araç Sigorta Yaktı

Fatih Yildam

Recommended Posts

Fatih Yildam

Herkese merhaba,

Arac modus 2007 1.6 benzin, dun farlar hic kapanmadi, baktim bu olucak gibi degil, akuyu soktum mecburen, sonra sigorta kutusunda (ilk resimdeki), cikarttigim sigortanin yanindakini soktum arac stop etti, fan acti, hemen geri taktim :D sonra yanindakini sokunce anladim ki meger bu far icinmis ve 2. resimde de gordugunuz gibi yanmis, bilmiyorum bu siyah sigorta mi, normalden biraz farkli ama heralde sigortadir

2 tane cok hizli bir sorum var sizlere

1. ilkinde neden stop edip fan acti o sigorta ne icindi ? cunku araci surerken acayip hararet yukseldi yavasca ilerledim, suanda biraz daha normal sayilir, ama ilk kontakta falan ozel bi ses de geliyor o ilk sigortayi cikarttim diye oldu bunlar. Hararet falan ne alaka hic anlamadim, ama akumu yiyicekti o yuzden oyle birakip gidemezdim,

2. sorum , simdi bu far icin komple sigorta kutusu mu almam lazim yoksa sadece yeni sigorta alsam yeter mi ?

Simdiden cok tesekkur ederim

Fotograflar

1. fto     https://ibb.co/GswjGd8

2. fto 2   https://ibb.co/xsG5vqg

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Eriyen sigorta değil röle.

Farlarınızda fabrikasyon olmayan bi aydınlatma mevcut mu? Ya da 55w'tan yüksek halojen kullanıyor olabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam

h7 far var, hic oynama falan yok abi cok sade bir arac

Sani Gerşon yazdı:

Eriyen sigorta değil röle.

Farlarınızda fabrikasyon olmayan bi aydınlatma mevcut mu? Ya da 55w'tan yüksek halojen kullanıyor olabilir misiniz?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Yildam yazdı:

h7 far var, hic oynama falan yok abi cok sade bir arac

Amerikan park vs mevcut mu? Sis farı var m? Fabrikasyon mu?

Röle kolay kolay erimez. O hatta bi yerden sağlam yük binmiş. Far arkası kablolar vs ne durumda?

Yorum bağlantısı
Servet Aydın

Yeni röle ile çözüm olmaz. Sigorta paneli aşağı alınacak ve sigorta yuvası ve plaket üstünde olan konnektör hattı revize edilecek. Şayet röle yuvası onarımı olmazsa röle yuvasından r tane ikisi bobin olan ince ikisi röle kontak uçları daha kalın kablo alınacak dışarı. Yeni röleye uygun konnektör lehimleme ile montajı kablolara yapılıp uzatılan röle uygun yere monte edilecek. 

Röle bobini ince kablo 2x0.5 mm, kalın kablo 2x2.5 mm kesitte olursa uzun ömürlü olur sistem. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Sani Gerşon yazdı:

Amerikan park vs mevcut mu? Sis farı var m? Fabrikasyon mu?

Röle kolay kolay erimez. O hatta bi yerden sağlam yük binmiş. Far arkası kablolar vs ne durumda?

Su kacmis olabilir mi acaba ondan suphelendim ama

Servet Aydın yazdı:

Yeni röle ile çözüm olmaz. Sigorta paneli aşağı alınacak ve sigorta yuvası ve plaket üstünde olan konnektör hattı revize edilecek. Şayet röle yuvası onarımı olmazsa röle yuvasından r tane ikisi bobin olan ince ikisi röle kontak uçları daha kalın kablo alınacak dışarı. Yeni röleye uygun konnektör lehimleme ile montajı kablolara yapılıp uzatılan röle uygun yere monte edilecek. 

Röle bobini ince kablo 2x0.5 mm, kalın kablo 2x2.5 mm kesitte olursa uzun ömürlü olur sistem. 

Abi bu dediklerini kim yapar ? elektrikciye gitmek lazim demi mekanik yapmaz heralde, kendim yapabilir miyim acaba?

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Fatih Yildam yazdı:

Su kacmis olabilir mi acaba ondan suphelendim ama

O yıllarda silecek ızgarasına su dolması ile ünlüdür Renault'lar. Ama içeri de alsa sağ tarafta polen filtresinden alırdı. Fotolarda herhangi bi pas, su izi göremedim.

Sorunu çözmeden röleyi, hattı ya da tablayı yenilemek bir şey değiştirmeyecektir. Rölenin niye eridiğine bakmak lazım.

Yorum bağlantısı
Fatih Yildam
Servet Aydın yazdı:

El becerin ve teknik bilgin olmadan el atma. Ehil elektrik ustası gerek

Sani Gerşon yazdı:

O yıllarda silecek ızgarasına su dolması ile ünlüdür Renault'lar. Ama içeri de alsa sağ tarafta polen filtresinden alırdı. Fotolarda herhangi bi pas, su izi göremedim.

Sorunu çözmeden röleyi, hattı ya da tablayı yenilemek bir şey değiştirmeyecektir. Rölenin niye eridiğine bakmak lazım.

Abi ben roleyi alip sansimi deniycem, bu arada farlar patlamadi, cok enteresan farlar yakili kaldigi icin bu sigorta kutusunu acip yandigini gorduk,

Yani aku falan bi 10 amber fazla diyelim 50 is 60 aldik, onun disinda bir sorunu yoktu , role da pahaliymis, bu siradan bi sigorta degil, umarim hallolur yoksa muayneden gecmez

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...